Zamknij
REKLAMA

Rosnąca popularność kursów angielskiego online - nowy trend czy przyszłość nauki języków?

12:19, 16.04.2021 | J.J
Skomentuj

Kursy angielskiego online zyskują na popularności. Czy jest to chwilowy trend, częściowo wymuszony przez pandemię, który ulegnie zapomnieniu za kilka lat, czy raczej początek nowej ery w nauce języków obcych? Wszystko wskazuje na to, że to drugie, a internetowe kursy angielskiego zostaną z nami na dłużej.

Kurs języka angielskiego online jako uniwersalne narzędzie do nauki dla każdego

Kto może uczyć się angielskiego na kursie online? Odpowiedź brzmi - każdy! Nie jest ważny ani wiek, ani poziom zaawansowania, ani umiejętność obsługi komputera. Za pośrednictwem internetu uczyć mogą się nawet kilkulatki, a zajęcia są równie angażujące i skuteczne jak te w szkole językowej. Lekcji online nie powinni się też obawiać seniorzy, wręcz przeciwnie. W ich przypadku kurs przez internet to strzał w dziesiątkę, ponieważ pozwala szlifować język bezpiecznie i wygodnie.

Dla młodzieży i osób dorosłych, które codziennie pracują, utrzymują kontakty lub szukają informacji w sieci, nauka online jest rozwiązaniem niemal naturalnym -  bez najmniejszych problemów odnajdą się w wirtualnej klasie.

Jak wyglądają zapisy na kurs języka angielskiego online?

Możesz zastanawiać się, jak wyglądają zapisy na kurs angielskiego przez internet. Jak to zrobić, skoro nie idzie się do szkoły i nie rozmawia z nikim “twarzą w twarz”. To bardzo proste. Na przykład, w szkole Speak Up, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i podać swój numer kontaktowy. Konsultant skontaktuje się z Tobą i dokładnie, krok po kroku, przeprowadzi przez cały proces. Co ważne, porozmawia z Tobą o Twoich potrzebach i celach. Test poziomujący online pozwoli precyzyjnie określić Twój poziom. Następnie opiekę nad Tobą przejmie doświadczony lektor, który pomoże Ci opracować optymalny plan nauki i wybrać najlepsze dla Ciebie zajęcia. 

Różnice przy wyborze kursów online, a zajęć stacjonarnych

Lekcje angielskiego online przebiegają w podobny sposób, jak zajęcia stacjonarne. Rozwijane są te same kompetencje, robione są podobne ćwiczenia. Skutecznością i kosztami również nie odbiegają od kursów stacjonarnych. Nie oznacza to jednak, że pomiędzy tymi dwoma formami nauki nie istnieją żadne różnice. Owszem, istnieją, i… przemawiają na korzyść kursów angielskiego przez internet!

Brak konieczności dojazdu

Pierwsza i najbardziej oczywista różnica to brak konieczności dojazdu do szkoły językowej. Nie musisz tracić czasu, szukać miejsca parkingowego, myśleć o korkach, ani przejmować się brzydką pogodą. Formuła online pozwala Ci poznać angielski bez wychodzenia z domu - to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy!

Większy wybór zajęć

Im mniejsza szkoła, tym mniejszy wybór godzin - to nieubłagane prawo wynikające z logiki układania grafiku zajęć. Tymczasem szkoła angielskiego online może oferować lekcje Słuchaczom przebywającym w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki temu oferowana ilość i wybór zajęć jest po prostu o wiele bardziej atrakcyjny. 

Niższe koszty

Ceny kursów angielskiego online są zwykle bardziej przyjazne dla portfela. Do tego należy doliczyć oszczędności związane z kosztami dojazdów. Dodatkowo podczas kursu online nie przepadają Ci zajęcia. Słuchacze szkoły Speak Up, mogą po prostu odwołać rezerwację w ustalonym wcześniej terminie i odrobić zajęcia w czasie bardziej dla nich  dogodnym.  

Wraz z rozwojem kursów online rośnie też ich skuteczność

Dzisiejsze kursy językowe online są nieporównywalne z tymi, które jako pierwsze pojawiły się na rynku. Rozwój technologii, a szczególnie narzędzi do pracy w sieci oraz łatwy dostęp do szybkiego internetu przyniosły możliwości, o których szkoły językowe nie mogły nawet marzyć kilkanaście lat temu. Rozwój technologiczny oraz zwiększające się z każdym rokiem doświadczeniem szkół w zakresie prowadzenia zajęć przez internet sprawiły, że także ich jakość i skuteczność poszybowały w górę. 

