Zamknij
REKLAMA

Odtruwanie alkoholowe Warszawa to pierwszy etap leczenia alkoholizmu

06.51, 12.09.2022 .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Alkoholizm jest zaliczany do chorób przewlekłych, postępujących i w wyniku nieleczenia może doprowadzić do śmierci. Pomimo tego, że nie da się całkowicie wyleczyć alkoholizmu, to można go zatrzymać.

Z tego powodu raczej słyszy się o "trzeźwiejących alkoholikach", aniżeli o "byłych alkoholikach". Uzależnieni pozostają alkoholikami do końca życia, nawet jeśli żyją w abstynencji. 

Uzależnienie od alkoholu może się przyczynić do ciężkich chorób psychicznych i fizycznych. Regularne nadużywanie alkoholu skutkuje wyniszczeniem wątroby, żołądka, serca, a także nerek. Napoje wyskokowe zaczynają z czasem przejmować kontrolę nad naszym życiem. Co więcej, zaburzają one funkcjonowanie w  społeczeństwie, przyczyniają się do osobistych tragedii w rodzinie. W sytuacji, gdy osoba uzależniona nie potrafi sama skończyć z alkoholem, konieczne stają się pomoc specjalistów oraz odtruwanie alkoholowe Warszawa. Coraz częściej placówki oferują tego rodzaju procedury z dojazdem do domu pacjenta. Jest to niezwykle wygodnie – nie tylko dla osób, które jednorazowo przedawkowały z alkoholem, lecz również dla tych, które zmagają się z walką z chorobą alkoholową.

Jakie są najlepsze domowe sposoby na kaca?

Jak wykazał biostatystyk E. M. Jellinek, pomimo pewnych kulturowych oraz społecznych różnic pomiędzy badanymi osobami, jest pewien schemat dot. tego, jak powstaje i narasta uzależnienie. 

Jesteś po całonocnej imprezie i nie możesz poradzić sobie z ciągłym bólem głowy, mięśni, do tego masz mdłości i wymioty? Co zrobić?

 • Wstań z łóżka i weź szybki prysznic. Dzięki temu zmyjesz ze skóry toksyny powstałe na skutek nadmiernego picia alkoholu.
 • Pij izotoniki, dużo niegazowanej wody mineralnej, kawę, sok pomidorowy (ze względu na potas), soki owocowe, co więcej, słódź napoje miodem.
 • Zjedz ciepły posiłek, mogą Ci pomóc jajecznica, rosół itp.
 • Idź na spacer, pobiegać lub też podejmij jakąś aktywność fizyczną, by spowodować przyspieszenie metabolizmu alkoholu.

Jeśli w porę przestaniesz pić, nie będzie Ci potrzebne leczenie kaca. Najlepiej zjeść posiłek przed imprezą, wyspać się i nie mieszać alkoholu. Jeżeli jednak cierpisz na silne zatrucie alkoholowe bo nie dostosowałeś się do powyższych wskazówek, aby pozbyć się szybko kaca, zgłoś się na odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu.

W czym pomaga odtruwanie alkoholowe?

Pomaga, kiedy chcemy przerwać ciągi alkoholowe (w przypadku osób długo uzależnionych) lub też, kiedy jesteśmy na kacu. Leczenie jednorazowego zbyt dużego spożycia alkoholu jest oczywiście o wiele krótsze od leczenia Zespołu Abstynencyjnego, jednak efekt w tych dwóch przypadkach można bardzo szybko odczuć. Osoby z kacem czują się dużo lepiej po około godzinie od wykonania odtrucia.

Odpowiednio dobrane odtrucie alkoholowe może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie nie tylko psychiczne, ale również i fizyczne. Nasza wydolność i kondycja organizmu ulegają dużej poprawie. Zostajemy oczyszczeni, zregenerowani i uzupełniamy niedobory. Dodatkowo odtruwanie pozytywnie wpływa na optymistyczne myślenie u uzależnionych, co skutkuje podjęciem dalszych istotnych kroków w kompleksowym leczeniu alkoholizmu.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Najczęściej osoby, które wpadają w ciągi alkoholowe, są zdecydowane podjąć się odtruwania alkoholowego. Często nie radzą sobie samodzielnie z odstawieniem napojów wyskokowych.

