Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto dbać o swoje zęby?

08:25, 22.11.2021 | materiały partnera

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Przeprowadzone badania dowiodły, że to jeden z głównych czynników determinujących atrakcyjność danej osoby. Poza tym ludzie z zadbanymi zębami kojarzą się wśród społeczeństwa pozytywnie i wzbudzają większe zaufanie. Jak wiadomo, niezmiernie ważne w relacjach międzyludzkich jest pierwsze wrażenie. Warto więc zadbać o zdrowy uśmiech, neutralny zapach wydobywający się z ust i atrakcyjne, śnieżnobiałe uzębienie. Co więcej, utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wcale nie jest czymś bardzo kosztownym i trudnym do osiągnięcia.

Dlaczego warto dbać o swoje zęby?

Zadbane zęby nie tylko zwiększają atrakcyjność i zapewniają inne atrybuty wspomniane we wstępie, ale przede wszystkim dbają o dobre samopoczucie zdrowotne. Doskonale wiadomo, że ból zęba nie jest niczym przyjemnym, a w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do czasowego całkowitego wykluczenia z normalnego funkcjonowania. Oprócz tego dotkliwym okaże się wydatek na wizytę u dentysty. Należy mieć na uwadze, że leczenie zębów jest kosztowne, szczególnie w przypadku zabiegu kanałowego. Bardzo narażoną grupą są osoby z założonym aparatem ortodontycznym, gdzie czyszczenie szkliwa jest z pewnością utrudnione. Na szczęście odpowiednio utrzymana higiena jamy ustnej skutecznie chroni przed nieprzyjemnymi objawami i wydatkami. Stosując się do kilku prostych reguł, można ograniczyć wizyty u dentysty do okresowych kontroli i być wolnym od uciążliwego bólu.

Sposoby dbania o zęby

Poniżej zostało przedstawionych kilka podstawowych sposobów dbania o swoje zęby. Stosowane razem z pewnością ułatwią utrzymanie jamy ustnej w odpowiedniej kondycji.

Regularne mycie zębów — to oczywiście podstawa, jeżeli jest tylko taka możliwość, zęby powinno myć się po każdym posiłku. Dzięki temu zalegające resztki pokarmu będą na bieżąco usuwane z jamy ustnej, co skutecznie zapobiegnie problemom zdrowotnym.

Nitkowanie zębów — należy pamiętać, że nawet najlepsza szczoteczka może nie dotrzeć do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Warto zaopatrzyć się w nić dentystyczną, dzięki której można dotrzeć do ciężkodostępnych miejsc.

Wybór odpowiedniej pasty do zębów — warto zainwestować nieco więcej w odpowiednią pastę do zębów. Może być ona dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby, należy zapytać dentystę o pomoc w wyborze właściwego produktu.

Płyny do płukania jamy ustnej — z pewnością pomagają utrzymać higienę w jamie ustnej, wypłukują resztki jedzenia i wpływają korzystnie na świeży oddech.

Przydatne produkty

Z myślą o dobrej kondycji zębów warto zaopatrzyć się w kilka sprawdzonych i przetestowanych przez rynek produktów:

ORAL-B SUPER FLOSS — nić do zębów renomowanego producenta, która nie tylko świetnie sprawdzi się do standardowego czyszczenia, ale również jest dostosowana do potrzeb użytkowników aparatów na zęby, mostów, implantów i dużych przestrzeni międzyzębowych.

CURAPROX CS5460 ORTHO — szczoteczka do zębów, która jest bardzo delikatna dla dziąseł. Skutecznie usuwa płytkę nazębną oraz czyści zakamarki aparatu ortodontycznego.

GC TOOTH MOUSSE — specjalistyczna pasta do zębów, która doskonale remineralizuje oraz zatrzymuje próchnicę w jej początkowych stadiach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%