Zamknij
REKLAMA

Wyposażenie na strzelnicę. Jakim markom warto zaufać?

07:05, 07.09.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę strzelecką, czy masz już doświadczenie w strzelectwie, musisz posiadać odpowiedni sprzęt: słuchawki strzeleckie, okulary balistyczne oraz timery strzeleckie. Sprawdź, w jakie urządzenia warto zainwestować!

Strzelectwo staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Strzelnice podkreślają, że jest to aktywność, która nie wymaga specjalnych predyspozycji, doświadczenia ani świetnej kondycji. Strzelaniem można zająć się w każdym wieku, bez względu na płeć. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rozrywka dosyć kosztowna. Same ceny pakietów na strzelnicy zaczynają się od stu kilkudziesięciu złotych i mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Równie drogi jest profesjonalny sprzęt do uprawiania tego hobby. Jaki sprzęt wart jest swojej ceny? Co możesz kupić, nie martwiąc się, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

Słuchawki strzeleckie

Niewiele osób pamięta, że idąc na strzelnicę trzeba przede wszystkim zadbać o ochronę słuchu. Strzelnica to miejsce bardzo głośne, w którym dłuższe przebywanie może znacząco narazić słuch. Z tego powodu niezbędne akcesorium każdego strzelca (i kibicującym mu na strzelnicy osób) to ochronniki słuchu. Wiodącą marką tego rodzaju sprzętu jest Sordin. Ochronniki słuchu Sordin Supreme to sprzęt najwyższej jakości, szczególnie polecany strzelcom sportowym, instruktorom i żołnierzom zawodowym. Słuchawki Sordin Supreme wyposażone są w moduł elektroniczny odpowiadający za aktywną ochronę słuchu i ultrawytrzymałe baterie (do 600 godzin pracy). Słuchawki Sordin wyróżniają się niezwykłą ergonomicznością. Piankowe nauszniki można wymienić na wkładki żelowe. Zaletą ochronników jest także niespotykana jak na taki sprzęt lekkość – słuchawki ważą jedynie 330 gramów.

Okulary balistyczne

Przebywając na strzelnicy trzeba zadbać nie tylko o ochronę słuchu, ale też wzroku. Pomogą w tym dobrej jakości okulary balistyczne. Godnym uwagi modelem są okulary ochronne MSA Racers. Cechuje je duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne (wytrzymałość klasy „F”). Ponadto okulary wyposażone są we filtr UV (transmisja światła 84%) i powłokę Sightgard chroniącą przed zarysowaniem i zaparowaniem. Okulary wyróżnia niewielka waga (32 g) i nowoczesna stylistyka. Formowalne zauszniki zapewniają komfort użytkowania.

Timer strzelecki

Jeśli Twój pobyt na strzelnicy to nie jest jednorazowa przygoda, koniecznie musisz zaopatrzyć się w timer strzelecki. Profesjonalny timer pozwoli Ci na precyzyjne pomiary i monitorowanie postępów. Przy wyborze timera warto zwrócić uwagę na to, czy obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Kształt timera strzeleckiego Pact Club Timer umożliwia obsługę tylko

jedną ręką. Dzięki temu aby użyć timera, nie trzeba zdejmować go z pasa. Co więcej, gumowe przyciski do obsługi urządzenia są odporne na wilgoć. Czytelny wyświetlacz umożliwia szybkie odczytanie wyników.

Trenażer strzelecki

Niezależnie od poziomu zaawansowania dobrze zaopatrzyć się w trenażer strzelecki, który pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich, a tym samym – rozwój w tej dyscyplinie. Trenażer Mantis X3 umożliwia m.in. rejestrację ruchów broni podczas oddawania strzału. Wyposażony jest w różne tryby treningowe i wiele opcji konfiguracji.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%