Zamknij
REKLAMA

Jakie odżywki na rzeźbę warto wypróbować?

05:44, 27.04.2021 |
Skomentuj

Każda osoba, która pragnie mieć pięknie wyrzeźbione ciało, powinna dobrać odpowiedni trening oraz dietę, aby zmniejszyć dzienną ilość kaloryczną. Aby jeszcze szybciej osiągnąć zamierzony efekt, warto także uzupełnić je o suplementację. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo pomocnych odżywek. Podpowiadamy, jakie warto wypróbować!

Suplementy diety dla sportowców to doskonały sposób, aby wspomóc pracę nad wymarzoną sylwetką. Głównym celem stosowania tego typu preparatów jest przyspieszenie efektów ćwiczeń, a więc jeszcze skuteczniejsza redukcja tłuszczu i uwydatnienie muskulatury. Jednocześnie zmniejszają ryzyko katabolizmu mięśni na skutek deficytu kalorycznego. Wystarczy jedynie dopasować odpowiedni środek do indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej klasy zestaw odżywek na rzeźbę, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty na tej stronie internetowej: https://www.bcaa.pl/biotech-usa/zestaw-odzywek-na-rzezbe.html.

Białko na rzeźbę - czy to się opłaca?

Jedną z chętnie stosowanych odżywek na rzeźbę jest izolat białka. Chociaż wielu osobom kojarzy się głównie z rozbudową masy mięśniowej, to ze względu na wszechstronne zastosowanie może być również zażywany jako wspomagacz w trakcie redukcji. Wszystko dlatego, że w tym okresie organizm często potrzebuje dodatkowych aminokwasów, gdyż sama dieta redukcyjna nie dostarcza dostatecznej ilości łatwo przyswajalnych, pełnowartościowych białek. Jak sama nazwa wskazuje, izolat białka został poddany mikrofiltracji od tłuszczów i węglowodanów, co pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Doskonale nadaje się do stosowania bezpośrednio lub po wysiłku fizycznym. Dzięki niemu organizm nie gromadzi cukru, a jednocześnie gwarantuje uczucie sytości.

Jak działa BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione?

W diecie człowieka wyjątkowo ważne z pewnością są aminokwasy, które stanowią podstawowy budulec wszystkich komórek, a więc wpływają na prawidłowe funkcjonowanie narządów. W procesie redukcji i wyrabiania rzeźby łatwo o ich deficyt. Z tego względu należy zwrócić uwagę, aby dostarczyć je w odpowiedniej ilości. Obecnie największą popularnością cieszą się BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione. Skutecznie chronią przed rozpadem mięśni, a także opóźniają uczucie zmęczenia i znacznie przyspieszają regenerację, co pozwala na jeszcze efektywniejsze treningi. W okresie redukcji powinien je zażywać każdy, a szczególnie osoby aktywne fizycznie, wegetarianie i weganie w sytuacji, gdyż często nie mają one możliwości dostarczenia wystarczającej dawki tego składnika.

Poznaj zalety stosowania jabłczanu kreatyny!

Do mniej oczywistych, ale za to również skutecznych odżywek na rzeźbę zalicza się jabłczan kreatyny. Preparat ten zwiększa efektywność odbudowywania ATP w mięśniach, co ułatwia regenerację sił po treningu i pozwala na intensywniejsze ćwiczenia. Jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę przed katabolizmem. Jabłczan kreatyny szczególnie chętnie jest stosowany w połączeniu z aminokwasami i białkiem, gdyż w ten sposób można osiągnąć najlepsze efekty.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%