Zamknij
REKLAMA

Korepetycje z języka polskiego i matematyki w wersji online? Przegląd najlepszych portali do nauki tych przedmiotów.

08:22, 12.10.2021 | materiały partnera

Rynek korepetycji już od kilkunastu lat się prężnie rozwija, jednak głównie w wersji stacjonarnej. Korepetycje prowadzone przez prywatne szkoły w grupach lub indywidualnie spotkania uczniów z korepetytorami – każdemu rodzicowi zależy, by jego dziecko było dobrze wykształcone i miało w życiu jak najłatwiej. Pandemia nieco pokrzyżowała plany jeśli chodzi o edukację i również rynek korepetycji przeniósł się do internetu, jednak język polski czy matematyka to nie są najłatwiejsze przedmioty do prowadzenia ich przez internet. Szkolne zajęcia nie były prowadzone w optymalny sposób przez co problemy z niektórymi przedmiotami słabszych uczniów pogłębiały się.W odpowiedzi na te problemy jak i pokazanie pewnych rozwiązań jako szansa na łatwiejszą i tańszą niż korepetycje naukę postaramy się pokazać najlepsze serwisy internetowe do nauki dwóch najtrudniejszych do pracy online przedmiotów jakimi są matematyka oraz język polski. Serwisy dzisiaj omawiane posiadają nie tylko bogaty zasób teoretycznych informacji i opracowań, ale także mnóstwo narzędzi do samodzielnej pracy i sprawdzenia własnych umiejętności.

Matematics.live – nowe rozwiązania umożliwiające ciekawą naukę matematyki przez internet

Mathematics.live to międzynarodowy portal umożliwiający szereg nowych, funkcjonalnych metod do nauki matematyki online. Dzięki nowym rozwiązaniom matematyka przez internet staje nie tylko prostsza, ale także przyjemniejsza. Największymi trudnościami w rozwiązywaniu zadań i nauce matematyki przez internet był system zapisu – kreski ułamkowe, liczenie, potęgowanie i wszelkie trudne matematyczne zapisy, które pisane na kartce papieru nie zajmowały więcej niż pół sekundy, gdzie na komputerze zajmowało to sporo czasu. Na platformie mathematics.live jest to świetnie rozwiązane i bardzo wygodne.

Z serwisu może skorzystać każdy uczeń – zarówno na poziomie pierwszej klasy podstawowej jak i maturzysta, osoba potrzebująca powtórki najprostszych zadań z lekcji ze szkoły czy uczniowie przygotowujący się do olimpiad matematycznych. Zadania są dopasowane nie tylko poziomem trudności ale również zagadnieniami. Można powtarzać sobie pojedyncze lekcje jak i całe rozdziały.Portal mathematics.live wyróżnia również system konkursowy. Najaktywniejsi i najlepsi uczniowie biorą udział w konkursach i mogą zgarnąć świetne nagrody – na przykład najnowsze konsole do gier, smartfony, komputery, gry czy pomoce naukowe. Motywacja do samodzielnej pracy nad matematyką dzięki świetnym konkursom jest jeszcze większa.

Dyktanda.pl czyli dyktanda, opracowania tematów lekcyjnych, lektur i wypracowania

Dyktanda.pl to największy w Polsce portal z dyktandami online. Jest to świetna strona dla wszystkich uczniów szukających nie tylko możliwości ćwiczeń ortograficznych, ale także materiałów z języka polskiego na wszelkie inne tematy również opracowania lektur.

Dyktanda są zróżnicowane pod względem poziomu (można wybrać od 1 klasy szkoły podstawowej, przez szkołę średnią aż po poziom osób dorosłych) oraz materiału – można wybrać ogólne dyktanda, ale także powtórzyć sobie tylko jedno lub kilka zagadnień dotyczących pisowni danych reguł językowych. Ciekawą opcją dyktand, która również jest elementem motywacyjnym i informacyjnym jest system rankingowy. Już przed rozpoczęciem danego dyktanda użytkownik widzi ile osób je rozwiązało i jaki jest średni wynik osiągnięty przez innych rozwiązujących dyktando. Dzięki temu można ocenić czy będzie to raczej proste dyktando czy jedno z trudniejszych. Po jego rozwiązaniu zaś można porównać swój wynik z innymi i ocenić na jakim poziomie względem innych udało się rozwiązać dane dyktando. Lider na polskim rynku nadal prężnie rozwija się w sektorze EdTech i wprowadza nowe funkcjonalności, m.in.:- Moduł dla szkół, który wspomaga nauczycieli, prowadzenie lekcji i zadawanie oraz sprawdzanie zadań domowych. Szybki, łatwy i przejrzysty system zadań domowych to niewątpliwie atut. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również system antyplagiatowy, dzięki czemu zarówno prace domowe jak i wypracowania uczniów są sprawdzane automatycznie pod kątem samodzielności i zniknie problem prac domowych skopiowanych z internetu. Dostęp do wyników zadań uczniowie mają od razu po sprawdzeniu ich przez nauczyciela i mogą od razu je przeanalizować i w przypadku niepowodzenia zajrzeć do dostępnych materiałów i ćwiczyć dalej.