Zanim pacjent zostanie poddany odtruwaniu alkoholowemu, zostaje od dokładnie przebadany przez medyków. Ma miejsce szczegółowy wywiad, który dotyczy przebytych chorób oraz przewlekłych zdrowotnych problemów. Ryzyko ewentualnych powikłań, powstałych wskutek wykonania zabiegu, ograniczają dodatkowe badania, które są w niektórych przypadkach zalecane.

Dożylnie, podczas wykonania procedury, są podawane elektrolity (potas, magnes) oraz witaminy (głównie witamina B1). Stosowane są także leki nasenne, uspokajające lub przeciwbólowe. Pozwalają one na złagodzenie objawów, powstałych na skutek zaprzestania picia alkoholu. Poprawie ulega samopoczucie pacjenta, tak ważne przed podjęciem terapii. Stan pacjenta jest cały czas pod kontrolą lekarza, który dzięki temu może odpowiednio szybko zareagować w razie jakichś nieprawidłowości.

Detoksykacja alkoholowa i czas jej trwania zależy w dużej mierze od tego, jak długo trwał ciąg alkoholowy, jakie były spożywane pokarmy, ile alkoholu zostało spożyte, a także od samego organizmu. 

Do decydujących kryteriów należą:

 • fizyczny i psychiczny stan uzależnionego,
 • czas trwania choroby alkoholowej,
 • ilość toksycznych substancji we krwi pacjenta,
 • inne czynniki.

Jakie są objawy tzw. zespołu abstynencyjnego?

Regularne spożywanie alkoholu przyczynia się do pewnych zmian metabolicznych. Kiedy ktoś rezygnuje ze spożywania alkoholu, zaburza metaboliczne procesy. Wywołuje to różne objawy. Początkowo pojawiają się problemy fizyczne, np.:

 • bóle głowy i mięśni,
 • drżenia rąk,
 • kołatania serca i zmiany ciśnienia tętniczego,
 • wymioty, mdłości, biegunki,

Z czasem pojawiają się także problemy z psychiką, np.:

 • napady agresji,
 • zaburzenia snu,
 • stany lękowe,
 • omamy i zaburzenia świadomości.

Od 12 do 48 godzin po zaprzestania picia alkoholu może dojść do wystąpienia drgawek lub tzw. padaczki poalkoholowej. Napad trwa zwykle około 2 minuty. Do objawów należą drgawki, utrata przytomności oraz skurcze mięśni. Detoksykacja może zapobiec atakowi padaczki.

To do pacjenta należy decyzja podjęcia się odtrucia alkoholowego. Nie dla każdego jest ono niezbędne. Ale w każdym przypadku konieczna jest dalsza terapia uzależnień (najlepiej w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień), która ma na celu doprowadzenie pacjenta do stanu trzeźwości.

Który gabinet wybrać aby wykonać procedurę odtruwania alkoholowego?

Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do wyniszczenia organizmu oraz zmian w psychice osoby uzależnionej. Dochodzi do zaburzenia gospodarki jonowo-elektrolitowej. Wypłukane są witaminy oraz mikroelementy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Kiedy alkoholik nagle odstawi substancje, zaczyna mu towarzyszyć szereg nieprzyjemnych dolegliwości, będących reakcją na głód alkoholowy.

Dla ratowania życia i zdrowia konieczne jest podjęcie się odtrucia organizmu. Detoks przeprowadzony w profesjonalnym środowisku jest gwarantem bezpieczeństwa. 

Podczas procedury odtrucia stosuje się farmakologię, która ma za zadanie łagodzić objawy odstawienia alkoholu, jakie występują w trakcie detoksu. Nasz gabinet specjalistyczny, zajmujący się odtruwaniem alkoholowym, oferuje wsparcie na każdym etapie odtruwania. Można liczyć na nas i nasz zespół nie tylko w aspekcie medycznym, ale też mentalnym. Pomożemy odzyskać psychiczną równowagę także po zakończeniu procesu odtruwania.

Odtrucie alkoholowe, które jest przeprowadzane w naszej placówce, jest przeprowadzane przy wykorzystaniu metod, które gwarantują skuteczność i szybki powrót do zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej. Co więcej, oferujemy odtrucie alkoholowe z dojazdem do pacjenta. Zachowujemy wszystkie procedury bezpieczeństwa, a także pełną dyskrecję. 

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%