Zamknij
REKLAMA

Jak Microsoft Teams może przydać się w codziennej pracy?

12:55, 20.07.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

W 2020 roku nasz świat został wywrócony do góry nogami. Wszystko za sprawą koronawirusa - zmusił nas do dystansu społecznego na ogromną skalę. Prócz lockdownów konieczne było zmodyfikowanie sposobu realizacji zadań służbowych w postaci np. pracy z domu czy zdalnego trybu nauczania. Jak zostało to zrealizowane? Większość zespołów przeszła na obsługę aplikacji Microsoft Teams celem realizacji swoich zadań. Czy to dobry pomysł i czy dalej może się sprawdzać w realizacji różnych zadań (nie tylko szkolnych bądź służbowych)?

Czym jest Microsoft Teams?

Jest to aplikacja od Microsoftu, która w dobie pandemii stała się bezpłatna dla wszystkich użytkowników (przez co wciąż zwiększa się jej popularność). Głównym celem MS Teams jest komunikacja - połączenie czatu na dyskusje ludzi z jednego kanału, wirtualnego miejsca spotkań w postaci konferencji (np. w połączeniu z aplikacją ZOOM) czy obszaru roboczego na faktycznie poważne zagadnienia, które są konieczne do realizacji w pracy bądź szkole. Oczywiście aplikacja ta nie jest jedynie rozwiązaniem wyłącznie dla grup pracowników. Może się sprawdzić również bardzo dobrze przy projektach indywidualnych jako źródło przechowywania istotnych plików i łatwego ich udostępniania (podobnie jak w przypadku OneNote). 

Przydatność MS Team w codziennej pracy

Skoro aplikacja zyskuje na coraz większej popularności, to chyba znak, że jest ona adekwatna do współczesnej formy spędzania czasu. Zamiast swojego biurka w biurze i kawy obok mamy cały czajnik w kuchni, swój komputer i "wirtualne biurko" z toną dokumentów. Pierwszym dużym aspektem aplikacji jest to, że jest ona bardzo przejrzysta i łatwo można się doszukać miejsca na czat, miejsca na pliki i miejsca na dyskusje z kamerkami. Dzięki czemu nie musimy rozdzielać się pomiędzy różne kwestie, jeśli musimy dla przykładu w trakcie konferencji przedstawić współpracownikom pliki z naszych działań przy danym projekcie. Dodatkowo nikt nikomu nie wchodzi z butami w jego strefę - każdy jest przydzielony z uprawnieniami do danych kanałów, do których przypisał ich główny właściciel serwera. Nie musicie się więc bać, że Wasze dokumenty analityczne wymieszają z się z pracami grafików w jednym folderze. 

Jak skutecznie korzystać z Microsoft Teams?

Skoro już wiecie jakie możliwości daje MS Teams, teraz istotne jest, byście umiejętnie korzystali z tej aplikacji. Dzięki świadomemu korzystaniu praca zdalna może nie być dla Was żadnym utrudnieniem, porównując do pracy w biurze. Pamiętajcie więc o takich kwestiach jak wzajemna komunikacja pomiędzy zespołami. Pomimo wspominania wcześniej o odrębnych plikach i miejscach, pamiętajcie o tym, że nie ma blokady dostępu do komunikacji z innymi działami, bo przecież w większości firm pomimo zajmowania się różnymi rzeczami, to dążycie do realizacji tego samego celu. Ważne jest również to, byście komunikowali się na bieżąco w obrębie projektów. W końcu pracować trzeba cały czas i brak komunikacji w formie cyfrowej może powodować do wielu utrudnień. Po prostu bądźcie ciągle w ruchu w swojej grupie w MS Teams, gdyż to wciąż żyje i ciągle mogą się tam pojawiać nowe rzeczy od innych, które mogą Wam przydać się do dalszej realizacji Waszych wytycznych. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://leadership-center.pl/blog/microsoft-teams/

Materiał partnera

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%