Zamknij
REKLAMA

Profity z wynajęcia biura rachunkowego - outsourcing księgowości

14:25, 30.04.2019 | materiały partnera

Kontrola finansów firmy to obowiązek jej właściciela lub zarządu w przypadku spółek. O ile dla małych przedsiębiorstw ten problem łatwo rozwiązać, o tyle większe firmy czy korporacje obracające milionami złotych, wystawiające dziennie tysiące faktur i prowadzące masową sprzedaż mogą mieć ogromne problemy. Wyjściem jest stworzenie osobnego pionu księgowego lub wynajęcie zewnętrznego biura, które wszystkim się zajmie.

Szeroka gama usług

Nie oznacza to automatycznego scedowania odpowiedzialności właściciela za finanse firmy, ale zdecydowanie odciążenie go w obowiązku dokonywania wszelkich rozliczeń. I nie chodzi tylko o płatności wobec wierzycieli, wypłaty dla pracowników, opłacanie bieżących faktur, ale też wszelkie przelewy z zaliczkami na podatki czy ze składkami do ZUS-u. Usługi księgowe Lublin mogą obejmować także wszelkie działania typowe dla kadr - rozliczanie czasu pracy, urlopów odpraw, wynagrodzeń - prowadzenie pełnej księgowości dla spółek, księgowości stowarzyszeń i grup społecznych, instytucji publicznych i prywatnych, urzędów itp.

Cięcia kosztów

Sięganie po zewnętrze usługi rachunkowe wynika najczęściej z konieczności redukcji etatów w firmie, w tym etatów w księgowości oraz przede wszystkim z chęci cięcia kosztów. Po bliższej analizie okazuje się bowiem, że zwyczajnie taniej wyniesie wynajęcie biura rachunkowego, które świadczy pełną obsługę w tym zakresie, niż zatrudnianie w pełnym wymiarze pracy własnych księgowych. 

Interpretacje skarbowe

Ciekawą pod względem merytorycznym jest usługa coraz powszechniejsza w ofertach biur rachunkowych: sporządzanie i wysyłanie wniosków do izb skarbowych dotyczących indywidualnych zapytań i interpretacji. Jest to o tyle ważny proces, że na podstawie odpowiedzi od naczelnika danego urzędu ustalana jest ścieżka postępowania w danym przypadku prawno-skarbowym. Przykładowo firmy rozliczające się w urzędzie w Lublinie są zobowiązane do przestrzegania interpretacji ustalonej przez naczelnika tamtejszego regionalnego urzędu, nawet jeśli interpretacja w tej samej sprawie, ale od naczelnika z Warszawy, jest dla nich korzystniejsza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone