Zamknij
REKLAMA

Sportowa limuzyna BMW 3 na polskim rynku

08:23, 03.02.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

BMW 3 na polskim rynku jest zdecydowanie najbardziej popularnym modelem. Rekordowy wynik (1855 sprzedanych egzemplarzy) zanotowano na początku 2017 r.

Rodzina samochodów BMW rozwinęła się znacznie w ostatnich latach. Niespełna dwa lata temu na rynek wszedł model i3. Jednocześnie zadbano o rozbudowę sieci punktów sprzedaży w Polsce. Zanotowano wzrost o 36% w sprzedaży i3 i o 86% w przypadku sportowego samochodu z napędem hybrydowym BMW i8. Tym samym bawarska marka pozostaje liderem w segmencie samochodów z elektrycznym napędem na polskim rynku. Jej udział w 2016 r. oscylował wokół 55%.

Sportowa limuzyna, czyli BMW serii 3
Podstawową cechą BMW serii 3 jest bardzo dynamiczna stylistyka. Model charakteryzuje się zwinnością i bardzo wysoką funkcjonalnością. Obecnie na rynku jest już dostępna szósta generacja. Samochód osobowy ma pod maską benzynowy lub wysokoprężny silnik o wysokiej wydajności. Uwagę potencjalnych nabywców przykuwa technologia BMW Efficient Dynamics – innowacyjne rozwiązanie zapewniające kompromis między dynamiką, a ograniczeniem zużycia paliwa. Innym nowatorskim rozwiązaniem jest inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive dbający o trakcję. BMW serii 6 jest dostępne w kilku wersjach wyposażenia – Sport Line, Luxury Line oraz w pakiecie sportowym M, ale BMW zapewnia bardzo szerokie możliwości personalizacji.

Komfortowa i bezpieczna podróż
BMW serii 3 zapewnia odpowiednio przestronne wnętrze, w którym nie brakuje schowków. Zestaw schowków obejmuje miejsce na smartfon, niewielki bagaż i na napoje. W środkowej konsoli umieszczono uchwyt na dwa napoje. Niektóre schowki są dostępne tylko za dodatkową opłatą. Nie brakuje też funkcjonalnego bagażnika o pojemność 480 l. Jego pokrywę można otwierać bezdotykowo – jednym ruchem stopy wykonanym pod bagażnikiem. Innowacyjne rozwiązanie opiera się na zastosowaniu systemu czujników. W bagażniku panuje porządek – drobne rzeczy możesz przechowywać w szafie. Pod podłogą bagażnika znajduje się schowek. W bagażniku umieszczono też gniazdko 12 V. Drugie takie gniazdko umieszczono w środkowej konsoli z tyłu.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa
Ryzyko wypadku jest zminimalizowane, ponieważ zastosowano kilka inteligentnych środków bezpieczeństwa. Kabina pasażerska jest maksymalnie stabilna i odpowiednio wytrzymała. Struktury nośne wykonano ze stali o wysokiej wytrzymałości. Energia zderzenia jest transmitowana przez ramy boczne, grupę podłogową, grodź czołową, dach oraz pochłaniana przez strefy zgniotu w przedniej i tylnej części auta. Strukturę słupków B i progów wzmocniono – ma to ogromne znaczenie w razie kolizji bocznej. Z przodu znajdują się zabezpieczenia zapewniające ochronę pieszym. W masce silnika znajdziesz element odkształcalny przejmujący energię uderzenia. Pełni on rolę strefy zgniotu.

Sportowy design
Sportowa elegancja to odpowiednie określenie designu. Dynamiczna sylwetka charakteryzuje się szerokim rozstawem kół, wyraziście wymodelowanymi zderzakami szeroko rozstawionymi lampami diodowymi. Sport Line posiada 19 – calowe felgi wykonane z lekkich stopów metali. Opcjonalnie można wybrać reflektory przednie i światła przeciwmgielne wykonane w technologii diodowej. Elektroluminescencyjne diody świecące zużywają mniej energii niż konwencjonalne żarówki. Dochodzi dzięki temu do obniżenia zużycia paliwa oraz emisji spalin. Bawarski koncern zastosował diodowe reflektory adaptacyjne, które gwarantują odpowiednią regulację rozdziału światła. Reflektory są przy tym ruchome – umożliwiają oświetlenie zakrętów po zmierzchu.

8 – stopniowa skrzynia STEPTRONIC
Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednym innowacyjnym rozwiązaniu – ośmiostopniowej skrzyni STEPTRONIC. Dostosowuje się ona do indywidualnego stylu jazdy – kierowca może jechać komfortowo, spokojnie, abo bardzo dynamicznie. Skrzynia biegów automatycznie dostosuje się do potrzeb kierowcy. Biegi zmienia się łopatkami przy sportowej, skórzanej kierownicy, albo skróconą dźwignią. Ośmiostopniowa skrzynia STEPTRONIC jest powiązana ze strategią BMW Efficient Dynamics. Dopełnieniem technicznej specyfikacji jest adaptacyjny układ jezdny.

Starsze modele z rynku wtórnego są dostępne na giełdzie ogłoszeń motoryzacyjnych samochody.io. Znajdziesz tam aktualne oferty nie tylko aut bawarskiej marki.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018