Zamknij
REKLAMA

Laserowe usuwanie pieprzyków Warszawa to metoda stosowana w celu usunięcia zmian łagodnych

07:19, 17.06.2022 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Laserowe usuwanie zmian skórnych za pomocą lasera jest zabiegiem bezkrwawym i bezpiecznym

Zmiany skórne, czy to pieprzyki, czy zupełnie inne zmiany barwnikowe stanowią niewątpliwie problem estetyczny, a umiejscowione w niektórych miejscach powodują również dyskomfort. Pieprzyki – posiada każdy z nas. Jedni mają ich mniej, inni więcej na swojej skórze. Są to niewielkie plamki na skórze człowieka w kolorze brązowym lub czarnym. Pieprzyki powstają w wyniku działania komórek barwnikowych, czyli melanocytów. Te komórki są odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny, która odpowiada za naszą opaleniznę. Są osoby, które za nic nie pozbyłyby się swoich pieprzyków, ponieważ twierdzą, że dodają im one urody. Lecz są również i tacy, którzy tych pieprzyków zwyczajnie nie lubią. Współcześnie istnieją różne metody na usuwanie pieprzyków. Najbardziej popularne są dwie z nich : chirurgiczne oraz laserowe usuwanie pieprzyków i znamion. 

Laserowe usuwanie pieprzyków niesie za sobą sporo zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że ten rodzaj zabiegu można przeprowadzić niemalże u osób w każdym wieku i jest on całkowicie bezbolesny. Jest również mało inwazyjny, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania powłok skórnych. Dodatkowo laserowe usuwanie pieprzyków jest  zabiegiem bardzo krótkim. Trwa tylko kilkanaście minut, a od razu po jego wykonaniu Pacjent może wrócić do domu, do swoich codziennych zajęć i obowiązków. 

Usuwanie pieprzyków – chirurgicznie czy laserowo?

Nie każdego pieprzyka można usunąć laserem. Nasi doświadczeni lekarze http://chirurgiawarszawa.pl/ ustalają charakter znamienia barwnikowego i na tej podstawie decydują o rodzaju zabiegu. Czy może to być zabieg laserowy czy chirurgiczny. Laserowo usuwane są zmiany uznawane za łagodne, czyli takie, które lekarz oceni, że nie są groźne i nie przekształcą się w zmianę nowotworową. W przypadku pieprzyków podejrzanych o przemianę złośliwą przeprowadzane jest usunięcie pieprzyka chirurgicznie, a następnie zlecenie badania histopatologicznego. Laserowe usuwanie pieprzyków to metoda stosowana w celu usunięcia zmian łagodnych.

Jakie pieprzyki powinno się usunąć?

Jeżeli nie mówimy tutaj o czysto estetycznym usuwaniu pieprzyków. Usunięcie pieprzyków jest zalecane w kilku przypadkach:  

 • jeżeli pieprzyk nas niepokoi bo np. zmienił barwę, kształt lub wielkość,
 • jeśli w wyniku badania dermatoskopowego wyjdzie niepokojący wynik,
 • jeżeli pieprzyk nas swędzi lub zauważymy nawet delikatne krwawienie,
 • warto usunąć pieprzyk jeżeli jest umiejscowiony w miejscu, które jest narażone na otarcia (np. ramiączkiem od biustonosza).

Laserowe usuwanie pieprzyków – zalety zabiegu

 • laserowe usuwanie pieprzyków jest szybkie i całkowicie bezbolesne (wykonywane zawsze w znieczuleniu miejscowym),
 • wysoka precyzja zabiegu – urządzenie jakim jest laser usuwa pieprzyk punktowo, laserowe usuwanie pieprzyka gwarantuje, że skóra dookoła miejsca zabiegu pozostanie nienaruszona,
 • szybkie gojenie – zabieg laserowego usuwania pieprzyków nie pozostawia długo gojących się ran,
 • na miejscu zabiegu nie pozostaje widoczna blizna, 
 • laserowe usuwanie pieprzyków i znamion to wysoka skuteczność –  najczęściej wystarcza tylko jeden zabieg, żeby usunąć niechcianego pieprzyka raz na zawsze,
 • zabieg nie jest inwazyjny, nie ma potrzeby nacinania skóry, jak w przypadku metody chirurgicznej.

