Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrobka?

07:57, 15.06.2022 | materiał partnera

Śmierć bliskiej osoby to sytuacja, z którą każdy z nas musi się zmierzyć na pewnym etapie życia. W tym trudnym okresie należy podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego nagrobka. Sprawdź, czym się kierować podczas zakupu!

Zakup nagrobka nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni nagrobek.

Nagrobki granitowe – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać nagrobek tradycyjny czy planujesz zakup nagrobka urnowego, musisz zwrócić uwagę na materiał wykonania danego modelu. Największą popularnością cieszą się nagrobki granitowe. Takie modele są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Granit charakteryzuje się trwałością, łatwością pielęgnacji i doskonałym wyglądem. Nagrobki wykonane z granitu są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu każdy może wybrać model idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Wybierz odpowiedni rozmiar nagrobka

Podczas wyboru nagrobka należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Przed podjęciem decyzji o zakupie nagrobka w konkretnym rozmiarze trzeba jednak pamiętać, że każdy cmentarz ma swoje wymogi odnośnie dopuszczalnej wielkości nagrobka. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z wymaganiami danego cmentarza.

Jaki napis na nagrobku?

Wybór napisu nagrobkowego to kolejna ważna kwestia, której należy się przyjrzeć podczas zakupu nagrobka. Do wyboru mamy następujące rodzaje napisów:

  • Napisy piaskowane - bardzo popularne, a zarazem atrakcyjne cenowo. Litery piaskowane mogą zostać pomalowane na wybrany kolor, dzięki czemu mamy możliwość idealnego dopasowania napisu do stylu nagrobka.
  • Napisy kute - bardzo estetyczne, jednak charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną.
  • Napisy metalowe - estetyczne, trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Zwróć uwagę na styl nagrobka

Przy wyborze nagrobka warto zwrócić uwagę na jego styl. Do wyboru mamy różne kształty i wzory nagrobków – mogą być one zarówno proste, z ukośnymi ścięciami, jak i zaokrąglone. W ofercie zakładów kamieniarskich dostępne są nagrobki pojedyncze oraz nagrobki podwójne. Dzięki różnorodności dostępnych modeli możemy wybrać nagrobek dopasowany do naszych indywidualnych preferencji.

Nagrobki Poznań - wybierz dobry zakład kamieniarski

Szukasz nagrobków w mieście Poznań? Warto skorzystać z oferty doświadczonej firmy oferującej najwyższej jakości usługi kamieniarskie - http://www.nagrobki-wicherek.pl/. W asortymencie producenta znajdziesz szeroki wybór nagrobków pojedynczych i podwójnych, a także wszystkie niezbędne akcesoria nagrobkowe. W ofercie sprzedawcy dostępne są gotowe wzory nagrobków, ale można też składać zamówienia na indywidualne projekty.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%