Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o swój taras na nowy sezon

12:04, 03.09.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Chcesz, żeby Twój taras każdego roku wyglądał tak jak nowy? Najskuteczniejszym sposobem jest dokonanie drobnych poprawek – szczególnie gdy pewne elementy wymagają remontu. Możesz też dodać nowe dekoracje, kwiaty czy donice. Jednak przede wszystkim zadbaj o prawidłową pielęgnację desek tarasowych. Sprawdź, jak należy to robić!

Jak prawidłowo dbać o drewniany taras?

Drewniany taras lub taki wykonany z desek kompozytowych wymaga specjalnego traktowania, a przede wszystkim prawidłowej konserwacji. Dzięki temu nawet po długim czasie będziesz cieszyć się doskonale wyglądającą przestrzenią. Dlatego tak ważne jest to, abyś wiedział, jak zadbać o tarasy kompozytowe lub drewniane - w zależności od tego, jaki posiadasz. Poznaj więc szczegóły ich prawidłowej pielęgnacji, by nawet po wielu latach cieszyły oko tak samo, jak na początku.

Regularne czyszczenie tarasu

Prawidłową pielęgnację tarasu zacznij od czyszczenia powierzchni. Kluczowe znaczenie ma regularna praca, a wtedy zyskasz pewność, że brud nie przedostanie się między deski. Standardowo możesz ograniczyć się do zamiatania – to bardzo ważne jesienią i zimą. Dzięki temu pozbędziesz się zalegających liści czy śniegu. Poza tym kilka razy do roku umyj taras myjką ciśnieniową, ponieważ jest to naprawdę skuteczny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc.

Olejowanie desek tarasowych

Twój taras został wykonany z drewna? W takim razie po kilku sezonach możesz zobaczyć, że pod wpływem wilgoci deski zmieniły swój pierwotny kolor na ciemniejszy. To zupełnie naturalne zjawisko, któremu możesz bez problemu przeciwdziałać. Wystarczy, że regularnie będziesz olejować drewno. Pamiętaj tylko o tym, aby taras był wtedy czysty i suchy. W innym przypadku brud przyklei się do oleju, co wpłynie na efekt końcowy. Poza tym masz do wyboru kolorowe i bezbarwne oleje. Dzięki temu z łatwością zmienisz styl tarasu lub zostaniesz przy pierwotnej barwie.

Na czym polega pielęgnacja tarasów z desek kompozytowych?

Zwróć uwagę na to, że deski kompozytowe, podobnie jak drewniane, potrzebują dodatkowej pielęgnacji, aby zachowały swój ciekawy wygląd. W tym przypadku nie musisz impregnować podłoża, a olejowanie jest potrzebne tylko wtedy, gdy chcesz zmienić kolor tarasu. Poza tym konserwacja jest dość prosta. Wystarczy, że będziesz zamiatać deski i raz po raz stosować myjkę ciśnieniową. Pamiętaj jedynie o tym, że najlepiej sprawdzą się miękkie szczotki czy miotły – przy ich pomocy na pewno nie zarysujesz powierzchni. Jednocześnie bez problemu pozbędziesz się zabrudzeń spomiędzy drobnych rowków, mających chronić przed poślizgnięciem.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%