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion - na czym polega?

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie laserowego usuwania pieprzyka, warto wiedzieć jak taka procedura z wykorzystaniem lasera wygląda. Podczas zabiegu nowoczesnym laserem punktowym, promień lasera odparowuje tkankę skórną, wypalając pieprzyk. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Trwa maksymalnie 15 minut (chyba, ze jednorazowo decydujemy się na usunięcie więcej niż jednego pieprzyka). Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, w miejscu usuniętego pieprzyka powstanie wgłębienie i strupek, który odpadnie w ciągu kilku dni. Zabieg nie jest inwazyjny, stąd nie wymaga hospitalizacji i od razu po jego wykonaniu można wrócić do domu, do swoich codziennych zajęć i obowiązków. 

Czy zabieg usuwanie pieprzyków jest bezpieczny?

Laserowe usuwanie pieprzyków jest dużo mniej inwazyjne i przez to bezpieczniejsze od chirurgicznego usuwania znamion, gdzie trzeba użyć narzędzi chirurgicznych, dzieje się ta ponieważ zabieg usuwania pieprzyków laserem nie wymaga kontaktu z żadnymi narzędziami.  Dzięki temu nie ma szans by doszło do jakiegokolwiek zakażenia. Tkanka skórna po zabiegach z użyciem lasera także dużo lepiej się goi i zrasta, stąd nie ma potrzeby zakładania żadnych szwów nawet po zabiegach przeprowadzanych w najbardziej delikatnych miejscach. 

Warto w tym miejscu dodać, że wybór odpowiedniego, sprawdzonego i specjalistycznego miejsca do wykonania usuwania pieprzyków jest kwestią priorytetową przed zabiegiem. W zaufanym miejscu http://chirurgiawarszawa.pl/ nieistotne jest czy usuwasz pieprzyk laserowo czy chirurgicznie, zabieg zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów z dużym doświadczeniem w sterylnych warunkach. Stąd nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak. 

Co się dzieje po zabiegu usunięciu pieprzyka?

Po zabiegu laserowego usuwania pieprzyków i znamion w miejscu, gdzie dawniej był pieprzyk lun jakieś inne znamię – wyglądem przypominające pieprzyk pozostaje dołek. Po kilku dniach pojawi się niewielki strupek. Strupka z pewnością nie należy dotykać ani przede wszystkim rozdrapywać, aby ranka prawidłowo się zagoiła. Jeżeli pieprzyk był usuwany z twarzy należy zrezygnować z nakładania przez kilka dni makijażu na to miejsce, aby go nie zabrudzić. Jeżeli zastosujemy się do tych zaleceń, ranka po zabiegu wygoi się znacznie szybciej.

Usuwanie pieprzyków i znamion – ważne informacje

 • Pamiętaj aby swoją skórę obserwować regularnie, weryfikując, czy Twoje znamiona nie zmieniają się pod względem koloru, kształtu lub też wielkości.
 • Aby zdecydować czy Twoja zmiana, którą chcesz usunąć nie jest złośliwa zgłoś się do dermatologa na konsultację. Tylko wtedy możesz się upewnić, że wszystko jest w porządku lub podjąć kroki ku usunięciu pieprzyka.
 • Jeśli w okolicach Twojego znamienia barwnikowego nagle pojawi się jakaś zmiana, powinieneś niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty w celu wykonania badania dermatoskopowego. Zdecydowanym wskazaniem do aby pieprzyk został usunięty metodą chirurgiczną jest podejrzenie zezłośliwienia Twojego znamienia.

Nie powinno się usuwać znamienia za pomocą metody laserowej, gdyż nie można już wykonać badania histopatologicznego. Aby móc wykonać zabieg tą metoda, lekarz musiałby mieć stuprocentową pewność co do rodzaju usuwanej zmiany.

Efekty zabiegu laserowego usuwania pieprzyków

Na zabieg laserowego usuwania znamion warto się zdecydować przede wszystkim dlatego, że szpecące naszą skórę pieprzyki po tym zabiegu znikają całkowicie, nie pozostawiając śladów, ani blizn. Najczęściej wystarczy tylko jeden zabieg, aby pieprzyk został trwale usunięty. Jedynie w przypadku większych zmian konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%