Zamknij
REKLAMA

Kurs na suwnice – czy warto go zrobić?

12:39, 19.05.2022 | materiał partnera

Suwnice to urządzenia używane do transportu bliskiego. Aby obsługiwać tego typu sprzęt, trzeba uzyskać uprawnienia UDT. Czy warto?

W jakich zakładach pracy używane są suwnice?

Pod względem swojej budowy suwnica jest urządzeniem, które powala na transportowanie ładunków. Suwnica porusza się wtedy po wyznaczonym torze i pozwala na podniesienie ładunku, jego przeniesienie i opuszczenie.

Urządzenia jak suwnice mają bardzo szerokie zastosowanie i są wykorzystywane w wielu zakładach po to, aby transportować różnego rodzaju ładunki, na przykład materiały.

Suwnice mogą być używane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz obiektów. Powszechnie stosowane są one w przedsiębiorstwach przemysłowych i produkcyjnych, ale również w stoczniach, na terenie centrów logistycznych i magazynów.

Wobec tego suwnice są urządzeniami wszechstronnymi, które używane są w wielu zakładach w Polsce.

Jak uzyskać uprawnienia do obsługi suwnic?

Aby prowadzić prace z użyciem suwnicy, należy posiadać uprawnienia UDT. Suwnice podlegają dozorowi technicznemu powadzonemu przez Urząd Dozoru Technicznego, dlatego też wymagane jest posiadanie odpowiednich uprawnień do ich obsługi i konserwacji.

Żeby uzyskać uprawnienia na suwnice, należy zapisać się na kurs, podczas którego przekazywane są informacje dotyczące pracy z ich użyciem. Następnie uczestnicy kursu przystępują do egzaminu, który organizowany jest przed komisją UDT. Kursanci, którzy zaliczą egzamin, otrzymują uprawnienia na suwnicę.

Całkowity czas kursu zależnie od wybranego ośrodka szkoleniowego będzie trwać od jednego do dwóch tygodni.

Profesjonalny kurs na suwnice Śląsk – kursy przeznaczone dla operatorów suwnic prowadzone są również na Śląsku. Z ofertami ośrodków szkoleniowych, które mają je w swojej ofercie, można zapoznać się bliżej na ich stronach.

Czy warto zrobić kurs na suwnicę?

Kurs na suwnicę może być bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto chciałby znaleźć pracę w firmie dysponującej tego typu sprzętem. Na wielu stanowiskach posiadanie uprawnień na suwnicę jest wymagane, dlatego też ich wcześniejsze uzyskanie może być dodatkowym atutem.

Warto też wskazać, że wiele firm organizuje kursy na suwnice dla swoich pracowników. Takie kursy grupowe mogą być urządzone w wybranym miejscu, na przykład w firmie, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Ceny kursów na suwnice nie są wysokie, dlatego też jest to atrakcyjna propozycja dla osób, które poszukują pracy w różnych gałęziach przemysłu, gdzie suwnice są wykorzystywane. Zazwyczaj za kurs na suwnicę należy zapłacić około 350 złotych. Dodatkowo płatny jest egzamin na uprawnienia.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%