Zamknij
REKLAMA

Najlepsze osiedla Szczecina, czyli gdzie w nim zamieszkać?

09:45, 04.08.2021 | materiały partnera

Szczecin to jedno z największych miast Polski. I choć wszechobecne ronda są dla przybyszów z zewnątrz trudne do zrozumienia, nie da się ukryć – to lokalizacja, która ma swój urok. Jakie dzielnice Szczecina są najlepsze i gdzie warto w nim zamieszkać?

Szczecin jest niewątpliwie miastem, które sprytnie wymyka się spośród wszelkich standardów. Jak bowiem wytłumaczyć, że formalnie ma cztery dzielnice wytyczone geograficznie, ale w praktyce jest ich ponad 30? Niezależnie od tego, Szczecin postrzegany jest jako bardzo dobre miejsce do życia. Sprzyja temu atrakcyjny rynek pracy, zróżnicowanie rozrywek oraz nadgraniczny charakter miasta.

Osiedla Szczecina – które jest najlepsze?

Zastanawiając się, gdzie zamieszkać w Szczecinie warto analizować fora tematyczne, na których toczy się często zaskakująco zażarta wymiana zdań o tym, które lokalizacje w mieście są rzeczywiście godne uznania. Co wynika z tych dyskusji?

Bardzo dobrze postrzegane są północne dzielnice miasta. Są niewątpliwie wyposażone w bardzo rozwiniętą infrastrukturę. Analizując np. internet w Szczecinie trudno nie zauważyć, że oferty operatorów bywają zróżnicowane. Ważne jest więc sprawdzenie propozycji pod kątem konkretnej lokalizacji.

Na północy bardzo dobrze postrzeganą dzielnicą jest Warszewo. To osiedle doceniane ze względu na bezpieczeństwo oraz świetne warunki dla rodzin. Nieprzypadkowo jest miejscem, gdzie znaleźć można szczególnie dużo zabudowań jednorodzinnych. Przekłada się to oczywiście na ceny nieruchomości, które należą do najwyższych w Szczecinie. Jeśli za główny wyznacznik przyjąć opinię samych mieszkańców o konkretnej lokalizacji, Warszewo niewątpliwie stanowi szczególnie ciekawe miejsce na mapie Szczecina.

Ciekawe lokalizacje w Szczecinie

A jeśli nie Warszewo to co? Analizując opinie szczecinian, trudno nie zauważyć popularności dzielnicy Pogodno. Jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta – zarówno pod względem komunikacji publicznej, jak i w sytuacji, gdy trzeba przez Szczecin przejechać samochodem. Badania przytaczane m.in. w serwisach związanych z nieruchomościami pokazują również duże zadowolenie mieszkańców Pogodna z takich cech dzielnicy jak estetyka, bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do sieci handlowych.

Niezmiennie popularną dzielnicą Szczecina pozostają lokalizacje na prawo od linii wyznaczonej przez Odrę. To tereny cechujące się szczególnym poziomem zieleni, która dominuje np. na osiedlu Słonecznym czy Majowym. Szczecinianie uznają te dzielnice za doskonałe miejsca dla rodzin z dziećmi. Wynika to z rozbudowanej infrastruktury edukacyjnej oraz dużej liczby placów zabaw. Podobne skojarzenia budzi w tej lokalizacji również osiedle Bukowe.

Jak mieszka się w centrum Szczecina?

Odpowiedź jest prosta: nieźle - pod warunkiem, że oczekuje się przede wszystkim łatwego dostępu do tego, co Szczecin oferuje w zakresie rozrywki i spędzania wolnego czasu. Mniej tu – co naturalne – zieleni czy terenów czysto rekreacyjnych. Centrum Szczecina to jednak sporo pubów, klubów, miejsc idealnych na zabawę ze znajomymi. Co ważne, bardzo łatwy jest poruszanie się w tej części miasta. Będzie to więc doskonała lokalizacja np. dla studentów. Z kolei nieco mniej zadowolone mogą być rodziny z dziećmi – w innych lokalizacjach miasta zdecydowanie łatwiej o dogodne miejsca na spacery wśród zieleni.

Osoby, które cenią sobie przede wszystkim zieleń, naturę, ciszę oraz spokój powinny szukać ofert nieruchomości w dzielnicach oddalonych od centrum. Będą tańsze i zapewnią zdecydowanie większy komfort pod względem wyciszenia. Będzie to oczywiście Warszewo; warto rozważyć również wspomniane Słoneczne, którego nazwa z pewnością nie jest dziełem przypadku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%