Zamknij
REKLAMA

Jesteś po czterdziestce? Zadbaj o Swoje Serce!

09:50, 16.01.2022 | .
Skomentuj Foto: Canva

Masz 40 lat i czujesz, że jesteś w świetnej formie? To dobry moment, by zacząć myśleć o swoim sercu. Zadbaj o nie już teraz, zanim pojawią się pierwsze niepokojące objawy!

Jak ten czas leci, już jesteśmy po czterdziestce!

Niestety czas ma negatywny wpływ na nasz układ krwionośny. W miarę upływu lat nasze naczynia tracą elastyczność, a serce zmniejsza częstość uderzeń i ilość przetaczanej krwi. Wszystko to powoduje, że coraz więcej osób po 40-ce ma skłonności do nadciśnienia i miażdżycy. Ten czarny scenariusz nie musi Ciebie dotyczyć, bo masz wpływ na stan swego zdrowia. Zacznij działać już dzisiaj!

Zadbaj o Swoje Serce - Rady dla Ciebie

40-stka to już nie czas na popełnianie błędów, które negatywnie odbiją się na Twoim stanie zdrowia. Jeśli masz nadwagę - postaraj się ją zrzucić. Postaw na dyscyplinę: wyrzuć z menu to, co niezdrowe czyli przetworzone jedzenie, sól oraz używki. Wzbogać swoją dietę o ryby, warzywa i owoce. Znajdź też czas na dawkę aktywności fizycznej – 2,3 razy w tygodniu po godzinie. Każdy nowy dzień powitaj poranną gimnastyką. Twój umysł i ciało będą Ci wdzięczne!

Ważne badania:

Badanie cholesterolu.
Ogólny nie powinien przekraczać 200 mg/dl, dobry (LDL) – nie więcej niż 130 mg/dl, zły (HDL) – co najmniej 45 mg/dl. Jeśli wynik będzie nieznacznie odbiegał od normy, zmiana diety powinna być wystarczająca. Jeśli cholesterol będzie mocno podniesiony, lekarz zaleci przyjmowanie leków.

Czterdziestka to dobry moment, by zacząć profilaktycznie badać swoje serce. Po czterdziestce badaj regularnie swoje ciśnienie i wykonuj raz w roku badanie EKG. Badanie to pokaże, w jakiej formie jest Twoje serce. Jeśli wszystko będzie w porządku, kolejne badanie zrób za rok.

 Badanie EKG serca wykonasz w każdej placówce POZ lub możesz je zamówić prywatnie do domu. Dzisiejsze nowoczesne aparaty  pozwalają na wykonanie badania samodzielnie w domu.

Badanie Holter ciśnieniowy i 24 godzinne EKG możesz zamówić do domu - bez skierowania, bez kolejek i bez dodatkowych opłat: telefonicznie +48 792 999 919 lub przez Internet (7/24h) na www.holterhelp.pl

HolterHELP - Jak to działa ?

Usługa Holter HELP to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie badania 24H - Holter EKG lub Holter Ciśnienia w trybie HELP, wystarczy, że złożysz zamówienie online lub telefonicznie. Nowoczesny aparat zostanie dostarczony – za pośrednictwem kuriera - w dowolne, wskazane przez Ciebie miejsce w Polsce.. Kiedy odbierzesz przesyłkę, powinieneś niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze specjalistą, który pomoże Ci uruchomić oraz prawidłowo podpiąć aparat. Zanim jednak to nastąpi, specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący Twojego zdrowia.

W trakcie badania aparat będzie Ci towarzyszył przez całą dobę. W zależności od tego, jaką opcję wybierzesz, badanie może trwać od 24h do kilu dni. Pamiętaj, że im dłużej prowadzona będzie rejestracja czynności serca, tym większe będzie prawdopodobieństwo wykrycia niebezpiecznych chorób lub zaburzeń. Rejestrator, który przypomina niewielki telefon komórkowy, będziesz nosił przy pasku. Do klatki piersiowej przyklejone będziesz miał niewielkie i nierzucające się w oczy elektrody, które należy wymieniać co 24h. Podczas badania powinieneś prowadzić normalny tryb życia: chodzić do pracy, na spacery, wypoczywać czy uprawiać sport. W trakcie badania do Twojej dyspozycji będą konsultanci z Centrum Telekardiologicznego, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania.

Artykuł powstał we współpracy z Medyk Online

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%