Zamknij
REKLAMA

4 współczesne metody leczenia łysienia

08:59, 25.06.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chociaż z biologicznego punktu widzenia włosy są zaledwie wytworem naskórka, to w czasie rozwoju cywilizacji ewoluowały do rangi wyznacznika atrakcyjności oraz czegoś, co podatne jest na zmieniającą się modę. Z tego powodu utrata włosów kojarzona jest z czymś niepożądanym i najczęściej traktuje się ją jako problem, który należy rozwiązać. Poniżej przedstawiamy współczesne metody leczenia łysienia, stanowiące najlepsze na tę chwilę remedium na utratę włosów.

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Specyficzną zdolnością komórek macierzystych jest to, że ulegają intensywnym podziałom i mogą różnicować się w inne typy komórek. To właśnie powoduje, że są one w stanie stymulować regenerację tkanek, a fakt ten wykorzystywany jest w medycynie na coraz większą skalę. Obecnie komórki macierzyste znajdują zastosowanie także w leczeniu łysienia.

Zabieg taki polega na pobraniu tego rodzaju komórek z jednego miejsca na ciele pacjenta oraz dokonaniu ich przeszczepu w inną okolicę ciała. W kontekście omawianego tematu docelowym repozytorium pobranych komórek będzie skóra głowy. Efekty zabiegu widoczne są po upływie około 1 miesiąca, a sama procedura nie wymaga stosowania substancji chemicznych czy enzymów.

Regeneracyjna terapia włosów peptydami

Chociaż w opowieściach zielarek oraz w Internecie można zetknąć się z setkami sposobów na powstrzymanie łysienia za pomocą różnorodnych substancji czy środków, to w rzeczywistości jedynie niewielka część z nich wykazuje zadowalającą skuteczność. O wiele lepsze efekty gwarantują preparaty opracowane przez zespoły specjalistów.

Obecnie sporym uznaniem cieszą się mieszanki peptydów i kwasu hialuronowego, które rewitalizują skórę głowy pod wieloma różnymi kątami. Substancje zawarte w środkach poprawiają ukrwienie mieszków włosowych i skóry w miejscu podania, ograniczają śmierć komórek, stymulują komórki macierzyste oraz porost włosów.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Kolejną współczesną metodą leczenia łysienia jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, które stanowi zupełnie naturalną i bezpieczną alternatywę dla innych technik. Zabieg obejmuje pobranie krwi pacjenta oraz uzyskanie z niej zawiesiny płytek krwi w osoczu. Uzyskany tym sposobem preparat, po wstrzyknięciu w konkretne miejsce stymuluje powstawanie nowych włosów oraz wzmacnia te, które jeszcze występują w skórze.

Podsumowanie

Współczesna medycyna daje możliwość skutecznej walki z łysieniem dzięki metodom, które nieustannie są rozwijane. Obecnie szczególnym zainteresowaniem cieszą się techniki naturalne, które obarczone są minimalnym ryzykiem i sporą szansą powodzenia leczenia.

Szukasz profesjonalnego gabinetu zajmującego się leczeniem łysienia? Sprawdź https://drmarcinnowak.pl/oferta/leczenie-lysienia/

 

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone