Zamknij
REKLAMA

Jak czyścić kominki?

11:49, 25.09.2019 | Materiał partnera
Skomentuj

Kominek jest w niemal każdym domu punktem centralnym, który znajduje się w tak zwanym “dużym pokoju” lub salonie. Towarzyszy on rodzinie niemal na co dzień i jest prawdziwą ozdobą domu. Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, gdy o niego odpowiednio dbamy, czyli czyścimy regularnie.

Właśnie z taką myślą powstał ten artykuł - aby wraz z firmą Kominki Śrem, udostępnić łatwy i przystępny poradnik czyszczenia kominka. Wierzymy, że przyda się to w nadchodzącym sezonie grzewczym - warto jest kominek przygotować już teraz, aby nie martwić się o czyszczenie na ostatnią chwilę. Właśnie dlatego pojawił się pomysł na ten artykuł właśnie w tym momencie.

Kominki Gostyń, czy może Kominki Śrem?

Firma, która stoi za warstwą merytoryczną tego artykułu to Kominki Śrem - jest to lider w montażu kominków nie tylko w Śremie, ale całej Wielkopolsce. Warto również zaznaczyć, że jest to jeden z niewielu autoryzowany instalator wkładów kominkowych kratki - takie wyróżnienie pozwala stwierdzić, że jest to autorytet w kwestii utrzymywania kominków w dobrym stanie. Również wieloletnie doświadczenie, czyli lata spędzone na montażu oraz serwisowaniu kominków pozwalają na znalezienie najczęstszej przyczyny niesprawności kominków - jest to niedostateczne usuwanie sadzy i popiołu. Przejdźmy więc do rzeczy!

Czyszczenie kominka domowymi sposobami?

W wielu przypadkach, do umycia kominka nie są potrzebne specjalne środki do mycia kominków - większość zabrudzeń - szczególnie te na szybie mogą być z łatwością usunięte za pomocą zwykłego płynu do mycia szyb. Oczywiście tylko w przypadku, gdy robimy to regularnie, najlepiej raz na tydzień. W ten sposób zabrudzenia są jeszcze “świeże” i łatwe do starcia. Ma to zastosowanie, gdy mówimy tutaj o tzw. szybach z pirolizą - one, dzięki pokryciu warstwą ochronną są łatwiejsze w czyszczeniu. Niestety w przypadku zwykłych szyb czyszczenie nie jest takie proste. Cokolwiek jednak by się nie działo, ważne jest, aby pamiętać, żeby nie używać twardych szczotek, czy gąbek druciastych do czyszczenia - mogą one porysować szybę widocznie porysować szybę, co uszkodzi jej strukturę i wpłynie negatywnie na wygląd.

Najlepszy przepis na czysty kominek? Regularność.

To, do czego zmierzamy to stwierdzenie, że nie ważne, czym będziesz czyścił/a swój kominek - ważne aby robić to regularnie. W ten sposób podstawowe środki chemiczne gospodarstwa domowego wystarczą do wyczyszczenia kominka. Oczywiście, nie obędzie się też bez regularnych wizyt kominiarza, który zadba o to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, czyli czystość komina. Przechodzimy więc do wniosków - czyść swój kominek regularnie!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone