Zamknij
REKLAMA

Jak ustawić piec na ekogroszek?

10:29, 06.07.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Piec na ekogroszek może pracować bardzo wydajnie, zapewniając tym samym użytkownikom komfort termiczny przy najniższym możliwym zużyciu paliwa. Aby jednak to osiągnąć, urządzenie trzeba odpowiednio zaprogramować. Czy warto polegać na uniwersalnych ustawieniach, czy lepiej wprowadzić je ręcznie? Sprawdź.

Ustawienie pieca na ekogroszek – główne parametry

Piece na ekogroszek zwykle umożliwiają wybór uniwersalnych parametrów, które sprawdzą się w każdym przypadku. Jeśli więc nie masz czasu lub chęci zastanawiać się, w jaki sposób zaprogramować urządzenie, możesz wybrać opcję domyślną. W takiej sytuacji pamiętaj o zakupie wysokiej jakości paliwa, dzięki któremu uzyskasz maksymalną moc grzewczą. Godne uwagi produkty, które możesz zamówić z dostawą do domu, znajdziesz między innymi na stronie: https://sobianek.pl/kategoria-produktu/ekogroszek/.

 

Gdy chcesz uzyskać optymalne parametry grzewcze, a jednocześnie zaoszczędzić na opale, możesz zaprogramować swój piec samodzielnie. Podczas wprowadzania ustawień bierze się pod uwagę trzy główne parametry. Są to:

  • czas podawania ekogroszku, który zwykle wynosi 5 sekund,
  • czas przerwy, który wynosi około 40 sekund,
  • moc nadmuchu.

Mowa tutaj o sekundach, czyli niewielkich jednostkach czasu. Być może zastanawiasz się, w jaki sposób zmiana o jedną czy dwie sekundy może przynieść wymierne oszczędności. Warto jednak zwrócić uwagę, że cykle pracy pieca powtarzają się wielokrotnie, dlatego nawet niewielkie odstępstwa od ustawień fabrycznych mogą mieć znaczenie.

Jak palić ekogroszkiem ekonomicznie?

Wiele osób zmniejsza częstotliwość podawania ekogroszku, ograniczając tym samym zużycie paliwa. Trzeba jednak pamiętać, że ustawiony w ten sposób piec może nie osiągać optymalnej temperatury spalania, przez co nie ogrzeje pomieszczeń w sposób prawidłowy. Warto więc zachować umiar.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nadmuchu. Jeśli zbytnio ograniczy się jego moc, pełne spalanie będzie utrudnione, a w konsekwencji wydajność spalania spadnie. Może to doprowadzić nawet do wygaszenia paleniska.

Matereiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%