Zamknij
REKLAMA

Czy męska pielęgnacja twarzy tak bardzo różni się od kobiecej?

16:21, 12.10.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Męska pielęgnacja w ostatnich czasach przeżywa prawdziwy rozkwit. Na półkach pojawia się coraz więcej kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn, a oprócz tego coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wagę do dbania o cerę. Warto zatem poznać podstawowe zasady i dowiedzieć się, z czego wynikają różnice między męską a kobiecą pielęgnacją twarzy.

Specyfika grubszej skóry na twarzy u mężczyzn

Czy wiesz, że skóra na twarzy mężczyzn jest średnio o 25% grubsza od cery kobiet? Większa liczba warstw i grubość naskórka sprawiają, że męska skóra szybciej rogowacieje – a tym samym wymaga częstszego usuwania nadmiaru martwych komórek naskórka. Odpowiedni będzie tutaj regularny, ale łagodny peeling, na przykład kwasami owocowymi. Warto też wiedzieć, że naturalnie mężczyźni posiadają więcej włókien kolagenowych od kobiet, co sprawia, że ich skóra starzeje się wolniej. Z drugiej strony, ze względu na aż 15 razy więcej mięśni przywłośnych, znacznie szybciej widoczne są u mężczyzn zmarszczki mimiczne. Pojawiają się one gwałtownie, a nie stopniowo, jak u kobiet. Mężczyźni powinni zatem zawczasu zadbać o uzupełnianie kolagenu.

Większa liczba oraz aktywność gruczołów łojowych

Mężczyźni posiadają nie tylko więcej kolagenu i mięśni przywłośnych, lecz także gruczołów łojowych. Oprócz tego pracują one znacznie bardziej intensywnie niż te u kobiet, co związane jest z gospodarką hormonalną organizmu. Efektem tej specyfiki jest większa ilość sebum, czyli bardziej przetłuszczająca się cera. Mężczyźni mogą też częściej cierpieć na wągry, trądzik, a nawet stany zapalne skóry. Aby zneutralizować te problemy, należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu cery, najlepiej 2 razy dziennie. Można do tego wykorzystywać płyn micelarny lub specjalny żel do mycia twarzy. Pielęgnację warto też uzupełnić tonikiem, który przywróci skórze naturalne pH.

Z czym wiąże się duże zagęszczenie naczyń krwionośnych u mężczyzn?

Męskie twarze charakteryzują się dużym zagęszczeniem naczyń krwionośnych. Mimo że ich skóra jest grubsza, to pękające naczynka i tak są widoczne i mogą powodować czasowe rumienie, a nawet trwałe zaczerwienienie. Niektórych zmian tego typu nie da się odwrócić w przyszłości, więc należy zawczasu zadbać o prawidłowy koloryt skóry. Pomóc mogą tutaj kremy oraz maski, które zmniejszają widoczność zaczerwienień. Można stosować je doraźnie, choć eksperci sugerują regularne aplikowanie tego typu kosmetyków.

Jaki wpływ na pielęgnację ma obecność zarostu?

Golenie twarzy sprawia, że cera staje się bardziej podatna na mikrourazy i podrażnienia. Mimo tego, że męska twarz ma naturalnie mniejsze odczuwanie bólu, to nieleczone uszkodzenia mogą spowodować, że do organizmu będą łatwiej przedostawać się szkodliwe drobnoustroje. Nieprzyjemnym skutkiem mogą być też swędzenie lub pieczenie. Aby zneutralizować nieprzyjemne objawy i zapobiec powstawaniu podrażnień, warto stosować specjalne preparaty po goleniu. Pomogą one zregenerować skórę.

Męska pielęgnacja twarzy nie powinna być zaniedbywana. Warto zawczasu o nią zadbać, by móc długo cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.

Więcej informacji znajdziesz na https://alkmie.com/Meska-pielegnacja-twarzy-co-trzeba-o-tym-wiedziec-blog-pol-1630673617.html

Materiał partnera

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%