Zamknij
REKLAMA

Roleta dzień noc -urocza i funkcjonalna osłona okienna w sypialni

08:17, 07.05.2019 | materiały partnera

Wystrój sypialni ma służyć przede wszystkim temu, by móc się odprężyć. Osoby zrelaksowane łatwiej zasypiają, a ich sen jest głębszy i bardziej regenerujący. Wygląd okna ma duży wpływ na to, jak oddziałuje wnętrze. Rolety dzień noc są modne, funkcjonalne i w sypialni sprawdzają się znakomicie. Wybór odpowiedniego ich koloru pomoże stworzyć relaksującą aranżację.

Kiedy przydaje się roleta dzień noc w sypialni?

Roletę tego rodzaju warto wybrać, kiedy sypialnia ma być miejscem nie tylko do spania. W praktyce każda służy do czegoś więcej. Chodzi tutaj o to, że rolety dzień i noc chronią prywatność także w ciągu dnia. Ustawione w pozycji dziennej przepuszczą światło słoneczne i będą chronić przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Przydaje się taka funkcja, kiedy w ciągu dnia wykorzystuje się ten pokój np. do pracy. Jednak nawet rano, kiedy jeszcze w łóżku pije się kawę, warto zapewnić sobie odpowiednie warunki. Roleta zebra w pozycji dziennej to właśnie odpowiednie warunki do porannego relaksu.

Jeśli nie takie rolety, to pozostaje kupić firanki. Jednak one zasłonią parapet, co zmniejszy nieco optycznie wnętrze. Nie pozwoli też taki wybór cieszyć oczu kwiatami, które stoją na parapecie. Im częściej i dłużej korzysta się z sypialni i w ciągu dnia, tym bardziej przydają się takie rolety. W nocy wszystkie pełnią podobną funkcję. Jednak za dnia rolety w paski są zdecydowanie lepszym wyborem. Ważne jest, by aranżacja sypialni była estetyczna, ale nie można zapominać o tym, by zapewnić temu wnętrzu odpowiednią funkcjonalność. Jeśli ważne jest, by dokonać zakupu niskim kosztem, można wybrać wersję mini, czyli bez kasety i prowadnic.

Jaki kolor rolety dzień i noc wybrać?

Kolory o największym relaksującym oddziaływaniu to niebieski, beże, brązy i zieleń. Dobrym wyborem jest także biel, jej kremowy odcień oraz barwy pastelowe. Jaki kolor spośród tych propozycji wybrać? Rolety dzień noc oferowane są w różnych kolorach. Można wybrać takie, które będą pasować do koloru ścian czy do aranżacji. Jeśli ściany są białe, biała może być roleta. Kiedy jest we wnętrzu sporo beżu, można kupić roletę dzień i noc beżową.

Nowa roleta zebra i odmieniona aranżacja sypialni

Można tak, ale można zrobić zupełnie inaczej. Przy okazji zakupu rolety można pomyśleć o odmianie aranżacji sypialni. Nawet jeśli nie ma tego koloru w niej, to można kupić roletę dzień noc np. niebieską. Zawsze, kiedy aranżacja wnętrz ma zapewniać klimat idealny do relaksu, to jest to dobry wybór. Niebieski to spokojny, relaksujący kolor. Takie oddziaływanie w pokoju służącym do spania jest bardzo pożądane. Na podobnej zasadzie można wybrać rolety dzień i noc brązowe, nawet jeśli w pokoju nie ma takiej barwy. Wraz z kolorem tym zyskuje się i wnętrze bardziej relaksujące, i zarazem przytulne. Najlepiej wybrać kolor, który ma odpowiednie dla sypialni oddziaływanie, ale musi się on także podobać.

Nowa roleta w paski do sypialni i zmiana jej aranżacji to ciekawy pomysł, jeśli nie do końca wnętrze to się podoba. Później wystarczy już tylko parę dodatków albo nowy dywanik pod kolor nowej rolety.

Sporządziła: Alicja Błysk, https://www.blysk.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone