Zamknij
REKLAMA

Kupić gotowe meble, czy pod wymiar?

14:10, 05.05.2021 |
Skomentuj

Podczas urządzania mieszkania często szukamy jak najlepszych rozwiązań. Wielu z nas bierze pod uwagę wykonanie mebli na wymiar – dotyczy to nie tylko kuchni, ale także pozostałych pomieszczeń. Jakie zalety ma każde rozwiązanie? Które z nich jest lepsze?

Zalety gotowych mebli

Gotowe meble to pierwszy wybór wielu z nas. Ich zaletą jest niska cena i łatwa dostępność. Wiele osób doceni również fakt, że wybrane przez nas produkty od razu trafiają do nas. W przypadku mebli wykonywanych na wymiar często musimy odczekać trochę na ich wykonanie. Ogromną zaletą jest również stosunek jakości do ceny. Wielu producentów, takich jak Meble Vox, oferuje meble, które doskonale sprawdzają się na przestrzeni lat, a jednocześnie mają bardzo atrakcyjną cenę. Zakup gotowych mebli zdecydowanie ułatwia także zaplanowanie całej aranżacji. Dotyczy to nie tylko wymiarów, ale też stylu. Z góry wiemy, jak będzie wyglądać nasze wnętrze. Gotowe meble także minimalizują ryzyko błędu. Nie musimy się martwić tym, że wykonawca nas oszuka czy nie będziemy zadowoleni z efektu. Oczywiście, także w przypadku gotowych mebli zdarzają się przykre niespodzianki, jednak ryzyko jest zdecydowanie mniejsze. Ogromną zaletą jest także możliwość przetestowania konkretnych produktów, które nas interesują. Możemy także swobodnie porównać meble, które nam się podobają, zobaczyć na żywo ich kolor, fakturę i różnice między konkretnymi modelami.

Zalety mebli pod wymiar

Jednak także meble wykonane pod wymiar mają sporo zalet. Największą z nich jest maksymalne dopasowanie do przestrzeni, jaką dysponujemy. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza w nietypowych wnętrzach (np. wyposażonych w skos) lub przy niewielkim metrażu. W przypadku mebli mamy także kontrolę nad wykorzystywanymi materiałami oraz rozwiązaniami technicznymi, takimi jak ciche domykanie szafek. Możemy dopracować z wykonawcą nawet najmniejsze szczegóły. Meble pod wymiar często także wyróżniają się bardzo wysoką jakością, co łączy się również z żywotnością. Jest to doceniane zwłaszcza w przypadku mebli używanych w kuchni lub łazience. Trudno nie docenić również szaf w zabudowie wykonanych na wymiar. Najczęściej sięgają one pod sam sufit, co ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Dobrze wykonane produkty ułatwiają także organizację przestrzeni, a dzięki maksymalnemu wykorzystaniu miejsca zyskujemy dużą funkcjonalność. Meble na wymiar to także rezygnacja z kompromisów – zamówienie wyposażenia wiąże się z wykonaniem dokładnie takiego produktu, jaki chcemy i potrzebujemy w naszym domu lub mieszkaniu.

Którą opcję wybrać?

Która opcja sprawdzi się lepiej? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Ze względu na ograniczony budżet większość osób zdecyduje się na gotowe produkty. Nic dziwnego – stosunek jakości do ceny sprawia, że takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ofertą producentów takich jak Meble Vox, co możemy uczynić chociażby tutaj: https://domar.pl/sklep/meble-vox/. Jednak w przypadku bardzo wymagających przestrzeni lub konkretnych oczekiwań względem mebli dobrze jest skorzystać z możliwości wykonania ich na wymiar. Warto także pamiętać, że wiele sklepów oferuje także pewne możliwości dostosowania swoich produktów. Daje to naprawdę szerokie możliwości w zakresie urządzania wnętrza. Jeśli jednak marzy nam się jednolita aranżacja, dobrze jest skorzystać z gotowych produktów. Ich zestawienie będzie o wiele prostsze – zwłaszcza w przypadku elementów zebranych przez producentów w serie. Pamiętajmy jednak, że wnętrze ma nam służyć przez wiele lat. Oznacza to, że czasem – zamiast iść na kompromisy – lepiej jest zamówić wykonanie na wymiar dokładnie takiego mebla, jakiego potrzebujemy.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%