Zamknij
REKLAMA

Kontenery morskie - różne zastosowania

14:35, 22.06.2021 | materiały patnera

Podstawowym celem produkcji kontenerów metalowych jest transport towarów. Typowe wymiary i standardowe mocowania pozwalają niezawodnie zainstalować taką konstrukcję w dowolnym miejscu do tego przeznaczonym, czy to transport lądowy, czy wodny. Jednak możliwości ich wykorzystania nie ograniczają się do transportu towarów, istnieje cała gama obszarów, w których taki kontener można wykorzystać. Jesteśmy firmą oferującą ciekawy zakres usług od sprzedaży do modyfikacji kontenerów morskich i jesteśmy otwarci na różne zlecenia. Nie boimy się wyzwań!

Podstawowe rodzaje kontenerów transportowych

Jeśli chodzi o kontenery morskie, najczęściej wyobrażenie człowieka ogranicza się do jego podstawowych funkcji. Ale opcje ich użycia są znacznie szersze. Jest to ułatwione dzięki nowoczesnym standardom jakości, które nie ominęły również kontenerów. Ich różne odmiany mają specjalne powłoki ochronne, których celem jest zwiększenie poziomu. Kontenery morskie mają różne zastosowania:

 • Uniwersalne - nadają się do transportu i przechowywania prawie każdego ładunku, który nie wymaga specjalnych warunków: przemysłowe, tekstylne, artykuły gospodarstwa domowego i tak dalej.
 • Specjalistyczne - przeznaczone do przechowywania towarów wymagających specjalnych warunków, na przykład utrzymywanie na określonym poziomie ciśnienia, temperatury, wilgotności itp. Takie kontenery morskie mogą mieć różne wykończenia od wewnątrz, na przykład miękkie ścianki lub izolację termiczną.
 • Najbardziej poszukiwane są kontenery morskie 20 i 40 stóp.

Gdzie można wykorzystać metalowe kontenery?

Obecnie kontenery morskie znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Z ich pomocą można znacznie zaoszczędzić czas i pieniądze na budowę takich struktur kapitałowych jak:

 • Przebieralnie i pomieszczenia techniczne
 • Pomieszczenia do przechowywania sprzętu
 • Magazyny
 • Mobilne elektrownie
 • Laboratoria mobilne
 • Punkty handlowe
 • Biura mobilne
 • Tymczasowe zakwaterowanie itp.

Najczęściej kontenery transportowe kojarzone były z ogromnym zardzewiałym kolosem, nadającym się jedynie do przechowywania maszyn, narzędzi czy materiałów budowlanych. Niemniej jednak takie konstrukcje są szeroko stosowane, jako obiekty infrastrukturalne. W kontenerach powstaje ogromna liczba sklepów i sezonowych kawiarni. Służą również, jako doskonałe tymczasowe zakwaterowanie na obozach wakacyjnych. Dobra izolacja akustyczna i cieplna, minimalne wykończenia i ogromna metalowa skrzynia przekształcają się w stylowy i funkcjonalny nowoczesny budynek.

Dlaczego konstrukcje metalowe są poszukiwane?

To konstrukcje wykorzystywane do różnych celów, które mają swoich wielbicieli na całym świecie.

Kontenery morskie cechuje:

 • Wysoka wytrzymałość konstrukcyjna, którą zapewnia stalowa rama, usztywnienia i dobra blacha falista.
 • Wygodny i szybki transport, załadunek i rozładunek dzięki obecności standardowych łączników
 • Odporność na ogień.
 • Łatwość dekoracji wewnątrz i na zewnątrz.

Te zalety wyniosły kontenery morskie na znacznie wyższy poziom, który wyszedł daleko poza zwykły transport ładunków. Stopniowo powstaje o wiele więcej sposobów zastosowania, ponieważ konstrukcje można przekształcić w inne rodzaje pomieszczeń, technologii i wyposażenia. Oferujemy możliwość zakupu lub wynajmu kontenerów morskich 20 i 40 stóp. W naszej ofercie dostępne są zarówno nowe jak i używane kontenery, dzięki czemu nie zawsze trzeba inwestować dużych środków finansowych. Zajmujemy się także modernizacją i odnawianiem takich konstrukcji, tworząc niezwykle estetyczne obiekty różnego przeznaczenia.

Magazyn mobilny lub stacjonarny

Za pomocą kontenera morskiego dość łatwo jest zorganizować przechowywanie dużych przedmiotów. Jednocześnie będą dobrze zabezpieczone, ponieważ sztywne ściany chronią przed opadami atmosferycznymi i naprężeniami mechanicznymi. Ponadto można go bezpiecznie zamknąć. Kontenery morskie posiadają zdolność do utrzymywania określonych wartości temperatury. Dzięki temu dodatkowi służą do przechowywania żywności zapobiegając przedwczesnemu zepsuciu.

Tymczasowe mieszkanie

Kontener morski nadaje się do organizowania przestrzeni życiowej (po modernizacji). Na przykład, aby zakwaterować pracowników. Są dobre ze względu na ich znormalizowane wymiary i uniwersalne mocowania. Dzięki temu możliwy jest transport tymczasowych mieszkań z miejsca na miejsce. Można to zrobić szybko i wygodnie. Oprócz ogrzewania można zorganizować zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną itp. Kontenery morskie służą, jako magazyn do przechowywania narzędzi. Tutaj można umieścić odzież roboczą. Przechowywać sprzęt ochrony osobistej. Na placu budowy chronią materiały budowlane. To mobilne małe pomieszczenie, które może pełnić niezbędne funkcje, aby chronić rzeczy przed intruzami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Domy całoroczne

Obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na budowę domów całorocznych z kontenerów morskich. Oczywiście ulegają one znacznym przeobrażeniom - wstawiane są okna, drzwi, zakłada się panoramiczne przeszklenie zamiast jednej lub kilku ścian. Izolację wykonuje się również na zewnątrz i wewnątrz. Warto również zwrócić uwagę na właściwości hydroizolacyjne, ponieważ kontener jest przystosowany do transportu drogą wodną. W związku z tym nie boi się deszczu i innych przejawów wysokiej wilgotności. Takie domy wyglądają bardzo stylowo i doskonale wpasowują się zarówno w miejskie, jak i naturalne krajobrazy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%