Zamknij
REKLAMA

Internet mobilny – dla kogo polecany i jak wybrać?

13:06, 27.02.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Patrząc na dostarczanie internetu, najczęściej w gospodarstwach domowych jest internet kablowy. Są jednak sytuacje, w których jest on niewystarczający lub niemożliwy do podpięcia. Alternatywą jest internet mobilny. O ile kiedyś nie cieszył się popularnością, o tyle teraz korzysta z niego wiele osób, zwłaszcza że niektóre routery są wielkości telefonu.

Internet mobilny jest dostępny właściwie u wszystkich ogólnopolskich operatorów. Osoby, które się na niego decydują, korzystają z niego zamiast z internetu kablowego lub jako internet dodatkowy. Nie wszystkim internet mobilny jest potrzebny lub w ogóle się nie sprawdzi. Przykładowo nie jest odpowiedni przy zaawansowanych grach. Jednak są tacy, dla których to właśnie internet mobilny będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dla kogo internet mobilny?

Pierwszą grupą, która powinna zwrócić na niego uwagę, są osoby zamieszkujące lokalizacje, w których żaden dostawca nie prowadzi kabli. Tak jest m.in. na wsi lub na osiedlach, które dopiero powstają. Kolejną grupą są wynajmujący mieszkania. Jeśli właściciel nie podpiął internetu kablowego, może być problem. Zwłaszcza że założenie jest takie, że mieszkanie na wynajem bardzo łatwo zmienia się na inne, a umowy na internet są podpisywane na dwa lata.

Internet mobilny jest też ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy dużo podróżują. Nie muszą się łączyć z żadną publiczną siecią, co niesie za sobą pewne zagrożenia. Router można zabrać ze sobą wszędzie. Przez to, że część jest mniejsza od portfela, zmieści się wszędzie, nawet w niewielkiej kobiecej torebce.

Dla kogo internet mobilny będzie niewystarczający?

Czasem miejsce zamieszkania nie daje dużych możliwości i trzeba wziąć to, co w ogóle jest dostępne. Jednak jeśli mamy wybór, trzeba dopasować internet do własnych potrzeb. A te mogą być różne. I tak jak jest szeroka grupa użytkowników, dla których internet mobilny jest najlepszy, tak jest grono, któremu się to odradza. Na pewno nie będą usatysfakcjonowani gracze, gdzie dla płynności wielu gier potrzebne jest szybkie łącze.

Tak samo na komfort użytkowania mogą skarżyć się ci, którzy muszą wysyłać duże pliki lub takowe pobierać. Są takie formaty i pliki, które potrzebują dużej przepustowości. Przykładem jest nagranie w 4K. Do tego większość operatorów ma limity, a te mogą być uciążliwe, jeśli korzysta się z internetu cały czas.

Która oferta jest najlepsza?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba sprecyzować swoje oczekiwania. Czy ważniejsze jest szybkie łącze? Czy raczej ważne, by limit pobieranych danych był jak największy? Przed wybraniem jednego operatora, najlepiej porównać co najmniej kilka ofert, szczególnie pod kątem tego, jakie parametry miałby spełniać internet mobilny. Żeby zaoszczędzić sobie trochę czasu na robienie zestawienia, można skorzystać z porównywarki ofert. Takie strony jak PanWybierak.pl zawierają wszystkie aktualne oferty. Internet mobilny można porównać według różnych parametrów, co pozwala na uzyskanie pełnej specyfikacji i wybranie tego, co sprosta wszystkim oczekiwaniom.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone