Zamknij
REKLAMA

Jakie szelki dla szczeniaka?

11:46, 31.05.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Nauczenie szczeniaka noszenia szelek zapewnia psu bezpieczeństwo a opiekunowi pełną kontrolę nad zwierzakiem. Przy pierwszym kontakcie warto założyć szelki dla szczeniaka na chwilę podczas zabawy, co może wytworzyć u psa pozytywne powiązanie z jego ulubioną aktywnością. Stopniowo szczeniak coraz bardziej przyzwyczai się do noszenia szelek, aż przestanie zwracać na nie uwagę. Aby osiągnąć dobre zabezpieczenie, wybieramy szelki indywidualnie do potrzeb szczenięcia.

Bezuciskowe, wygodne szelki dla szczeniaka

Wśród doświadczonych hodowców istnieją dwie metody przystosowywania psa do noszenia szelek. Dla standardowych szelek proponuje się założenie ich na chwilę podczas zabawy, aż pies przyzwyczai się do uprzęży. Druga metoda przyuczania szczeniaka do noszenia szelek jest rekomendowana, gdy chcemy wyrobić skojarzenie ich z intensywną aktywnością fizyczną. W takim wypadku polecamy zakładanie ich szczeniakowi na czas treningu. Dzięki komfortowej konstrukcji nawet przy bardziej wymagających ćwiczeniach pies nie odczuje nadmiernego ucisku, czy obcierania.

Wygodnie i niewyczuwalne szelki dla szczeniaka to bezuciskowe modele, do których większość piesków od razu się przyzwyczaja i praktycznie ich nie wyczuwa. Lekkie, wykonane z odpowiednio przewiewnego materiału minimalizują ryzyko jakichkolwiek otarć. Szelki posiadają jedną klamrę i nie wymagają zakładania przez głowę. Bezuciskowe szelki dla szczeniaka to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w pierwszym okresie życia małego zwierzaka.

Szelki dla szczeniaka do jazdy samochodem

Oferowane przez sklep z akcesoriami dla psów szelki są także odpowiednie do jazdy samochodem. Jeśli planujemy podróżować ze szczeniakiem na dłuższe wyprawy, czy choćby podjechać autem kilka kilometrów nad jezioro lub do lasu, warto zapiąć psa w samochodzie pasami. Wybór kolorów można dopasować do maści psa lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na egzemplarz w neonowym kolorze i tym samym zwiększyć widoczność małego psa w terenie.

Regulowane szelki dla szczeniaka

Szelki dopasowane do potrzeb zwierzaka powinny pozwalać na dużą swobodę ruchów. System regulacji umożliwia takie dostosowanie szelek, które pozwoli szczeniakowi na komfortowe poruszanie się: nie będzie go uciskać, a jednocześnie nie będzie zbyt luźne. Opadające szelki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla psa i zaplątać się na łapach. Szczeniak rozwija się i rośnie, dlatego przed każdym spacerem lub zabawą sprawdzamy, czy szelki są właściwie dopasowane.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%