Zamknij
REKLAMA

Czy warto zostać ochroniarzem marketu?

11:47, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Duże markety są miejscem zatrudnienia nie tylko dla kasjerów, ale także dla osób dbających o bezpieczeństwo klientów i pracowników. Zawód ochroniarza jest coraz popularniejszy w naszym kraju i może wiązać się z satysfakcjonującym wynagrodzeniem.

Ogłoszenia dla ochroniarzy marketów

W sieci można bardzo szybko odnaleźć oferty zatrudnienia dedykowane ochroniarzom marketu. Pod tym kątem warto zapoznać się z aktualnymi propozycjami na portalu pracuj.pl, które spełnią oczekiwania zarówno osób posiadających wieloletnie doświadczenie w tej branży, jak i początkujących. Pracodawcy jasno określają swoje wymagania względem potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Najczęściej poszukiwane są osoby młode, które jednocześnie mogą pochwalić się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Nie oznacza to jednak, że ludzie w dojrzałym wieku nie powinni wiązać swoich nadziei z tą branżą. Wiele firm ochroniarskich chętnie zatrudnia starsze osoby, także z orzeczeniem o niepełnosprawności. Uzależnia się to przede wszystkim od specyfiki ochranianego obiektu oraz zakresu obowiązków. W wielu przypadkach ochroniarz marketu odpowiada głównie za monitoring, aby w razie niebezpieczeństwa wezwać na pomoc profesjonalne wsparcie.

Jaki powinien być dobry ochroniarz marketu?

Osoba pracująca na stanowisku ochroniarza marketu musi być przygotowana na wiele stresujących sytuacji, w tym kontakt ze złodziejami lub wandalami. Jej rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa klientom oraz dbanie o ich komfortowe samopoczucie. Dodatkowym autem w tej pracy będzie znajomość sztuk walki. Dobry ochroniarz marketu musi mieć podzielną uwagę, aby obserwować zdarzenia w wielu miejscach jednocześnie. Najczęściej jest to praca zmianowa, a grafik jest uzależniony od godzin otwarcia i zamknięcia wybranej placówki handlowej. Ochroniarz powinien być przygotowany na kontakt z różnymi ludźmi, dlatego musi to być osoba komunikatywna.

Wiele marketów poszukujących wykwalifikowanego ochroniarza oferuje potencjalnym pracownikom możliwość odbycia profesjonalnego szkolenia.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone