REKLAMA

Urząd Skarbowy przypomina i zaprasza na szkolenie....

09:10, 12.02.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Powinieneś wiedzieć jak składać Jednolity Plik Kontrolny za pomocą aplikacji e-mikrofirma? Wystarczy przyjść na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w sali Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Natomiast podczas specjalnych dyżurów chętni będą mogli też  założyć profil zaufany (eGO).

W powiecie gostyńskim obowiązek przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT do szefa Krajowe Administracji Skarbowej obejmuje około 2.800 mikroprzedsiębiorców. Tymczasem 26 lutego 2018 roku mija termin składania pierwszego JPK_VAT za styczeń. To ostatni dzwonek, by zapoznać się z nowym obowiązkiem, dlatego wielkopolska administracja skarbowa zaprasza na tzw. szkolenie "ostatniej szansy", które odbędzie się równolegle we wszystkich urzędach skarbowych Wielkopolski, w czwartek 15 lutego o godzinie 13:00. W Gostyniu ze względu na planowane prace remontowe szkolenie przeprowadzone zostanie w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Wrocławskiej 256 (sala na piętrze). - Mikroprzedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz zapoznać się z nową przygotowaną przez Ministerstwo Finansów bezpłatną aplikacją e-mikrofirma. W aplikacji tej można wystawiać faktury krajowe, zapisywać faktury zakupu, utworzyć ewidencję, podpisać (za pomocą podpisu elektronicznego, profilu zaufanego eGo lub danych autoryzujących jak w przypadku zeznań podatkowych) przesłać JPK_VAT - wyjaśnia Arkadiusz Maćkowiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu.

Ci, którzy z różnych powodów nie dotrą na szkolenie będa mieli szansę zapytać. Pracownicy gostyńskiej skarbówki w dniach od 14 do 23 lutego będą odpowiadać na pytania pod numerami telefonów – 65 575 33 46 oraz 65 575 33 50. Dodatkowo w dwie ostatnie soboty miesiąca - 17 oraz 24 lutego w godzinach od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Gostyniu zostaną zorganizowane dyżury podczas, których będzie możliwość założenia profilu zaufanego eGO oraz skorzystania z wsparcia ekspertów w zakresie JPK. - W tych dniach nie będą przyjmowane zeznania podatkowe - zastrzega naczelnik Arkadiusz Maćkowiak.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018