Zamknij
REKLAMA

Czy możliwość obstawiania w internecie wykończy stacjonarne punkty bukmacherskie?

09:37, 28.05.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Obstawianie meczy czyli popularna bukmacherka to od lat rozrywka ciesząca się wielkim zainteresowaniem. Lata temu powstały pierwsze stacjonarne stoiska, gdzie można było obstawić dane spotkanie. Jednak, gdy dostęp do internetu stał się dużo bardziej powszechny, bukmacherzy przenieśli się do sieci. Stworzyli oni aplikacje i strony, gdzie o każdej porze dnia i nocy, w każdy dzień roku możemy obstawiać spotkania sportowe. Czy bukmacherzy online wygrają z bukmacherami stacjonarnymi? Ciężko powiedzieć warto jednak zaznaczy, że działalność w sieci to rozszerzenie działalności stacjonarnej.

Zalety punktów stacjonarnych

Największą zaletą punktów stacjonarnych jest to, że jest to fizyczne miejsce, w którym możemy spotkać się z innymi typerami, wymienić z nimi swoje poglądy czy obejrzeć wspólnie jakieś spotkanie. Dodatkowo nie musimy bawić się w żadne zakładanie kont, weryfikacja dowodami itp, wchodzimy do takiego lokalu i możemy od razu obstawiać mecze. Dla osób, które za często pochłania hazard takie punkty są dobre, ponieważ musimy tam podejść, w mniejszych miastach mało jest takich punktów przez co nie zawsze nam się chce po prostu tam podejść. Dodatkowo nie jest to otwarte 24/7 jak gra online przez co po prostu musimy robić sobie przerwy. Zaletą dla tak zwanych gorących głów może być to, że po wypłatę od bukmachera stacjonarnego musimy sami udać się do lokalu, nie ma co ukrywa, że często bywa tak, że ktoś wygra pieniądze na jakimś zakładzie i od razu ich nie wypłaca, no bo dlaczego jak można mieć ich więcej, można je pomnożyć i ma się dobrą serię. Z takim myśleniem najczęściej taki gracz kończy z wyzerowanym kontem. Jednak odsetek takich graczy nie jest bardzo duży.

Bukmacherzy online

Największą zaletą bukmacherów online jest to, że są dostępni z każdego miejsca świata, gdzie mamy dostęp do internetu. Jest to na pewno ogromna zaleta, ponieważ smażąc się na ciepłej plaży nad morzem w minutę możemy postawić zakład, który nas interesuje. Dużym plusem jest też szybka gra live, gdzie oglądając dane spotkanie sportowe możemy na żywo obstawiać wynik meczu, oraz szeroka oferta bonusowa, dzięki którym możemy obstawiać bez pieniędzy. Bukmacher bez depozytu to dziś standard. W punktach stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe tym bardziej w dynamicznych sportach takich jak chociażby tenis ciężko byłoby postawić zakład na jakiś gem. Gra live oczywiście wiąże się z dużym ryzykiem porażek jednak korzystając rozważnie z tych opcji możemy zarobić sporo pieniędzy. Kolejny duży plus bukmacherów online to różnego rodzaju bonusy.

Praktycznie każdy bukmacher oferuje nowym graczom zwiększenie depozytu czy cashback czyli zabezpieczenie depozytu na pierwszy zakład dzięki czemu możemy bardziej zaryzykować. Dodatkowo są różne dni bez podatku, czasem dostajemy bonusowe zakłady bez depozytu i tak dalej. W punktach stacjonarnych na próżno szukać tego typu promocji. Kolejna zakłada gry w sieci jest to, że większość firm oferuje nam wypłatę pieniędzy w trakcie trwania kuponu. Przykładowo zagraliśmy za sto złotych pięć ryzykownych meczy. Udało nam się trafić trzy z nich, a dwa kolejne zostały do rozegrania później, u części bukmacherów pojawia się wtedy wzięcia pieniędzy. Oczywiście nie jest to pełna kwota którą możemy wygra, ale dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko i wypłacić część wygranych pieniędzy bądź na przykład zagrać za to kontrę na pozostałe mecze dzięki czemu na pewno coś wygramy. Są też spotkania rozgrywane chociażby w Ameryce takie jak NBA, NHL czy UFC i mecze, walki rozgrywane są tam nad ranem na nasz czas i jak chcemy zagrać taki typ w punkcie stacjonarnym to musimy zrobić to w dzień, a czasem kontuzje czy inne kluczowe fakty wychodzą tuż przed rozegraniem takich spotkań przez co możemy przegra. Przez internet możemy zagrać kiedy tylko chcemy nawet pięć minut przed danym meczem dzięki czemu mamy dużo więcej informacji i analiz innych graczy.

Czy punkty stacjonarne upadną?

Bukmacherzy online i punkty stacjonarne nie walczą ze sobą, są to te same firmy, jednak widać, że gra stacjonarna odchodzi w niepamięć. Uważam, że w najbliższych latach coraz mniej osób będzie tam grało, ponieważ online jest po prostu grać dużo wygodniej i jest wiele więcej możliwości. Mimo, że w punktach stacjonarnych jest ten specyficzny klimat obstawiania meczy to jednak odwiedzają je głównie starsi gracze, którzy nie potrafią obsługiwać internetu, a takich ludzi będzie coraz mniej przez co w przeciągu kilkunastu najbliższych lat będziemy mogli grać już tylko przez internet.

Materiał zlecony

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%