Zamknij
REKLAMA

Xiaomi Mi Band: niezwykły gadżet na Twoim nadgarstku

14:58, 30.04.2021 |
Skomentuj

Xiaomi Mi Band jest urządzeniem, które niewątpliwie zdobywa ogromną popularność i staje się zauważalne na nadgarstkach wielu osób w różnym wieku. Xiaomi Mi Band zobaczymy na ręku i kobiet, i mężczyzn. Z czego wynika popularność urządzenia? Co możemy osiągnąć, kupując je? Jakie funkcje się w nim znajdują? Czym właściwie jest Xiaomi Mi Band? Czy to tylko zegarek z kilkoma funkcjami dodatkowymi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w poniższym artykule!

Czym jest Xiaomi Mi Band?

Zacząć należy od tego, że opaska Xiaomi Mi Band ma wiele wersji, a jej najnowsza odsłona jest szóstą z kolei. Mi Band jest opaską sportową, która pomaga monitorować przeróżne obszary ludzkiego funkcjonowania (i nie tylko). Przyjrzyjmy się kilku z nim.

Sen

Sen jest niezwykle istotny w życiu każdego człowieka. Pozwala zregenerować się organizmowi po ciężkim dniu pełnym pracy oraz innych wrażeń. Warto dbać o jego higienę, by jakość snu pozostawała jak najwyższa. Dzięki opasce Xiaomi Mi Band możemy uzyskać wgląd w czas, który poświęciliśmy na sen, ponieważ opaska monitoruje ów czas i przekazuje nam informacje o nim w aplikacji. Aplikację Mi Fit zainstalujemy na każdym niemal smartfonie.

W aplikacji ujrzymy, ile godzin trwał nasz sen, czy się wybudzaliśmy, ile trwała faza snu głębokiego, a ile płytkiego i czy nasz sen był jakościowy, czy może wręcz przeciwnie? 

Aktywność fizyczna

Opaska Xiaomi Mi Band będzie monitorowała nasze tętno, a także pomoże nam w sprawdzeniu poziomu aktywności fizycznej, którą wykonaliśmy danego dnia. Urządzenie zmierzy ilość kroków i dystans, jaki przemierzyliśmy w określonym dniu. Będziemy zresztą mogli ustawić swój cel i sprawdzać, czy udało się nam go osiągnąć. Normą podawaną przez WHO jest wykonanie od sześciu do ośmiu tysięcy kroków dziennie.

To oczywiście nie wszystko. Dzięki opasce będziemy mogli ustawić tryb treningu (pływanie, bieganie, jazda na rowerze itd.) i uzyskać wgląd w ilość spalonych podczas jego wykonywania kalorii, a także zobaczyć jak zmieniała się szybkość naszego pulsu wraz z postępem treningu czy biegu lub aktywności w postaci wolnego spaceru.

Zapomnieć, ludzka rzecz: gdzie jest mój telefon?

Jeśli sparujemy urządzenie Xiaomi Mi Band z naszym smartfonem, wtedy będziemy w stanie za pomocą urządzenia zlokalizować zagubiony telefon. Wyda on z siebie bardzo wysoki dźwięk, więc nie będzie absolutnie żadnego problemu ze znalezieniem telefonu. Ta opcja jest szczególnie komfortowa dla osób, którym często zdarza się odłożyć telefon w nietypowym miejscu i zapomnieć o tym fakcie lub dla osób, które po prostu mają tendencje do gubienia telefonu.

Pogoda

Wielu ludzi lubi być przygotowanych na to, co zastaną na zewnątrz. Dzięki opasce Mi Band będzie można sprawdzić pogodę, która panuje za oknem w danym dniu, a także dowiedzieć się, jak przedstawiają się prognozy pogody na dni najbliższe. Opcja szczególnie polecana tym wszystkim, którzy intensywnie biegają i muszą wiedzieć, czy ubierać się na bardziej deszczową, czy słoneczną pogodę.

Inne

Xiaomi Mi Band to również szereg innych ciekawych funkcji. Możemy ustawić w urządzeniu alarm, który wybudzi nas o określonej porze. Będziemy również mogli kontrolować muzykę dobywającą się ze sparowanego z urządzeniem telefonu czy włączyć minutnik lub stoper. Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna dla wszystkich osób trenujących określony rodzaj sportu, w którym mierzenie własnych wyników, na przykład szybkości, staje się kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

Z Xiaomi Mi Band będziemy również mogli kontrolować swoją wagę ciała.

Xiaomi Mi Band: podsumowanie

Urządzenie Xiaomi Mi Band jest niezwykle przydatną opaską sportową, która nie tylko spełnia wiele funkcji użytkowych, ale również wywołuje pozytywne wrażenia estetyczne ze względu na swój minimalistyczny, elegancki design i niewielkie rozmiary. Wystarczy zapiąć urządzenie na nadgarstku, by rozpocząć przygodę z Xiaomi Mi Band!

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%