Zamknij
REKLAMA

Samodzielne czyszczenie auta – czy można zrobić to dokładnie?

10:04, 04.07.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Osoby chcące jeździć zadbanym samochodem coraz częściej korzystają z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem pojazdów. Jednak czasami jest to duży wydatek. Okazuje się, że samodzielnie także możemy przywrócić czystość kabinie pojazdu. Jak to zrobić?

Odkurzanie samochodu

Odkurzanie samochodu w myjni nie zawsze pozwala na uzyskanie dobrego rezultatu. Chcąc uniknąć denerwowania innych, czekających w kolejce kierowców zwykle usuwamy zanieczyszczenia pobieżnie i nie zaglądamy w takie zakamarki, jak przestrzeń pod przednimi fotelami. To sprawia, że pojazd nie do końca jest czysty. Z tego względu warto zainwestować w odkurzacz do auta. To niewielkie urządzenie, które jest zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Jest ono poręczne i lekkie, można nim swobodnie manewrować i dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Mając odkurzacz samochodowy możemy poświęcić odpowiednio dużo czasu na posprzątanie w kabinie. Nie będziemy obawiać się przy tym, że przeszkadzamy innym kierowcom i zbyt długo zajmujemy stanowisko na myjni, ponieważ jesteśmy na swojej posesji.

Pranie tapicerki

Tapicerka samochodowa może łatwo się zaplamić, wystarczy przypadkowe rozlanie napoju czy dotknięcie materiału brudnymi dłońmi. Większości zanieczyszczeń możemy z powodzeniem pozbyć się sami bez potrzeby korzystania z usług profesjonalistów. Do tego będzie nam potrzebny odpowiedni środek do prania i miękka szczotka. Preparatem do czyszczenia tapicerki wywabimy plamy nie tylko z siedzeń, ale i boczków, podsufitki czy wykładziny w bagażniku. 

Czyszczenie kokpitu

W sklepach jest wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia kokpitu. Część z nich ma matowe, a inne błyszczące wykończenie. Tego typu produkty pozwalają na usunięcie zanieczyszczeń z plastikowych części kabiny i przywrócenie im eleganckiego wyglądu. Po wyczyszczeniu kokpitu warto przetrzeć go mleczkiem antystatycznym, aby ograniczyć ilość osiadającego na nim kurzu.

O czym trzeba pamiętać czyszcząc samochód?

Aby dokładnie wyczyścić samochód w środku trzeba uzbroić się w cierpliwość. Przeważnie jest to zajęcie na kilka godzin. Na porządkowanie auta powinniśmy poświęcić dzień wolny od pracy, w razie potrzeby możemy do pomocy zaangażować bliskich. Trzeba też upewnić się, że w danym dniu nie będzie padał deszcz. Przy niekorzystnej pogodzie trudno nam będzie umyć i wysuszyć tapicerkę, gdyż wymaga to zostawienia otwartych drzwi na dłuższy czas.

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Zlecenie wyczyszczenia auta profesjonalistom to dobre rozwiązanie, gdy trudno jest nam znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby zrobić to samodzielnie. Często wystarczy poczekać kilka godzin, aby wnętrze pojazdu było czyste. Skorzystanie z usług firmy zajmującej się czyszczeniem samochodów może nam pomóc w szybkim sprzedaniu pojazdu. Dobrze wyglądające, zadbane auta cieszą się większym zainteresowaniem niż te z podziurawionymi, poplamionymi siedzeniami i zakurzonym kokpitem. Trzeba też pamiętać, że preparaty przeznaczone do prania tapicerki nie zawsze są wystarczająco skuteczne i może się zdarzyć, że nie wywabią uporczywych plam z jedzenia czy smaru.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

MolekMolek

0 0

Ja tam też nie jestem żadnym mistrzem żeby jeździć z każdym czyszczeniem na myjkę. Auto niewielkie to wystarczy raz na jakis czas ogarnąć samemu albo zagonić dzieciaki do pomocy. Odkurzacz mały jest do tego workowy zilan jest jak znalazł. Pod ręke i do dzieła, nawet dzieciaki udźwigną 22:25, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone