Zamknij
REKLAMA

Sprzęt pożarowy - co wybrać do swojego budynku?

15:32, 12.10.2021 | materiały partnera

W każdej z firm bez względu czy jest to ona mała czy duża wymagany jest sprzęt pożarowy oraz wyposażenie biura w sprzęt ratujący życie. W artykule postaramy się opisać co możesz kupić w sklepie ppoż. oraz jak wybrać sprzęt by spełnił nasze wymagania.

Apteczki pierwszej pomocy – jaką wybrać?

By wybrać odpowiednią apteczkę należy zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Wszystkie apteczki posiadają podstawowe wyposażenie, natomiast różnią się wyposażeniem dodatkowym. W sklepie możesz znaleźć, apteczki rowerowe orz motocyklowe, które są mniejszych rozmiarów. Apteczki samochodowe przeznaczone są do samochodów osobowych natomiast do autobusów możesz zakupić apteczki autobusowe. Apteczki autobusowe posiadają większa ilość wyposażenia, by w razie wypadku pierwsza pomoc mogła być udzielona największej ilości osób.

Innym typem są apteczki pierwszej pomocy domowe. Apteczki domowe, przystosowane są do używania w domu, posiadają niezbędne wyposażenie oraz dodatkowe, które możemy sprawdzić w szczegółach produktu w sklepie. Apteczkę domową można dodatkowo wyposażyć w swoje leki czy środki pierwszej pomocy.

Apteczki zakładowe przeznaczone są do firm i hal produkcyjnych. Najczęściej ten rodzaj apteczki wyposażony jest w zamek na kluczyk dzięki temu niepowołane osoby nie wyjmą wyposażenia z apteczki. Apteczki zakładowe posiadają metalowe obudowy, dzięki czemu apteczka może być wykorzystana powtórnie oraz jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, które są dość częste w fabryczkach czy halach.

Gaśnica jak ją wybrać by była skuteczna

Możemy wyróżnić wiele rodzajów gaśnic. Każda z gaśnic posiada swoje indywidualne parametry oraz skuteczność gaśniczą. Gaśnice proszkowe, są najpopularniejszym typem gaśnic, przeznaczone są do pomieszczeń jakich jak garaże, maszynownie czy obiektów gdzie po zakończonej akcji gaśniczej nie będziemy musieli dokładnie sprzątać proszku. Gaśnica proszkowa najczęściej nadaje się do gaszenia pożarów z grup ABC. Ich cena jest niższa od pozostałych typów gaśnic.

Gaśnice śniegowe co2 sprawdza się do gaszenia serwerowni oraz pomieszczeń gdzie przechowujemy elektronikę czy inne urządzenia elektryczne oraz dokumenty, które nie powinny zostać zniszczone podczas pożaru. Gaśnice wodne mgłowe idealnie sprawdzą się w kuchniach oraz magazynach żywności. Dzięki temu typowi gaśnicy możemy skutecznie gasić pożary tłuszczy, żywności czy oleju. Na rynku najczęściej gaśnic wodne mgłowe występują w butlach o pojemności 6l. Gaśnice pianowe przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A B, substancja pianotwórcza zmieszana z wodą tworzy skuteczną substancje gaśniczą. Warto wspomnieć również o kocach gaśniczych , które skutecznie gaszą pożar, natomiast tylko w początkowej fazie kiedy jego rozmiar jest niewielki. Koc gaśniczy dostepny jest w różnych rozmiarach, i może być wykorzystany powtórnie po zakończonej akcji gasniczej. 

Hydranty, zabezpieczenia bierne, znaki ppoż i bhp

Dodatkowo w sklepie przeciwpożarowym możesz zakupić hydranty, które są zamawiane wcześniej, ponieważ występują w wielu rozmiarach. Hydrant wewnętrzny możemy zamówić online lub telefonicznie a następnie odebrać go osobiście.

Bierne zabezpieczenia służą do uszczelniania ścian pożarowych w miejscach przejść kablowych czy rurowych. Możemy znaleźć również farby ogniochronne, którymi powinny zostać pomalowane przewody, według wytycznych pożarowych.

Znaki pożarowe, ewakuacyjne czy bhp są wymagane przez przepisy i ułatwiają szybką ewakuacje oraz oprawiają bezpieczeństwo osób przebywających na danej powierzchni. W sklepie ppoż możemy zleźć oczywiście wiele więcej produktów, a artykule zostały opisane produkty najczęściej używane, i wybierane przez klientów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%