Zamknij
REKLAMA

Namierzanie telefonu - jak sprawdzić lokalizację urządzenia?

16:29, 15.11.2021 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Telefon ma dziś prawie każdy - dotyczy to zarówno seniorów, jak i nawet kilkuletnich dzieci. Wszyscy oni z powodzeniem posługują się smartfonami, które z kolei bez problemu łączą się z siecią. Nowoczesne sprzęty to jednak także źródło wielu zagrożeń, które czyhają na nas w internecie i świecie realnym. Nic więc dziwnego, że sporo osób korzysta z możliwości namierzania swoich urządzeń za pośrednictwem sieci. Czy jest to możliwe w każdym przypadku i kiedy możemy namierzyć nasz telefon? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Kiedy możemy namierzyć nasz telefon?

Namierzanie telefonu to dziś technologia, która nie jest zarezerwowana jedynie dla służb i funkcjonariuszy policji. Więcej o tym przeczytać można chociażby na stronie https://inlookup.com. Powszechność i łatwy dostęp do telefonów sprawiły bowiem, że spopularyzowała się także sama technologia namierzania i lokalizowania sprzętu. Na wstępie zaznaczyć należy jednak, że namierzanie telefonu może się odbywać tylko za zgodą jego właściciela (w przeciwnym razie może być bowiem uznane za poważne naruszenie prywatności). Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Przede wszystkim właściciel telefonu, który z jakiegoś powodu utracił do niego dostęp. Tego rodzaju aplikacjami mogą się także zainteresować rodzice, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniem swojego dziecka. Z podobnych rozwiązań skorzystać mogą także pracodawcy, którzy udostępniają swoim pracownikom telefony służbowe. Na rynku nie brakuje aplikacji typu phone tracker - warto więc zapoznać się z ich metodami działania i zakresem świadczonych usług. 

Jaką aplikację namierzającą wybrać?

Usługi namierzania urządzeń oferują swoim użytkownikom chociażby Apple czy Google. W obu przypadkach mamy możliwość zarówno określenia położenia danego telefonu, jak i jego zdalnego wymazania czy zablokowania (dzięki temu stanie się on niemal bezużyteczny w rękach potencjalnego złodzieja czy nieuczciwego znalazcy). Na rynku znajdziemy także wiele innych aplikacji, które umożliwiają zaawansowane namierzanie i łączą je z szeregiem usług. Za pomocą tego rodzaju oprogramowania sprawdzimy historię lokalizacji, smsy czy rejestr połączeń danego urządzenia. Pamiętać jednak należy o tym, że w dużej ilości przypadków tego rodzaju usługi wymagają zainstalowania aplikacji na namierzanym telefonie (przypominamy także, że niezbędna jest zgoda właściciela). Warto także pamiętać, że rzadko tego rodzaju usługi są bezpłatne i większość z nich działa w oparciu o miesięczny abonament. Więcej informacji (w języku angielskim) na temat tego rodzaju aplikacji znaleźć można pod adresem https://inlookup.com.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%