Zamknij
REKLAMA

Jak można zarabiać na Bitcoinach? Najlepsze strategie

12:21, 11.01.2022 | .
Skomentuj Foto: Canva

Inwestowanie i zarabianie na kryptowalutach wielu osobom kojarzy się właśnie z Bitcoinem. Ta wszechstronna waluta cyfrowa pozwala na przeprowadzanie zdecentralizowanych, anonimowych i stosunkowo tanich transakcji. W związku z tym, że podaż Bitcoina jest ograniczona, wielu inwestorów zastanawia się, w jaki sposób wpłynie to na przyszłość tej waluty. Obecnie osoby, które korzystają z bitcoinów doceniają szeroką dostępność do publicznej platformy open source oraz fakt, że nad ich aktywami nie sprawuje kontroli żaden rząd, instytucja finansowa ani bank centralny.

Eksperci z Immediate Edge regularnie analizują rynek kryptowalut i nie mają wątpliwości co do tego, że rozpoczęcie inwestowania w bitcoiny jest bardzo ryzykowne. Z drugiej strony, zainwestowanie w bitcoiny w odpowiednim momencie może przynieść zaskakująco wysokie zyski.

Pierwszy krok - zakup Bitcoina

Wszyscy początkujący inwestorzy, którzy chcą dokonać pierwszego zakupu Bitcoina powinni wiedzieć, że można go nabyć na kilka sposób. Zazwyczaj jednak zakupu tej kryptowaluty dokonuje się na giełdzie kryptowalutowej, na platformach handlujących kryptowalutą lub od innych posiadaczy bitcoinów. 

Oto jak w kilku krokach wygląda cały proces zakupu bitcoina:

Zdecyduj, w jakim miejscu chcesz nabyć swoje bitcoiny. Możesz skorzystać z platform handlujących kryptowalutami, takimi jak Bitcoin-Profil, z giełd kryptowalutowych Binance, Coinbase lub z usług brokerów np. eToro.

Zalecamy założenie portfela kryptowalutowego, w którym będzie możliwe przechowywania bitcoinów. Dostępne są dwa rodzaje portfeli:

Portfele gorące - portfele internetowe, których główną zaletą jest możliwość szybkiego dojścia do zgromadzonej kryptowaluty. Wadą gorących portfeli jest ich podatność na ataki online. Idealny do handlowania bitcoinami.

Portfele zimne - portfele offline lub sprzętowe, nie są połączone z Internetem, dlatego dostęp do środków wymaga podjęcia kilku dodatkowych kroków, jednak zapewnia większe bezpieczeństwo aktywów. Idealny na długoterminowe gromadzenie bitcoinów.

Przeanalizuj swój budżet i zastanów się, na zakup ilu bitcoinów możesz sobie pozwolić oraz co planujesz z nimi zrobić:

  • możesz trzymać je w portfelach w ramach długoterminowej inwestycji
  • zaplanować krótkoterminowe cele, na przykład sprzedać bitcoiny w momencie zmiany ich wartości.

Strategie zarabiania na Bitcoinie

Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym strategiom, które można zastosować, aby rozpocząć zarabianie na Bitcoinie.

Wydobycie

Jeśli posiadasz nowoczesny sprzęt komputerowy, który posiada dużą moc obliczeniową, możesz zarabiać na wydobyciu bitcoinów. Zwróć jednak uwagę na to, że w miarę wydobywania kolejnych bitcoinów, zagadki kryptograficzne stają się coraz trudniejsze - stawia to wysokie wymagania przed komputerami, a także pochłania znaczną ilość energii. 

Po poprawnym rozwiązaniu zagadki tzw. górnicy otrzymują w nagrodę porcję bitcoinów. Ta forma zarabiania posiada jednak bardzo duży próg wejścia, z którym mogą nie poradzić sobie użytkownicy domowi.

Pożyczanie

W sieci działa wiele platform udzielających pożyczek w bitcoinach. Działa to także w drugą stronę. Osoby posiadające spory zasób tej kryptowaluty, mogą pożyczyć ją innym w zamian za odsetki. W tym przypadku warto jednak korzystać z usług renomowanych i zaufanych stron, aby uniknąć ryzyka utraty swoich bitcoinów. 

Na odsetkach można zarobić całkiem sporo, bo nawet 15% wartości. Istnieje jednak ryzyko, że w tym czasie trwania pożyczki bitcoiny stracą na wartości znacznie więcej, niż wynoszą odsetki, a jako właściciel swoich aktywów, zostaniesz pozbawiony możliwości ich sprzedaży.

Inwestowanie

Jedną z najprostszych, lecz zarazem ryzykownych metod, zarabiania na bitcoinach jest kupowanie ich po niższej cenie i trzymanie w portfelu do momentu, aż wartość bitcoinów wzrośnie. Spoglądając na historię tej kryptowaluty widać, że pomimo wielu spadków i wahań ceny, jej trend jest rosnący. 

Bitcoiny nie są uregulowane przez żaden rząd ani bank centralny, jednak wszelkie przychody uzyskane z obrotu kryptowalutami podlegają opodatkowaniu. Z drugiej strony opodatkowaniu nie podlega zysk uzyskany w momencie wymiany jeden kryptowaluty na inną, pośredniczenie przy wymianie kryptowalut, a także prowadzenie kont kryptowalutowych.

Handel bitcoinami

Wymagający, jednak dość prosty sposób na zarabianie na bitcoinach. W tym przypadku właściciel waluty cyfrowej obserwuje jej kurs, sprzedają ją w odpowiednim momencie, aby osiągnąć zysk lub kupuje, gdy cena jest niska, a inwestor spodziewa się, że wzrośnie ona w przyszłości. Tego rodzaju czynności, należy wykonywać tylko na takich platformach handlujących kryptowalutami, które są sprawdzone i pewne. 

Podsumowanie informacji

Poznałeś kilka najpopularniejszych sposobów na to, aby rozpocząć zarabianie na bitcoinach. Dużą zaletą zarabiania na tej kryptowalucie jest to, że bitcoin jest obecnie najpopularniejszą walutą cyfrową. Z drugiej strony jest to kryptowaluta bardzo spekulacyjna i nieprzewidywalna. Z tego powodu zarabianie na bitcoinach polecamy wyłącznie tym osobom, które mają na uwadze ryzyko płynące z tej aktywności oraz posiadają zróżnicowany portfel inwestycyjny, który pozwoli na uniknięcie zbyt dużych strat.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%