Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto jest mieć akwarium w domu?

08:10, 11.05.2021 | materiały patnera

W Polsce nie brakuje licznych fanów akwarystyki. Wiele osób posiada również przydomowe oczko wodne. Skąd taka popularność ryb w naszym kraju? Czy chodzi wyłącznie o wystrój wnętrza, a może o coś więcej? 

Liczne zalety akwarium

Ciężko teraz o dom bez zwierzaków domowych. Rodzice chcą zadowolić czymś dzieci. Babcie i dziadkowie z kolei potrzebują towarzystwa w starszym wieku. Nie każdego jednak stać na utrzymywanie psa lub kota. Wiele osób ma uczulenie na sierść. Inni z kolei nie mają sił, żeby gonić za wiecznie rozbieganymi czworonogami. Rozwiązaniem w ich przypadku może być sklep akwarystyczny. Rybek nie trzeba wyprowadzać na spacer, nie brudzą domu i nie wypada im sierść. Nie powodują hałasu i uspokajają. Ponadto nigdy nikt nie narzekał na alergie z nimi związane. 

Ryby akwariowe podobnie jak inne zwierzęta domowe uczą odpowiedzialności. I to nie tylko dzieci. Trzeba pamiętać o ich karmieniu, wymianie wody i dbaniu o sprzęt. Warto dokupić dodatkowe ozdoby i wymienić oświetlenie led do akwarium. W ten sposób dziecko lub dorosły może rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Może urządzić rybkom życie na swój własny sposób. Możemy potem podziwiać owoce swojej pracy i wyciszyć się. Naukowcy potwierdzają liczne zalety zdrowotne takiej relaksacji, podobnej do obserwowania ptaków w lesie. 

Rodzaje akwariów, którymi ozdobimy swój dom 

Największą zaletą akwariów jest ich zdolność do ozdabiania mieszkania. Z kolei nic nie upiększy tak ogrodu jak odpowiednio wielkie oczko wodne. Możemy kupić ryby we wszystkich kolorach świata. Szczególnie przydatne będzie to w bardziej stonowanych mieszkaniach, gdzie przeważają ciemniejsze barwy. Odpowiednie oświetlenie led do akwarium pomoże zastąpić wszelkie niepotrzebne lampy. Światło odbite od wody nadaje pokojowi specyficznego, morskiego klimatu. 

Możemy wybrać akwaria we wszystkich kształtach: profilowane lub zbliżone do prostopadłościanu. Warto zadbać o odpowiednią jakość szkła. Sklep akwarystyczny oferuje zarówno szkło płaskie typu clear, jak i szkło transparentne typu float. Te drugie ma tę zaletę, że nie tworzy się na nim zielonkawy odcień. Zachowuje on czystość barw i ma wyższą przepuszczalność światła. W ten sposób szkło transparentne lepiej prezentuje się w dłuższym okresie czasu.

W przypadku, gdy nie mamy za dużo miejsca w pokoju warto postarać się o akwarium narożne o zaledwie trzech ścianach. Gdy chcemy umieścić je w centrum - warto postarać się o duże akwaria panoramiczne. Jeżeli chcemy bardziej zaszaleć - możemy postarać się o kolorowe szkło. Trzeba jednak zastanowić się czy rybki nie są piękne same w sobie i czy nie warto postawić na prostotę. Czasami najprostsze rozwiązania mogą być tymi najlepszymi. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%