Zamknij
REKLAMA

Catering dietetyczny z wyborem menu. Stwórz własną dietę pudełkową

15:10, 26.04.2021 |
Skomentuj

W ostatnich latach rekordy popularności bije odżywianie za pomocą wygodnej diety pudełkowej. Ile kosztuje catering dietetyczny w Poznaniu oraz na czym polega opcja diety z wyborem menu?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Rozbieżność cenowa w ramach dostępnych ofert cateringu dietetycznego jest naprawdę duża. Nie ma się co dziwić. Specjalistyczna dieta, bazująca na produktach wysokiej jakości, będzie dużo droższa niż niskoenergetyczna opcja standard o niezbyt urozmaiconym menu. Za całodzienne wyżywienie możemy zapłacić od 30 do 100 zł. Łatwo obliczyć, że miesięczny koszt cateringu dietetycznego w Poznaniu waha się między 900 a 3000 zł. Czynniki, które mają wpływ na końcową cenę poszczególnych ofert, to między innymi:

 • kaloryczność diety,
 • typ diety,
 • rodzaj
 • użytych
 • opakowań,
 • zróżnicowanie posiłków,
 • wsparcie dietetyka,
 • możliwość skomponowania własnego menu.

Skoro rozbieżność cenowa jest tak duża, a niektóre opcje kuszą wyjątkowo niską ceną, ktoś mógłby zapytać: “czy warto przepłacać?”. Nierzadko bywa tak, że jedyną mocną stroną diet pudełkowych o zaskakująco niskiej cenie jest… zaskakująco niska cena. Za apetyczne, świeże i zróżnicowane menu, układane przy wsparciu doświadczonego dietetyka, zazwyczaj zapłacimy więcej. Jak jednak wiadomo, na zdrowiu nie warto oszczędzać. Poniesione koszty zwrócą się bowiem w postaci idealnego samopoczucia, dobrego zdrowia i świetnej sylwetki.

Jak zatem wybrać najlepszy catering dietetyczny w Poznaniu? Porównanie dostępnych ofert przy pomocy funkcjonalnego narzędzia Cateromarket.pl pomoże dokonać trafnego wyboru.

Dieta pudełkowa: ile można schudnąć?

Dlaczego tak wiele osób decyduje się korzystać z usług cateringu dietetycznego? Powodów jest wiele, a wśród nich wygoda, oszczędność czasu czy przyjemność ze smakowania różnorodnych potraw. Jednak jak sama nazwa wskazuje, powyższy rodzaj żywienia kusi przede wszystkim obietnicą dobrego zdrowia i nienagannej sylwetki. Dla wielu osób główną przesłanką bycia na diecie jest utrata wagi. Być może zapytasz: czy będąc na diecie pudełkowej zdołam zrzucić nadprogramowe kilogramy? Jak najbardziej. Aby tak było, warto zastosować trzy poniższe wskazówki.

 • Wybór właściwej diety
  Utracie kilogramów sprzyja wybór diety redukcyjnej o zmniejszonej kaloryczności. Profesjonalne firmy cateringowe zapewniają opiekę dietetyka, który dba o rozsądne i zdrowe odchudzanie.
 • Trzymanie się planu żywieniowego
  Aby zgubić niechciane kilogramy, należy unikać podjadania między dostarczanymi posiłkami.
 • Troska o aktywność fizyczną
  Kilogramy na wadze polecą szybciej, jeśli zadbasz o regularną aktywność fizyczną.

Zdrowa i racjonalna dieta pudełkowa zapewnia utratę ok. 4 kg na miesiąc. Oczywiście nie jest to sztywna zasada, a owa wartość może ulec odchyleniu z uwagi na płeć, wiek, stan zdrowia czy włączenie aktywności fizycznej.

Catering dietetyczny z własnym menu. Jak stworzyć dietę pudełkową?

Firmy cateringowe starają się zadowolić swoich klientów na różne sposoby. Jednym z nich jest opcja cateringu dietetycznego z wyborem menu. Własna dieta pudełkowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Chciałbyś poczuć się jak w najlepszej restauracji i sam decydować o tym, co w danym dniu trafi na twój talerz? Nic prostszego!

Coraz więcej firm cateringowych umożliwia komponowanie własnego jadłospisu w oparciu o zestaw dostępnych dań. Przykładem takiego dostawcy jest Maczfit, firma która gwarantuje skomponowanie autorskiego menu przy pomocy 25 dań przewidzianych na każdy dzień. Wszystkie dostępne propozycje gwarantują wybór w ramach wybranej przez Ciebie kaloryczności.

Catering dietetyczny z wyborem menu sprawi, że każdego dnia do otrzymasz zestaw pięciu wybranych przez Ciebie posiłków, które zaspokoją Twoje wszelkie smakowe. Wyboru jadłospisu na dany dzień należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem. A co jeśli nie zdążysz podjąć decyzji w wymaganym czasie? Wówczas w danej dostawie otrzymasz posiłki pochodzące z regularnej oferty danej firmy cateringowej.

Materiał partnera
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%