Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupić materac o niestandardowych rozmiarach?

08:24, 14.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Obecnie na rynku materacy do spania wybór jest przeogromny, co dotyczy nie tylko konstrukcji i rozwiązań technicznych, ale również wymiarów. Zdarza się jednak, że przyszli użytkownicy materacy, szukają posłania o dość niestandardowych rozmiarach, takich jak na przykład materac 120x180 cm. Na szczęście nie trzeba odwiedzać wielu sklepów, aby znaleźć optymalny model.

Materac 120x180 cm inne niestandardowe rozmiary - warto szukać w Internecie

Materace o mniej typowych rozmiarach, takie jak materac 120x180 cm są dostępne między innymi w sklepach internetowych sprawdzonych producentów. Nawet, jeżeli model o wymiarach, które nas interesują nie znajduje się aktualnie w sprzedaży, możemy poprosić producentów takich jak firma Godre o wykonanie materace na wymiar. Decydując się na takie rozwiązanie, warto zweryfikować, czy w razie potrzeby producent umożliwia zwrot materaca, gdy okaże się on niewygodny. To bardzo istotne, ponieważ nie tylko rozmiary, ale także twardość i elastyczność materaca powinniśmy wybierać świadomie pod indywidualne potrzeby.

Optymalna konstrukcja materaca

Materace w niestandardowych rozmiarach są dostępne w różnych wariantach konstrukcyjne. Dziś nie warto sięgać po tradycyjne materace sprężynowe, które bardzo łatwo przenoszą drgania i są po prostu niewygodne. Szukając materaca dla dzieci, możemy rozważyć modele piankowe, które są dość elastyczne, a przede wszystkim łatwo się czyszczą. Osoby dorosłe z reguły najlepiej wysypiają się natomiast na materacach kieszeniowych. W tym przypadku sprężyny również są obecne, jednak każda działa autonomicznie i spoczywa w oddzielnej kieszeni, co sprawia, że materac doskonale dopasowuje się do ciała śpiącej na nim osoby.

Zwróć uwagę na sposób transportu materaca

Zamawiając materac przez Internet, niezależnie od jego wymiarów, warto zwrócić uwagę na sposób transportu oferowany przez producenta. Współczesne materace nie powinny być bowiem transportowane w formie z rolowanej. Przyczynia się to do ich uszkodzeń, które prawdopodobnie dadzą jednak o sobie znać dopiero po kilku miesiącach. Dobrym pomysłem nie jest również transport materaca w pozycji poziomej, o ile kilka materaców spoczywa jeden na drugim. W ten sposób również może dojść do uszkodzenia. Sprawdzeni producenci oferują transport materaca na płasko w pozycji pionowej, a o zaletach takiego rozwiązania można przeczytać między innymi na stronie godre.pl.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone