Zamknij
REKLAMA

Do kiedy możesz ubiegać się o odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku...

13:30, 25.11.2021 | .
Skomentuj Foto; Zleceniodawca

Niezależnie od przyczyn, przedwczesna i nagła śmierć bliskiej osoby to zawsze spora tragedia, jedno z najbardziej trudnych oraz bolesnych przeżyć, jakich można doświadczyć, a które wywołuje negatywne zdrowotne konsekwencje, a także materialne. Na rynku znajdziemy firmy, które pomagają bliskim zmarłego w otrzymaniu im należnego odszkodowania. Nie czekajmy na nic, tylko skorzystajmy ze wsparcia najlepszych specjalistów, którzy wywalczą odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym.

Żałoba a formalności związane z odszkodowaniem i pogrzebem

Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym należy się dzieciom, za krzywdę, którą odczuwają po śmierci ważnej osoby dla nich. Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym należy się, jeśli zgon został spowodowany wypadkiem komunikacyjnym, za który osoba zmarła nie ponosi odpowiedzialności, czy też jeśli nastąpił w wyniku innego zdarzenia, za które winę ponosi trzecia osoba (przykładowo na skutek w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy i tak dalej).

Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym to jedno, ale wcześniej czekają nas wszelkie formalności związane z pogrzebem. Niestety tych jest także dużo. Mają one to do siebie, że trzeba się nimi zająć niemal od razu po tych smutnych przeżyciach. Na całe szczęście w tym przypadku możemy także zlecić wszelkie formalności do załatwiania specjalistom. Jest to o tyle dobre, ponieważ są to osoby mające doświadczenie i zadbają o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Do tego zadbają także o to, aby odciążyć nas ze wszystkim. Dzięki temu każda osoba może przeżywać żałobę na swój sposób. Jedni płaczą, inni cały czas śpią, a jeszcze inni wpadają w wir pracy. Doskonale wiemy, że każdy z nas jest inny. W związku z tym każdy ma inny sposób na to, aby chociaż troszkę pocieszyć się po tym ekstremalnym wydarzeniu.

Po jakimś czasie od ceremonii pogrzebowej, warto zająć się kwestią odszkodowania. Wiemy już, że odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym nam się należy.

Ile czasu na ubieganie się o odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym?

Aby ubiegać się o odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku samochodowym, to muszą zostać spełnione dwa warunki. O pierwszej kwestii już wspomnieliśmy - ofiara nie może być sprawcą wypadku. Druga kwestia to fakt, że wypadek miał miejsce do dwudziestu lat wstecz. Gdy minęło dwadzieścia lat od feralnego wypadku, to już nic nam się nie należy.

Pieniężne zadośćuczynienie jest wypłacane za tak zwaną "krzywdę", czyli wszelkie konsekwencje negatywne dla fizycznego oraz psychicznego zdrowia. Krzywda ta polega na zerwaniu przedwczesnym więzi ze zmarłą osobą w wypadku drogowym. Sama kwota zadośćuczynienia bardzo często przewyższa kwoty wypłacanych odszkodowań, które są już świadczeniem osobnym.

W przypadku śmierci bliskiej nam osoby powołuje się biegłego sądowego. Jest to psychiatra bądź psycholog. Osoba ta na potrzeby odszkodowawczego postępowania określa sam rozmiar emocjonalnej krzywdy, której doznała bliska osoba zmarłej osoby w wypadku. Jest to jedna ze składowych, brana pod uwagę przy procesie ustalania kwoty zadośćuczynienia dla poszkodowane za zarwanie przedwczesne więzi.

Poza zadośćuczynieniem za utratę bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym, możemy się także ubiegać o odszkodowanie z tytułu pogarszającej się sytuacji życiowej. Po pierwsze tę kwestię rozpatruje się w ekonomicznym wymiarze. Na przykład, gdy w wypadku komunikacyjnym ginie jedyny żywiciel rodziny i skutkuje to pogorszeniem się ogromnym sytuacji majątkowej danej rodziny. Na pewno będzie mało to wpływ na wysokość otrzymanego odszkodowania.

Co więcej, nie możemy zapominać o ekonomicznym wymiarze. Bowiem śmierć członka rodziny w wypadku jest często utratą wsparcia przy wychowywaniu dzieci oraz braku pomocy w wykonywanych domowych obowiązkach. Utrata bliskiej osoby w wypadku to również konsekwencje dalekosiężne związane bezpośrednio z pogorszeniem się zdrowia psychicznego, utraty motywacji do pracy i do życia. Te wszystkie czynniki mają także wpływ bezpośredni na sytuację finansową osoby poszkodowanej.

Na sam koniec dodajmy, że oprócz zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby w wypadku rodzinie także się należy odszkodowanie za poniesione koszty pogrzebu, jak i także ewentualne poniesione koszty leczenia. Pomoc specjalisty okaże się nieoceniona. Sprawdzi naszą sytuację i dobierze odpowiednie rozwiązania. Co więcej, pomoże nam załatwić wszelkie sprawy papierkowe, których niestety jest sporo.

Material partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%