- Wydarzenia specjalne oraz konkursy organizowane przez platformę z nagrodami motywują do nauki języka polskiego. Najczęściej występują konkursy w postaci dyktand na dane okazje, w których udział biorą tysiące chętnych sprawdzając swoje umiejętności językowe i ortograficzne.

- Możliwość dodawania dyktand przez każdego. Po weryfikacji kadry nauczycielskiej i dopasowaniu danego dyktanda do poziomu trafi ono na portal i każdy będzie mógł je rozwiązać. Dzięki temu baza dyktand rozwija się z dnia na dzień i praktycznie niemożliwym jest rozwiązać wszystkie dostępne dyktanda ze względu na ich ilość

- Dostęp do bogatej bazy materiałów dydaktycznych, w skład których wchodzą między innymi opracowania na tematy językowe, ortograficzne, interpunkcyjne, związków frazeologicznych czy lektur szkolnych oraz innych książek lubianych przede wszystkim przez młodzież.

Korepetytor potrzebny od zaraz? Na to też jest sposób!

Wiadomo, że nie zawsze uczeń sam jest w stanie zrozumieć wszystkie materiały. Powyższe serwisy dyktanda.pl oraz mathematics.live są świetną bazą do samodzielnych ćwiczeń i nauki, jednak często żeby móc dobrze ćwiczyć z przyjemnością samemu, potrzebna jest dawka wiedzy wytłumaczona przez kogoś innego, pokazanie ciekawych metod rozwiązywania zadań i indywidualne podejście. Powyższe dwa serwisy należą do EDU Games S.A. – przedsiębiorstwa zarejestrowanego w Polsce, które cały czas się rozwija i zaproponowało również trzeci portal – tutors.live.

Tutors.live to międzynarodowy portal, który umożliwia znalezienie korepetytora zarówno w formie online jak i stacjonarnej (umówienie się na spotkanie w dowolnym miejscu). Jakie są zalety tego serwisu?- Bogata wyszukiwarka korepetytorów od wielu dziedzin nauk, zwieńczona systemem ocen i opinii na temat danych korepetytorów, dzięki czemu rodzic może czuć się bezpiecznie i wie, komu powierza edukację swojego dziecka. Wyszukiwarka pozwala na znalezienie korepetycji „na cito”. Już nie będzie problemem, że Twojemu dziecku przypomniało się, że ma pojutrze ważny sprawdzian z matematyki a Ty nie zdążysz znaleźć korepetytora.

- Tutors.live daje możliwość rozpoczęcia przygody z udzielaniem korepetycji bez wkładu w infrastrukturę IT. Pomagasz wielu osobom w nauce? Próbowałeś swoich sił jako korepetytor i byłeś za to doceniany? Możesz bez problemów sprawdzić swoje siły na portalu tutors.live, jeśli zbierzesz dobre opinie to zyskasz coraz to nowych klientów.

- Bezpieczeństwo – nie spotkasz się z nieuczciwymi korepetytorami, którzy biorą wynagrodzenie za 10 lekcji z góry i znikają bez kontaktu. Tutaj każda lekcja jest płatna oddzielnie a każdy korepetytor weryfikowany przez portal oraz przez klientów. Kilka negatywnych opinii wystarczy by ostrzec innych użytkowników przed niepolecanymi korepetytorami.

Połączenie tych trzech serwisów może stanowić świetną opcję do zastąpienia stacjonarnych korepetycji, które są kosztowne. Tutaj tylko najważniejsze wprowadzające lekcje można zaliczać razem z korepetytorem, którego znaleźć można dzięki wyszukiwarce na tutors.live, a ćwiczyć, rozwiązywać zadania z matematyki, dyktanda czy zdobywać nowe informacje na temat języka czy powtarzać lektury – w tym pomogą dyktanda.pl oraz mathematics.live, które nie tylko posiadają nowoczesne rozwiązania, materiały, dają możliwość samodzielnych ćwiczeń i sprawdzania swojego poziomu względem innych dzięki systemowi rankingowemu, ale także organizują wiele konkursów, w których do wygrania jest masa nagród. Najciekawszymi są najnowsze konsole, gry, smartfony czy komputery. Naprawdę warto przetestować te nowoczesne portale do nauki online, ponieważ nie tylko stanowią dobrą bazę dydaktyczną, ale także motywują do nauki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%