Zamknij
REKLAMA

Manekiny krawieckie znane i lubiane nie tylko w modzie

12:20, 08.10.2018 | Materiał Partnera

Manekiny krawieckie są najczęściej wykorzystywane podczas projektowania poszczególnych strojów, ale to nie jedyne miejsce, w którym zyskują coraz większą popularność. Szeroki wybór tych produktów sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Poznaj manekiny krawieckie, których rola jest zdecydowanie szersza niż tylko prezentacja bądź szycie ubrań.

Manekiny krawieckie w klasycznej roli

Manekiny krawieckie w klasycznej roli świetnie sprawdzają się w sklepach oraz pracowniach. W wersji całościowej skutecznie zastępują modelkę, świetnie prezentując gotowy już strój. W butikach wykorzystywane są również w celu inspiracji dla dobrania odpowiednich dodatków, aby dany ubiór zyskał indywidualnego charakteru. Podstawowe zastosowanie manekinów znajduje swoje źródło w krawiectwie. Pozwalają one na przeniesienie wymiarów pobranych od klienta na konkretny model, aby wykonać ubiór skrojony na miarę. Manekiny krawieckie często widywane są także na witrynach sklepowych oraz w punktach oferujących różnego rodzaju poprawki.

Manekiny idealne do garderoby

Manekin to produkt, który świetnie sprawdza się również w prywatnych domach. Kobiety niezwykle chętnie wybierają je do garderoby, aby w wygodny sposób mogły przygotować sobie ubranie na ważne wyjście lub też na co dzień. Umieszczenie wybranego stroju na manekinie sprawia, że na pewno nie pogniecie się on i będzie prezentował się perfekcyjnie. Podobnie jest w przypadku zastosowania sklepowych modeli w użytku domowym, gdzie ułatwiają one dobranie wszelkiego rodzaju dodatków oraz sprawiają, że bez konieczności zakładania i zdejmowania kilkudziesięciu zestawień możemy stworzyć perfekcyjną stylizację. Jeżeli chcemy, aby nasza garderoba zyskała naprawdę indywidualnego charakteru, możemy zdecydować się na manekiny całościowe w wersji metalowej lub też w modnym w ostatnim czasie stylu vintage, do których odsyła ten link. Oczywiście nie jest to jedyny wybór. Producenci manekinów prześcigają się w ilości oferowanych modeli tak, aby każdy klient bez trudu znalazł produkt spełniający jego oczekiwania.

Manekiny w sztuce

Sztuka XXI wieku pozostawia niezwykle szerokie pole do popisu. Nic więc dziwnego, że kolejne wystawy zachwycają nas oryginalnością oraz nowoczesnym podejściem do różnego rodzaju przedmiotów użytku codziennego. Wśród ostatnich wernisaży swoje miejsce znalazły również manekiny. Ustawione w towarzystwie niezwykłych fotografii nadały wystawie wyjątkowego charakteru. Motyw manekinów przewija się również na obrazach, a nawet produkcjach filmowych.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone