Zamknij
REKLAMA

Inteligentny dom od polskiego producenta - zobacz rozwiązania firmy ZAMEL

08:19, 21.06.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Inteligentny dom to przyszłość nowoczesnego budownictwa, które opiera się głównie na wygodzie i bezpieczeństwo. Dlatego rozwiązania polskich producentów takich jak Zamel okazują się skarbnicą ogromnej wiedzy na temat zastosowania wiedzy w praktyce. W ten prosty sposób Twoje wnętrza zostaną ze sobą zsynchronizowane, a sterowanie nimi okaże się jeszcze prostsze niż kiedykolwiek.
 

Systemy bezpieczeństwa 

Na stronie internetowej zamel.com znajdziesz szereg możliwości w kwestii monitoringu. Między innymi komplet działający na podstawie połączenia Wi-Fi. Innym niezbędnym elementem inteligentnego domu są czujniki nie tylko ruchu, lecz także dymu, wody, czy dwutlenku węgla i gazu. W tej kwestii możesz zdecydować się na opcję z baterią. Jednak niezbędna będzie stała kontrola poziomu naładowania. Tylko dzięki temu cały system bezpieczeństwa okaże się skuteczny. Nie brakuje również zupełnie innowacyjnych produktów jak alarmów bezprzewodowych i kontroli dostępu z funkcją rozpoznawania twarzy i pomiaru temperatury. To ostatnie urządzenie wydaje się szczególnie istotne w biurowcach, gdzie stanowisko wiąże się z konkretnymi dyspozycjami. W związku z tym nikt niepożądany nie sprawdzi przykładowo tajnej dokumentacji. 

Inteligentne oświetlenie i sterowanie bezprzewodowe 

Obecnie oświetlenie stanowi kluczowy element wystroju wnętrz, a w tej kwestii pojawiła się możliwość operowania ilością i formą dostarczanego światła. Co więcej, inteligentne produkty od Zamel pozwalają na uwydatnienie schodów, balustrady, ściany, czy nawet elewacji. Dzięki temu zyskujesz niezwykle designerski efekt, który ucieszy oko najbardziej wymagających estetów. Musisz również wiedzieć, że inteligentny dom opiera się na sterowaniu, a konkretnie bezprzewodowym. Wówczas w wybranym przez Ciebie momencie możesz zgasić światło, zaprogramować opuszczanie rolet na konkretną godzinę, lub wyregulować ogrzewanie i klimatyzację. Tak naprawdę poziom usprawnienia codzienności zależy w głównej mierze od zastosowanych technologii i rozbudowaniu schematu. Jeśli wykorzystasz całe spektrum automatyki budowlanej, to w osiągniesz pełną kontrolę nad swoim domem. 

Czy dzwonki bezprzewodowe to dowód na postęp technologiczny?

Z całą pewnością tak, ale pozostaje pytanie: jakie technologie zastosowane w dzwonkach bezprzewodowych są najmniej zawodne? Ta niezwykle praktyczna opcja jest zupełną nowością. Jednak dzielą się na dwie zasadnicze grupy, czyli sieciowe i bateryjne. Te pierwsze wymagają energii elektrycznej, ale rzadziej ulegają awarii. Natomiast drugie rozwiązanie jest wadliwe ze względu na możliwość występowania problemów z konserwacją. Mimo to model o nazwie Rumba sprawdza się doskonale, a przy okazji może być najwygodniejszym urządzeniem w całym pakiecie inteligentnego domu. Oczywiście w kwestii funkcjonalności istotny będzie zasięg dzwonka, regulacja głośności, czy odporność na warunki pogodowe.

Wszystkie produkty do zastosowania zewnętrznego ze sklepu Zamel są odporne zarówno na pył, jak i wodę. W związku z tym zyskujesz pewność, że ten gadżet posłuży Ci na lata i bez wątpienia spełni Twoje oczekiwania względem jakości. Jeszcze do niedawna trudno byłoby uwierzyć w bezprzewodowe dzwonki, inteligentne żarówki, wideodomofony, a także czujniki ruchu. Tym bardziej ciężki do pojęcia wydaje się fakt, że wszystkie te praktyczne zastosowania można ze skutecznością połączyć w jeden system. Jeśli cenisz sobie nowoczesne technologie, to Smart Home zostało stworzone z myślą o Twoich potrzebach, komforcie i bezpieczeństwie. Dlatego nie wahaj się i już dziś zainwestuj w nowatorskie rozwiązania, które przyniosą Ci spokój, swobodę i ochronę przed wszelkim zagrożeniem. 

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%