Zamknij
REKLAMA

Na czym polega CNC?

13:36, 13.07.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Przemysł XXI wieku stawia na nowe technologie, lepszą jakość i szybkość. Dlatego inwestorzy naszego wieku stawiają na efekty, które są osiągalne tylko przy pomocy CNC. Jest to metoda zaawansowana technologicznie, wykorzystująca odpowiednie oprogramowanie mikrokomputera, który jest w stanie wykrawać drobne elementy materiału.

Co oznacza CNC?
CNC to skrócona, anglojęzyczna nazwa, która w tłumaczeniu oznacza „komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych”. Co ni mniej, ni więcej polega na korzystaniu z komputera w celu sterowania obróbką i bazuje na pracy frezarki i tokarki. Mechanizm produkowania elementów oparty jest na trzech krokach: projektowaniu komputerowym, analizowaniu projektu, tworzeniu elementu. Ten ostatni nie mógłby się obejść bez CNC. Tu ważną rolę odgrywa profesjonalne oprogramowanie CNC dostępne w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl https://www.akcesoria.cnc.info.pl/240-sterowanie-maszyn-cnc/oprogramowanie

Plusy obrabiania metodą CNC
Obróbka CNC oparta jest na niezawodnej technologii, gwarantującej wysoką jakość i krótki czas wykonania elementu. Jest o spowodowane programowaniem, w trakcie którego dochodzi do analizy kilku aspektów jednocześnie. Tymi aspektami mogą być: rodzaj surowca, gładkość czy oczekiwania klienta.

Dużym plusem jest zachowywanie pamięci przez maszynę, co usprawnia cały proces pracy. Do tego maszyna jest w stanie samodzielnie usunąć małe elementy, przez co staje się ona coraz bardziej bezkonkurencyjna.

Oprócz zaoszczędzenia czasu i radowania się z jakości produkcji przy użytkowaniu CNC można również cieszyć się pieniędzmi, które możemy poczuć w portfelu. W przypadku obróbki ręcznej istnieje ogromne ryzyko, że materiał zostanie uszkodzony, kształt nie będzie tak idealny, jak być powinien. Wtedy trzeba zacząć pracę jeszcze raz, a poprzednio używany surowiec kończy w koszu na śmieci. Także pieniądze tracimy wraz ze złym spożytkowaniem surowca. Taka sytuacji nie będzie miała miejsca, gdy wprowadzi się innowacje na halę produkcyjną.

CNC jest teraz wykorzystywana w 90% zakładów produkcyjnych i przemysłowych. Nie jest to tania inwestycja, jednakże bardzo szybko i przyjemnie można poczuć zwrot tej inwestycji przy odpowiednim użytkowaniu urządzenia CNC.

Artykuł dostarczył sklep Akcesoria.cnc.info.pl oferujący części i elementy do budowy maszyn i automatyki w tym silniki krokowe dostępne pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/81-automatyka/silniki-krokowe

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA