REKLAMA

Oryginalne aranżacje z wykorzystaniem fototapet

08:51, 11.01.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Planując dekoracje salonu, sypialni czy innego wnętrza w mieszkaniu, pamiętajmy o fototapetach, które pozwalają projektantom na dużą swobodę.To interesująca dekoracja ścienna, która ma swoją alternatywę w postaci obrazów, naklejek i plakatów.

Fototapety są bardzo ciekawą dekoracją, dającą bardzo duże możliwości dla zdolnych projektantów wnętrz. Jest to zasługa głównie nowego otwarcia w tej dziedzinie. Dzisiejsze fototapety to całkiem inny produkt, jakościowo o wiele lepszy, wykonywany w inny sposób. Mowa oczywiście o produktach dedykowanych, czyli fototapetach na zamówienie (https://www.fototapeta24.pl/ - galeria fototapet).

Jak wygląda proces zamawiania takiej fototapety? Przede wszystkim trzeba wymierzyć ścianę i wybrać motyw, czyli zdjęcie do wydruku. Taki sposób wymaga zastanowienia się nad rodzajem dekoracji, ale również stwarza duże możliwości kreowania wnętrza. Można wybrać dowolne zdjęcie, a wybór jest naprawdę duży. Piękne zdjęcia zachęcają do wydruku, ale nie wolno ulegać pierwszemu wrażeniu. Fototapeta może być nie tylko dekoracją, ale również może opowiadać pewną historię. Fototapeta może zmienić styl wnętrza, uspokoić zbyt kolorową aranżację lub przeciwnie, ożywić zbyt monotonny nowoczesny salon lub sypialnię. Dlatego musimy wiedzieć, czego oczekujemy od fototapety, trzeba mieć pomysł na aranżację wnętrza, a fototapeta będzie jednym z elementów tej aranżacji. Co wybrać jako motyw fototapety? To zależy od konkretnej aranżacji oraz oczywiście od naszego gustu. Nawet jeśli wybierzemy konkretny motyw, na przykład kwiaty, pejzaż górski, rozległy krajobraz, to zawsze mamy do wyboru kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. Wybierając motyw, musimy pamiętać o tym, że fototapeta to bardzo powiększone zdjęcie, na które patrzymy z bliska. Mały element na zdjęciu, będzie dużą kolorową plamą na fototapecie. Nieprzemyślany wybór skończy się niezadowoleniem i kłopotliwą rezygnacją z fototapety. Jest wyjście z tej sytuacji bez rezygnowania drukowanych dekoracji ściennych, ponieważ są inne, podobne, dość często lepiej spełniające nasze oczekiwania.

Warte uwagi są obrazy drukowane na zamówienie, których proces zamawiania przebiega podobnie jak fototapet. Również produkcja jest podobna, to wydruk na powlekanym płótnie, dlatego przypomina prawdziwe obrazy malowane tradycyjnie przez artystów. Ciekawe jest to, że do wydruku można wybrać to samo zdjęcie, które zamierzaliśmy wybrać na fototapetę. Nie musimy zatem rezygnować z motywu, który nam się spodobał, a nie sprawdza się jako fototapeta. Obraz jest mniejszy i nie tak mocno ingeruje we wnętrza. Dobierając wymiary obrazu, jesteśmy w stanie dopasować go do miejsca na ścianie i do całości wnętrza. Obraz o większych wymiarach będzie widoczną dekoracją, która przyciąga uwagę. Mniejszy obraz będzie tylko dodatkiem, uzupełnieniem, a z czasem początkiem większej kolekcji. Obraz to doskonały prezent, jeśli wykonywany jest ze zdjęć prywatnych: z wycieczki, spotkania rodzinnego, wakacji. Jeśli dekorujemy wnętrza biurowe lub firmowe, to również obraz będzie lepszym wyborem (https://www.fototapeta24.pl/obraz - obrazy na zamówienie).

Obrazy to nie jedyna alternatywa dla fototapet. W pewnych wnętrzach domowych lepiej sprawdzą się fototapety samoprzylepne albo plakaty wytwarzane i zamawiane w podobny sposób.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018