Zamknij
REKLAMA

Stolik edukacyjny - jak to działa?

12.47, 10.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.48, 10.11.2022

Niemowlęta i nieco starsze dzieci dopiero uczą się poznawać świat. Najlepszą na to metodą jest oczywiście zabawa. Na rynku dostępnych jest wiele zabawek stymulujących prawidłowy rozwój malucha. Na szczególną uwagę zasługuje stoliczek edukacyjny. Przy tym interaktywnym urządzeniu, dziecko nie tylko będzie świetnie się bawić, ale także sporo się nauczy.

Stolik edukacyjny - jak to działa?

 Stoliczek edukacyjny dla najmłodszych, to świetna zabawka, która rozwija zdolności poznawcze malucha, stymuluje wzrok dziecka a odgłosy zwierzątek i kolorowe światełka stymulują słuch.  Doskonali koordynację ruchową brzdąca, a także myślenie przyczynowo skutkowe. Na rynku dostępne są różne modele takich zabawek. Rodzice czasem mają kłopot z doborem odpowiedniego stoliczka do potrzeb swojej pociechy. Najważniejsze jest jednak to, aby był bezpieczny dla malucha i wykonany z łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Sprawdźmy czy nie posiada ostrych krawędzi, o które malec mógłby się zranić. Bardzo ważne jest to, czy zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Rodzaje stoliczków edukacyjnych  

Tutaj wybór jest bardzo szeroki. Wszystkie są kolorowe i w różnych kształtach. Już samo to zachęca dzieci do podjęcia aktywności. Stoliki edukacyjne wydają sygnały dźwiękowe, mają możliwość regulacji głośności i różne tryby zabawy. Migające światełka, odgłosy zwierzątek, kolorowe klocki do ustawiania, suwaki i przyciski czy przymocowane książeczki z obrazkami angażują uwagę malucha i zachęcają go do zabawy. Niektóre z nich zaopatrzone są też w pchacze, co pozwala dziecku na ćwiczenie pierwszych kroków. Mali chłopcy będą zachwyceni stolikiem wyposażonym w dźwignię zmiany biegów.

Muzyczne stoliczki edukacyjne

Wydaje się, że ten typ stolików jest najbardziej atrakcyjny dla małego użytkownika. Wyposażone są np. w grające pianinko, które uczą dziecko czynności naciskania. Jedne grają melodie a także śpiewają w języku polskim i wydają dźwięki znane z domu lub ulicy. Wyrabiają u dziecka wrażliwość muzyczną i słuchową.

Dla nieco starszych dzieci przeznaczone są stoliczki z większą ilością ruchomych elementów, Są takie, które mają literki i cyferki. Taka zabawka mobilizuje szkraba do pierwszych prób nauki czytania i liczenia.

Warto pomyśleć o dalszym rozwoju naszej pociechy. Stoliczki edukacyjny z możliwością demontażu nóżek sprawiają, że dziecko będzie dłużej cieszyć się zabawką, niż tylko w wieku niemowlęcym.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%