Zamknij
REKLAMA

Jak płacić Apple Watch'em?

12:45, 21.09.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Transakcje bezgotówkowe od lat cieszą się rosnącą popularnością. Polacy coraz chętniej płacą nie tylko za pomocą karty, ale również smartfona czy inteligentnego zegarka, który zazwyczaj mają na ręku. Jak płacić Apple Watch’em?

Jak skonfigurować Apple Pay na Apple Watch?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że płatności bezgotówkowe to niezwykła wygoda. Nie musisz mieć przy sobie gotówki, aby płacić za towary czy usługi. Wystarczy, że masz na ręku swojego Apple Watch’a, aby w ekspresowym tempie zrobić zakupy na obiad lub zapłacić za nową fryzurę. Jak płacić Apple Watch'em? W pierwszej kolejności należy skonfigurować usługę Apple Pay na swoim zegarku. Zrobisz to z poziomu aplikacji zegarka, która dostępna jest na iPhone'ach. Aby dodać kartę kredytową/debetową, wykonaj następujące kroki:

1. Na swoim iPhonie otwórz aplikację Apple Watch.
2. Stuknij w Mój Zegarek -> Wallet -> Apple Pay.
3. W sytuacji, gdy na innych urządzeniach z logo nadgryzionego jabłuszka masz dodane inne karty, to stuknij w Dodaj obok karty, którą chcesz dodać do swojego Apple Watch’a i wprowadź kod CVV.
4. Jeżeli chcesz dodać nową kartę, to stuknij w Dodaj kartę i postępuj dalej zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli wybierzesz opcję zeskanowania karty za pomocą aparatu, to upewnij się, że algorytm poprawnie odczytał dane z karty!

Może zdarzyć się, że dostawca Twojej karty poprosi Cię o dodatkowe czynności, które zweryfikuję Twoją tożsamość. Wykonaj je. W aplikacji możesz dokonać różne zmiany w ustawieniach. W każdej chwili masz możliwość zmiany karty domyślnej, usunięcia jej lub dodania kolejnej. Aby dodać, wystarczy, że:

1. Na iPhonie otworzysz aplikację Apple Watch.
2. Stukniesz w Mój zegarek -> Wallet -> Apple Pay, a następnie stukniesz w Domyślna karta i wybierzesz kartę, która ma być ustawiona jako domyślna.

Jak płacić Apple Watch’em w sklepie?

Robienie zakupów przy użyciu Apple Watch jest niezwykle proste i nie powinno sprawiać problemu nawet tym, którzy używają go po raz pierwszy. Co więcej, nie musisz mieć przy sobie iPhone’a! Aby zapłacić zegarkiem, wystarczy, że:

1. Naciśniesz dwukrotnie przycisk boczny.
2. Przewiniesz, aby wybrać odpowiednią kartę.
3. Umieścisz zegarek do czytnika zbliżeniowego. Pamiętaj, aby przybliżyć go ekranem w stronę terminala.
4. Odsuniesz zegarek.

Apple Watch odsuń, gdy poczujesz lekki dotyk i usłyszysz dźwięk. To potwierdzenie wysłania informacji o płatności. Zaraz po tym otrzymasz powiadomienie o transakcji w centrum powiadomień.

Gdzie można płacić Apple Watch’em?

Apple Watch’em możesz płacić zarówno za towary i usługi w punktach handlowych i usługowych, które posiadają terminal płatniczy, umożliwiający dokonywanie płatności za pomocą zegarka. Coraz więcej sklepów jest wyposażonych w takie urządzenia, ponieważ Polacy z roku na rok chętniej płacą bezgotówkowo. Nie ma się co dziwić. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale również zapewnia bezpieczeństwo. Jeżeli nie masz pewności, czy możesz płacić bezgotówkowo przy użyciu Apple Pay w danym punkcje, to zapytaj sprzedawcę.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%