Zamknij
REKLAMA

Czym jest home staging i kiedy warto z niego skorzystać?

11:25, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zależy Ci na tym, aby szybko sprzedać albo wynająć mieszkanie lub dom? Chcesz zyskać na transakcji jeszcze więcej? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z home stagingu. Czym dokładnie jest home staging i kiedy warto wybrać taką usługę?

Decyzje zakupowe często podejmujemy na podstawie tego, co widzimy. Gdy coś nam się podoba, jesteśmy bardziej skłonni do zakupu. Podobnie jest w przypadku nieruchomości, gdzie ważne są nie tylko lokalizacja czy cena, ale również wygląd.

Na tej zasadzie bazuje home staging, który zaczyna być popularny także w Polsce. Czym dokładnie jest home staging? Na czym polega? W jaki sposób można z niego skorzystać? Odpowiadamy na te pytania z naszym serwisem http://ksmtv.pl/!

Home staging – co to jest?

Termin home staging, który pochodzi z języka angielskiego, odnosi się do szeregu różnych czynności, które mają na celu przygotowanie nieruchomości do jej wynajmu albo sprzedaży.

Home staging najczęściej przeprowadza się dla domów i mieszkań, ale również dla innych nieruchomości.

Po co przeprowadza się home staging?

Generalnie, home staging ma na celu poprawę warstwy wizualnej nieruchomości – ma sprawić, że będzie ona przyjemna dla oka i tym samym będzie zachęcać potencjalnych klientów do szybszego podjęcia decyzji. Zdjęcia przed home stagingiem oraz po wykonaniu tej usługi można znaleźć w internecie, aby przekonać się, że różnica jest naprawdę duża.

Jak wskazują newsy branżowe, mieszkanie lub dom poddane home stagingowi można sprzedać albo wynająć nawet w kilka dni po wystawieniu ogłoszenia, podczas gdy bez takiego wsparcia oczekiwanie na zainteresowanych klientów mogłoby ciągnąć się tygodniami.

Dodatkowo, home staging pozwala na podniesienie wartości nieruchomości – można sprzedać ją w wyższej cenie albo uzyskać za nią większy czynsz.

Jak wykonać home staging?

Home staging obejmuje szereg różnych czynności, które mogą zarówno obejmować proste, kosmetyczne zmiany, jak również bardziej złożone remonty. W ramach home stagingu można wykonać poniższe prace:

  • malowanie ścian
  • schowanie osobistych przedmiotów
  • dokładne wysprzątanie nieruchomości

zakupienie nowego wyposażenia – meble, firanki, zasłony, poduszki, dywany i inne

Dodatkowo, home stagingowi towarzyszy również wykonanie profesjonalnych zdjęć, które następnie można wykorzystać do przygotowania ogłoszenia nieruchomości.

Czy home staging można wykonać samodzielnie?

Jak wskazują wiadomości branżowe, home staging można wykonać we własnym zakresie, ale również można skorzystać w tym zakresie z usług profesjonalnych agencji zajmujących się świadczeniem kompleksowych prac.

Generalnie, jeśli właściciel nieruchomości ma czas i pomysł na to, jak zaaranżować na nowo wnętrze domu albo mieszkania, może wykonać home staging samodzielnie. Pomocne informacje można znaleźć również na wielu portalach wnętrzarskich.

Gdy jednak liczy się najlepszy efekt, a właściciel nie ma czasu albo nie ma pomysłu na zmiany, najlepiej powierzyć prace fachowcom w tej dziedzinie. Home staging będzie mógł zwrócić się od razu, gdy szybko uda nam się znaleźć kupującego albo lokatora zainteresowanego ofertą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone