Zamknij
REKLAMA

Wyjazdy językowe – dowiedz się, jakie korzyści z nich wynikają?

15:49, 14.04.2021 | J.J
Skomentuj

Podczas nauki języków obcych bardzo dużą wagę przekłuwamy do teorii. Już od samego początku nauki chcemy, by nasze wypowiedzi były skonstruowane prawidłowo. Niestety, takie dążenie do perfekcjonizmu może przynieść odwrotny skutek i wywołać powstanie bariery językowej. W nauce języków kluczowa jest praktyka. To ona przynosi najbardziej zauważalne rezultaty. Doskonałym miejscem do ćwiczeń są obozy i wyjazdy językowe. Dlaczego warto brać w nich udział?

Poznawaj świat i kulturę innych krajów

W wyjazdach i obozach językowych nie chodzi wyłącznie o naukę – to przede wszystkim doskonały sposób na wypoczynek i możliwość poznania nowych miejsc. To wyjątkowa możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym i przede wszystkim – nauki wybranego języka w miejscu, z którego się wywodzi. Chcesz opanować hiszpański? Wyjedź na słoneczną plażę w Blanes. A może wolisz rozwinąć angielski? Kurs językowy w Brighton czeka. Możliwości nie brakuje a w bogatej ofercie kursów ATAS znajdziesz ich o wiele więcej. 

Zyskaj stały kontakt z językiem

Jak już wspominaliśmy wcześniej – praktyka czyni mistrza. Tak samo jest w kwestii języków. Regularny kontakt i komunikacja z obcokrajowcami tylko przyspiesza naukę. To świetny sposób, by poznać język w jego podstawowej codziennej formie, która często różni się od książkowych przykładów. To także doskonały trening radzenia sobie w codziennych rozmowach. To najlepszy rodzaj doświadczenia – w końcu język jest po to, by skutecznie się nim komunikować. 

Uporaj się z barierą językową

Bariera językowa i brak pewności siebie to częsty problem wśród uczniów próbujących opanować obcy język. Stres przed mówieniem i przesadny perfekcjonizm często hamują możliwości rozwoju. Taki wyjazd jest więc, zwłaszcza dla młodego człowieka, formą usamodzielnienia się i zdobycia niezależności. To pozytywny impuls w kierunku samodzielnego rozwiązywania problemów. Z takim doświadczeniem przełamywanie lodów i zdobywanie nowych znajomości przychodzi z łatwością. 

Zdobywaj nowe znajomości

Kursy językowe organizowane m.in. przez ATAS to również doskonałe miejsce na zawieranie przyjaźni i nowych znajomości – nie tylko tych zagranicznych. Zwiedzanie i zabawy w kilkuosobowych grupach stanowią momenty integracji. Nowe znajomości to także jeszcze większa radość ze wspólnej nauki. Taki wyjazd to nie tylko bagaż cennych doświadczeń, ale również cała masa niezapomnianych przeżyć.    

Materiał partnera

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%