Zamknij
REKLAMA

Pierwsza japońska restauracja w Gostyniu? To możliwe. Na razie tylko w weekendy...

09.13, 09.11.2022 . Aktualizacja: 07.27, 20.11.2022

Jeszcze do niedawna uchodziło w Polsce za luksusowe danie, jednak z każdym rokiem sushi staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców również mniejszych miast. Japońska kuchnia wymaga przede wszystkim ogromnej wiedzy, smaku i precyzji, co potwierdza Dawid Kaczmarek, mieszkaniec naszego powiatu, który przez kilkanaście lat szkolił się pod okiem najlepszych specjalistów kuchni azjatyckiej, a teraz z powodzeniem prowadzi japońską restaurację Mafii Sushi w Krotoszynie. Przygotowane przez niego sushi od ubiegłego tygodnia można też dostać także w Gostyniu. 

Sushi to potrawa, której bazę stanowi gotowany ryż zaprawiany specjalnym octem z wieloma dodatkami przeważnie w postaci surowych ryb. Dobre sushi przygotowuje się na świeżo, wyłącznie z najlepszej jakości wyselekcjonowanych składników przez sushi-mastera z wiedzą i doświadczeniem. - Sushi to proste danie, ale wymaga od kucharza niesamowitej wprawy oraz precyzji wykonania – mówi Dawid Kaczmarek, sushi-master z Gębic, który przez kilkanaście lat, praktykował zagranicą, pod okiem japońskich specjalistów- Kilkanaście lat pracowałem w Dani dla znanej sieci japońskich restauracji. Nie wiedziałem, że tak dobrze odnajdę się w tej nietypowej kuchni. Zdobyłem tytuł sushi-mastera odbywając dwuletni trening pod okiem wykwalifikowanego japońskiego sansei. Pracowałem również jako sous-chef czyli zastępca szefa kuchni.

Wieloletnia praca, pozwoliła na zdobycie nowych umiejętności i tytułów, które otworzyły przed Dawidem Kaczmarkiem drzwi do kulinarnego świata. - Zostając w Dani mogłem przebierać w ofertach, bo chciały mnie zatrudnić inne japońskie restauracje. Ze względu na rodzinę postanowiłem jednak wrócić do kraju i nie żałuję tej decyzji. - przekonuje sushi-master, który po powrocie do Polski postanowił otworzyć własną restaurację. - Wspólnie z żoną, która przez jakiś czas pracowała ze mną w Dani, postanowiliśmy otworzyć własną restaurację. - mówił Dawid Kaczmarek.

Tak powstała japońska restauracja MAFII SUSHI, która od dwóch lat z powodzeniem funkcjonuje w Krotoszynie. - Kuchnia japońska to prosta, ale specyficzna kuchnia, nie każdy lubi orientalne smaki, dlatego były obawy czy to wszystko się uda. - dodaje założyciel Mafii Sushi, gdzie wszystkie dania przygotowywane są zawsze na świeżo, własnoręcznie i niemal na oczach klientów - Sushi to jedzenie, które odżywia ciało, wzbogaca umysł i jest przyjemnością dla oka. Produkujemy sushi zawsze na bieżąco, nie pakujemy i nie mrozimy wcześniej przygotowanych potraw. Sushi najlepiej smakuje podane bezpośrednio przed zjedzeniem, ale równie dobrze smakuje „na wynos” ponieważ nie traci wartości ani smaków – mówi Dawid Kaczmarek założyciel restauracji Mafii w Krotoszynie

Zdobyta wiedza oraz pasja do przyrządzania niezwykłych potraw sprawiła, że właściciele Mafii Sushi, postanowili podbić swoim doskonałym sushi również gostyński rynek. Na początek zdecydowali się uruchomić dowóz na terenie powiatu gostyńskiego, który odbywał się będzie w każdy piątek i sobotę w wyznaczonych godzinach. Jeśli zasmakuje mieszkańcom, może i u nas powstanie pierwsza w powiecie japońska restauracja, która cieszy się już ogromną popularnością w Krotoszynie - Każdy kto złoży wcześniej zamówienie, otrzyma informację w jakich godzinach odbywają się dostawy. Na chwilę obecną planujemy dowozić nasze jedzenie tylko w piątki i w soboty. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli dowozić codziennie, a kto wie może uda się otworzyć drugą restaurację właśnie w Gostyniu – powiedział Dawid Kaczmarek.W menu Mafii Sushi, które znajdziemy nie tylko wiele rodzajów sushi, ale też inne potrawy kuchni azjatyckiej. - W naszym menu znajduję się coś dla koneserów japońskiej kuchni, ale również dla jej amatorów, którzy nie próbowali jeszcze orientalnych smaków. Myślę, że każdy powinien spróbować potrawy jaką jest sushi, bo to proste, ale wyjątkowe danie, które rozpieszcza nasze kubki smakowe. - mówi Dawid Kaczmarek, który zachęca do spróbowania sushi np. w gronie znajomych. - Sushi, to idealny catering na imprezy okolicznościowe. Co raz więcej naszych klientów decyduję się zamówić sushi nawet na wesela. To pokazuje, że sushi staje się coraz to popularniejszym daniem, dlatego zachęcam wszystkich do skosztowania naszego sushi – zakończył właściciel restauracji Mafii Sushi w Krotoszynie.

Każdego kto chciałby spróbować nowych orientalnych smaków, zachęcamy do wzięcia udziały we wspólnej zabawie przygotowanej przez portal gostyn24.pl oraz  restauracje Mafii Sushi w Krotoszynie. Więcej informacji pojawi się wkrótce w naszych social mediach. Zamówienia z dostawą na teren powiatu gostyńskiego przyjmowane są wyłącznie pod numerem telefonu 784-757-116Materiał partnera
 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%