Problemy wieku dziecięcego, problemy na początku kursów online

Zdarza się, że rodzice młodszych dzieci mają wątpliwości, czy wybór kursu angielskiego online dla kilkulatka to dobry pomysł. Przecież maluchy najlepiej uczą się przez ruch i zabawę! Warto wiedzieć, że lekcje angielskiego przez internet dla dzieci są równe ciekawe i dostosowane do potrzeb kilkulatków, jak te, które odbywają się w szkole językowej. Najmłodsi słuchacze uczą się piosenek i rymowanek, a na pomoc nauczycielom przychodzą fascynujące, interaktywne pomoce naukowe.

Jeśli obawiasz się, czy Twoje dziecko będzie potrafiło korzystać z lekcji online, poświęć trochę czasu na to, aby pierwsze zajęcie spędzić z nim i w razie potrzeby - pomóc mu. Przekonasz się, że kilkulatek zwykle nie ma żadnych problemów ze stroną techniczną!

Skuteczność obecnych kursów języka angielskiego pozytywnie zaskakuje

Aspektem, którego nie można pominąć, kiedy mówimy o nowoczesnych kursach językowych, jest ich bardzo wysoka skuteczność. Zajęcia prowadzone przez internet nie są pod tym względem wyjątkiem, a ich efektywność pozytywnie zaskakuje największych sceptyków. Nacisk położony na ćwiczenie praktycznych umiejętności - przede wszystkim komunikacji oraz zindywidualizowany plan nauki każdego Słuchacza szkoły Speak Up sprawiają, że dobre efekty widoczne są bardzo szybko. 

Rosnące korzyści kursów online

Wciąż unowocześniane i udoskonalane kursy angielskiego online zyskują z czasem coraz więcej cech, które oznaczają wzrost korzyści dla Słuchaczy i przekonują coraz szersze grono osób, że nauka przez internet to przyszłość kursów językowych.

Wygoda

Nauka angielskiego nie musi wiązać się z siedzeniem w niewygodnej pozycji na twardy krześle, jakie pamiętasz ze szkoły. Dzięki temu, że w lekcji z lektorem możesz wziąć udział z dowolnego miejsca na świecie i potrzebny ci jest do tego laptop, tablet lub smartfon, uczyć możesz się tak, jak jest to dla Ciebie najwygodniejsze: w ulubionym fotelu, siedząc na podłodze lub na kanapie. Komfort nauki pomaga skupić się na samym angielskim i … szybciej się go nauczyć.

Elastyczność

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że ulubione seriale oglądamy nie w wyznaczonych porach, ale wtedy, kiedy chcemy. Zakupy przez internet też robimy wtedy, gdy jest to dla nas wygodne. Podobnie jest z płaceniem rachunków, szukaniem informacji i odpowiadaniem na maile. Dlaczego nauka angielskiego miałaby wiązać się z ograniczeniami? Przecież też może być elastyczna! Grafik zajęć z lektorem, który sam tworzysz oraz nieograniczony dostęp do lekcji multimedialnych to zalety kursów online, które trudno przeoczyć.

Bezpieczeństwo

W czasach, kiedy zalecane jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów i przebywania w grupach, kursy angielskiego online pozwalają nie rezygnować z marzeń o tym, by nauczyć się mówić po angielsku. Zyskujesz przy tym pewność, że odbywa się to w sposób, który nie mógłby zagrozić Twojemu zdrowiu.

O czym warto pamiętać przy nauce języków online?

Wybierając kurs angielskiego online, warto dokładnie porównać oferty różnych szkół i wybrać tę, która ma największe doświadczenie w organizacji zajęć przez internet. Wykwalifikowani lektorzy, którzy z prawdziwą pasją wykonują swoją pracę, elastyczny grafik, indywidualna opieka lektorska i nieograniczony dostęp do zajęć multimedialnych to znaki rozpoznawcze dobrego kursu.

Angielski online - przyszłość nauki języka dla każdej grupy wiekowej

Kto wie, co przyniesie przyszłość? Niewykluczone, że za kilka lat normą będzie poznawanie języków obcych za pomocą technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) lub innej, bardziej zaawansowanej technologii, której nie jesteśmy w stanie teraz przewidzieć. Jedno jest jednak pewne - internet i możliwości, które oferuje, na zawsze zmieniły nasze życie. Czasy, kiedy uczyliśmy się języków obcych wyłącznie z podręczników w murach szkoły, bezpowrotnie odeszły do lamusa. Kursy online są naturalną konsekwencją zmian, jakie zaszły i wciąż zachodzą w naszym stylu życia i należy spodziewać się, że ich popularność wciąż będzie rosła. 

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie speak-up.pl/angielski-online.

Materiał promocyjny

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%