Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać lekarza prowadzącego ciążę?

11:52, 26.10.2021 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej mamy. Tym szczęśliwym chwilą towarzyszy wiele zmartwień. Dlatego tak ważne jest profesjonalne prowadzenie ciąży, przez doświadczonego ginekologa w Gdańsku. Ładny gabinet i nowoczesny sprzęt to nie wszystko. Czuwanie nad prawidłowym rozwojem dziecka i wsparcie to główne zadania ginekologa. Dodatkowo wzbudzająca zaufanie położna. Jak wybrać dobrego specjalistę?

Prywatnie czy państwowo?

Ciąża jak i później poród to duże wydarzenie w życiu przyszłej mamy. Kobieta szuka najlepszej i najbardziej profesjonalnej opieki dla siebie i dziecka. Prowadzenie ciąży w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia czy prywatnie? Obie możliwości niosą ze sobą wiele wad i zalet. Coraz więcej przyszłych rodziców decyduje się na opiekę prywatną, ze względu na elastyczny wybór terminu wizyty. Prywatne placówki umawiając na konkretną godzinę, zapewniają iż pacjentka unika kolejek. Jest to kluczowe w trakcie ciąży, ze względu na różnorodne samopoczucie ciężarnej. Niestety prywatne konsultacje wiążą się z wysokimi kosztami. Cena idzie jednak w parze z jakością opieki ginekologa w Gdańsku. Prywatne gabinety wyposażone są w nowoczesny sprzęt, to istotne na każdym etapie ciąży.

Wybór specjalisty

Wybierając lekarza prowadzącego zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy. Najlepiej aby ginekolog znajdował się w bliskiej okolicy. Częste wizyty i gorsze samopoczucie w ostatni trymestrze ciąży to nienajlepszy pomysł by ginekolog w Gdańsku znajdował się daleko od Twojego miejsca zamieszkania. Istotna przy wyborze może okazać się opinia innych pacjentek. Na różnych forach możemy uzyskać wiele informacji o danym specjaliście. Dodatkowo na wielu portalach mamy możliwość bezpośredniego umówienia się do lekarza. Jest to bardzo wygodna forma, nie musisz dzwonić, wystarczy przez Internet wybrać dogodny termin i godzinę. Warto zapytać o opinie także doświadczone koleżanki, prawdopodobnie polecą Ci dobrego specjalistę. Istotny jest także szpital, w którym pracuje wybrany lekarz. Poród oraz sama ciąża wiąże się z wizytami w szpitalu. To ważne, gdy podczas pobytu na oddziale nasz lekarz prowadzący ciąże otoczy opieką ciężarną a następnie młodą mamę. Porodem głównie zajmuje się położna, jednak w trudnych sytuacjach wzywany jest lekarz. 

Na wizycie

Kiedy już lekarz został wybrany i jesteś już umówiona na pierwsza wizytę, przygotuje sobie listę pytań. Dobrego specjalistę poznasz po tym, kiedy udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania. Poświęci tyle czasu ile potrzebujesz, wnikliwie wszystko wytłumaczy i doradzi. Także umiejętnie uspokoi zaniepokojona pacjentkę oraz rozwinie wszystkie obawy. Na pierwszej wizycie ginekolog powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad dotyczący ostatniej miesiączki, przebytych chorób i zabiegów oraz innych istotnych informacji. Dobry fachowiec przekaże wskazówki jak dbać o kobietę w trakcie ciąży oraz o prawidłowy rozwój dziecka. Zwróć uwagę jak wyposażony jest gabinet, podstawa to nowoczesny sprzęt. Podczas wizyty musisz czuć się komfortowo, jeśli lekarz będzie wzbudzał Twoje wątpliwości umów się do innego. Istotne jest zaufanie do lekarza prowadzącego. Ginekolog na wizytach będzie zlecał szereg niezbędnych badań. Należy zwrócić szczególna uwagę na jego kompetencje. Ciąża to czas wielu niepokojów, dlatego istotny jest lekarz, który poda swój numer telefonu. W razie trudnych sytuacji pacjentka będzie mogła do niego zadzwonić i skonsultować swoje obawy. 

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%