Zamknij
REKLAMA

Podróż do Tanzanii- z nami to możliwe!

14.29, 22.11.2022 . Aktualizacja: 14.30, 22.11.2022
Skomentuj Foto; Zleceniodawca

Safari to jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć, jakie tylko można sobie wymarzyć. Coraz więcej osób pragnie skorzystać z tego rodzaju wycieczki. Oczywiście nie jest to typ wypoczynku dla każdego. Jeśli jednak ktoś pragnie poznawać nowe miejsca oraz kultury, zapoznawać się z lokalną kuchnią oraz przede wszystkim przeżyć prawdziwą przygodę na łonie dzikiej przyrody- to safari jest właśnie dla niego!

Najlepszy termin na podróż do Tanzanii?

Wiadomo, że pogoda w różnych częściach świata może się znacznie różnić od tej, która występuje aktualnie w Polsce. Wpływ na to mają różne czynniki. Grunt, aby jeszcze przed planowaną podróżą zapoznać się z pogodowymi standardami na terenie danego kraju. Jeśli planuje się chociażby safari na terenie Tanzanii, warto wziąć pod uwagę, iż najczęściej wybieranymi miesiącami na taką wyprawę są miesiące zimowe to jest od grudnia do marca. Z kolei do najchłodniejszych miesięcy należą właśnie te, przypadające na okres wakacyjny.

Safari- czy to miejsce, do którego można wybrać się z dziećmi?

Niektórzy mogą się obawiać, zabrać na taką wyprawę swoje młodsze pociechy. Strachem przepełniają ich dalekie podróże, odmienny klimat, a najbardziej- możliwe spotkania z dzikimi zwierzętami, które mogą przybrać nieoczekiwany rozwój wydarzeń. Są to oczywiście czynniki, które warto wziąć pod uwagę. Jednak tutaj należy sprostować pewne utarte stereotypy. Safari w Zanzibarze czy Tanzanii, nie jest tak niebezpieczne, jak niektórzy je malują!

Wiele rodzin wybrało się w taką podróż w pełnym składzie i ani przez minutę tego nie żałowało. Dzięki temu dzieci mogły przeżyć niezwykłą przygodę życia, a przy okazji zobaczyć tereny, które dla wielu wciąż pozostają jedną wielką niewiadomą. Zamiast więc martwić się na zapas, lepiej pomyśleć, co wspólnie można zyskać. Razem z najbliższymi można podziwiać majestatyczne miejsca oraz stworzenia, na co dzień widziane wyłącznie w filmach czy za kratkami ogrodów zoologicznych. 

Co między innymi obejmuje safari w Tanzanii? Oto kilka z głównych atrakcji:

  • Wodospad Materuni,
  • Park Narodowy Kilimandżaro,
  •  Park Narodowy Tarangire,
  • wioska Masajów,
  • Stone Town,
  • Prison Island.

Nie trzeba chyba wspominać o obcowaniu ze zwierzętami, które można podziwiać w ich naturalnych siedliskach. Jest to wspaniałe przeżycie, które nie ma porównania do wizyt w zoo. Zobaczyć można między innymi tak zwaną wielką piątkę Afryki. Jednak to nie wszystko. Podczas podróży na drodze mogą pojawić się również żyrafy, strusie, antylopy czy nawet ogromne żółwie lądowe. Dlaczego więc odbierać dziecku radość z takich przeżyć? Czy nie lepiej udać się do takich krajów jak Zanzibar, czy Tanzania całą rodziną?

Agencja wyprawowa, która organizuje wyjazdy do Tanzanii

Taka wyprawa niezaprzeczalnie wiąże się z ogromem planowania. Właśnie dlatego dużo lepszym rozwiązaniem niż planowanie jej na własną rękę, jest decyzja, aby organizacją zajęła się na przykład agencja wyprawowa Sunsara, która ma w tym doświadczenie. Właściciele współpracują z najlepszymi przewodnikami, którzy znają najwspanialsze sekrety danego kraju. To oni zajmą się organizacją czasu, zakwaterowaniem oraz w dużej części wyżywieniem. Podróżnym zaś zostaje tylko i wyłącznie cieszenie się widokami oraz rozpoczynającą się przygodą. Czy nie brzmi to kusząco? 

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%