Zamknij
REKLAMA

Konto dla młodzieży - czy warto?

15.04, 14.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 15.04, 14.11.2022

Bankowość elektroniczna jest dzisiaj tak mocno rozpowszechniona, że korzystają z niej coraz młodsi użytkownicy. To dla nich pojawiła się oferta kont bankowych dla młodzieży. Posiadanie konta uczy korzystania z karty debetowej, a także zarządzania i dysponowanie swoimi pieniędzmi. Czy wiesz, jak założyć konto bankowe dla młodych i czy w ogóle warto to robić?  Jakie zalety ma konto dla młodzieży i jak wybrać najbardziej odpowiednią ofertę?

Konto bankowe dla młodzieży - komu się przyda?

Konto dla młodych, czyli mówiąc inaczej, konto młodzieżowe, to rozwiązanie skierowane do nastolatków po ukończeniu 13 roku życia i przed ukończeniem 18 roku życia. Nad finansami młodzieży najczęściej czuwają rodzice. W rzeczywistości jednak nastolatkowie mają w sobie odpowiedni potencjał, by zarządzać własnymi pieniędzmi. Konto bankowe jest najbezpieczniejszym sposobem na naukę korzystania i dysponowania pieniędzmi. Warto również podkreślić, że takie konto z powodzeniem przyda się do odbierania pierwszych, nawet niewielkich zarobionych kwot, a także do wypłaty gotówki.

Konto dla młodzieży - jakie ma zalety?

Konto dla młodzieży jest bezpieczniejszą formą bankowości dla młodych, niedoświadczonych jeszcze osób. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że sprawdzenie salda rachunku płatniczego jest możliwe przez telefon, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pieniądze w gotówce są już dzisiaj przeżytkiem, czemu więc nie uczyć młodych od najmłodszych lat korzystania z bankowości? Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet drobne kieszonkowe także przesłać na konto bankowe.

Jak założyć konto dla młodych?

Otwarcie konta bankowego dla młodych jest darmowe, prowadzenie konta w wielu bankach także nic nie kosztuje. Sam proces otwierania konta jest możliwy do wykonania przez internet. Założenie konta trwa dosłownie kilka chwil, a potwierdzane jest poprzez przesłanie swojego selfie czy nagranie pliku wideo. Każdy bank ma w tej kwestii nieco inne zasady. Przy wykonywaniu bezgotówkowych transakcji płatniczych, bardzo przydatna jest aplikacja mobilna, pozwalająca na dokonywanie szybkich płatności z rachunku płatniczego konsumenta. Młodzi z pewnością chętniej będą korzystać z aplikacji niż z wersji przeglądarkowej strony internetowej danego banku.

Aby otworzyć konto bankowe w najbardziej odpowiednim banku, zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z rankingu kont bankowych dla młodych. Zawiera on informacje o usługach, jakie oferują młodym konta bankowe, co pozwala wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Ranking kont bankowych dla młodych znajdziesz na stronie cleverprofit.pl.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%