Zamknij
REKLAMA

Kompletny przewodnik po aparatach ortodontycznych — naprawianych lub zdejmowanych

07:11, 13.09.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Aparaty ortodontyczne to świetny sposób na korygowanie problemów z zębami, ponieważ przyczepiają się do zębów i pomagają je wyprostować. Mogą również pomóc skorygować zęby, które są krzywe lub zachodzące na siebie, a także te, które wystają zbyt daleko od dziąseł. Kiedyś aparaty ortodontyczne były tylko alternatywą dla osób z poważnym problemem, teraz są częstym wyborem dla tych, którzy chcą mieć prosty uśmiech. Obecnie dostępnych jest wiele opcji, które zapewnią Ci idealny uśmiech, w tym aparaty ortodontyczne Invisalign i Damon Clear.

Dlaczego aparaty stałe są lepsze dla dzieci niż aparaty zdejmowane?

Aparaty zdejmowane nie są zalecane dla dzieci. Jeśli zostaną przypadkowo wyjęte lub wypadną i się zgubią, leczenie trzeba będzie rozpocząć od nowa. Ich wkładanie i wyjmowanie zajmuje również czas. Aparat stały jest znacznie łatwiejszy w obsłudze, ponieważ nie trzeba go zdejmować.

Jako dentyści chcemy, aby nasi pacjenci mieli jak najlepsze doświadczenia z opieką nad zdrowiem jamy ustnej. Z tego powodu ważne jest, aby przekazać im właściwe informacje o rodzajach aparatów i o tym, który typ może być dla nich najlepszy.

Jaki jest najlepszy rodzaj aparatów stałych?

Aparat stały jest podstawą ortodoncji i jest ważnym elementem w stomatologii. Aparat stacły może być metalowy, kryształowy lub porcelanowy. Rodzaj aparatu stałego, jaki otrzyma pacjent, będzie zależał od jego konkretnych potrzeb, budżetu i pragnień.

Aparaty stałe metalowe są wykonane z metali, takich jak stal nierdzewna, tytan lub stopy złota. Są mniej podatne na rozkład lub korozję w porównaniu z innymi materiałami, ale mogą wywoływać reakcje alergiczne u niektórych pacjentów.

Aparaty stałe kryształowe są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak plastik, żywica akrylowa i szkło. Materiały te nie mają wad metalu, ale mogą się łatwiej odpryskiwać, zwłaszcza gdy pacjenci myją zęby zbyt mocno, co może prowadzić do śmierci zęba, co prowadzi do konieczności leczenia kanałowego.

Dla kogo jest aparat ruchomy?

Aparaty zdejmowane są przeznaczone dla osób, które potrzebują aparatu korekcyjnego, ale chcą mieć możliwość jego zdjęcia w celu higieny jamy ustnej bez konieczności zdejmowania całego aparatu.

Aparaty ruchome są używane przez ortodontów, gdy uważają, że tradycyjne aparaty ortodontyczne nie wystarczą do wyrównania zębów. Mogą być używane jako urządzenie ochronne lub jako coś, co utrzymuje zęby w miejscu do czasu pełnego leczenia.

Dla kogo aparat stały jest lepszy niż aparat ruchomy

Aparaty stałe są trudniejsze do usunięcia niż zdejmowane, ale niektórzy wolą je ze względu na wygodę.

Czasami ludzie wolą stałe aparaty ortodontyczne, ponieważ nie trzeba myśleć o ich ciągłym zdejmowaniu i zakładaniu. Są wygodniejsze dla osób, które lubią uczucie braku ruchu w ustach podczas noszenia aparatu ortodontycznego.

Aparaty stałe są przyklejane do zębów, co oznacza, że nie jesteś w stanie samodzielnie ich usunąć, jeśli chcesz – potrzebujesz ortodonty, który je zdejmie po zakończeniu leczenia. Na konsultacji w ortodonta Warszawa Pers Dental uzyskasz szczegółowe odpowiedzi na temat leczenia. Ortodonta najlepiej dobierze odpowiedni aparat ortodontyczny do Twoich potrzeb.


Materiał partnera 
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%