Zamknij
REKLAMA

Rodzaje zakładów bukmacherskich - poradnik dla początkujących

06:44, 08.04.2021 |
Skomentuj

Nie da się ukryć, że istnieje wiele rodzajów zakładów bukmacherskich, w szczególności, że początkujący gracze nie znają ich zbyt wiele, dlatego też sporo graczy niejednokrotnie traci na tym sporo pieniędzy. Jakie więc są rodzaje zakładów, które warto zna? O tym dowiesz się już za chwilę!

Single – czyli zakłady pojedyncze

Naturalnie jeśli chodzi o single, to większość graczy właśnie od nich zaczyna. Jest to prosty zakład, zazwyczaj polegający na tym, że dana drużyna wygra bądź przegra dane spotkanie sportowe. Zwykle szanse na wygraną wynoszą koło 50%.

Kupony na zakłady blokowe

W rzeczywistości jest to „ulepszona” wersja kuponu systemowego. Jego zasada działania jest bardzo podobna do kuponów systemowych. Jedyną różnicą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że wiele zdarzeń można wprowadzić do kombinacji. Wszystkie meczyki w bloku muszą być pozytywne, aby zostały trafione.

Należy jednak pamięta, że te typy bukmacherskie wiążą się z naprawdę dużym ryzykiem - jeśli okaże się, że nie osiągnęliśmy ustalonego zakładu, to cały postawiony przez nas kupon będzie przegrany. Wynik pozostałych meczów nie ma znaczenia.

Zakłady akumulowane

Są to bardzo dochodowe zakłady, ale jest to też rodzaj, na którym mało kto jest w stanie wygra. Składają się z minimum 2 i maksymalnie 12 zakładów. Wszystkie kursy wszystkich zakładów są mnożone (kumulowane), co pozwala wygrać naprawdę duże pieniądze przy bardzo niewielu środkach, jeśli odniesiesz sukces. Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie postawimy poprawnie na chociaż jedno wydarzenie z całego kuponu, to cały zakład będzie nieudany.

Warto jest powiedzieć sobie też o tym, że z każdym zakładem, szansa na wygraną spada. Po dodaniu dwóch zdarzeń do twojego kuponu – szansa na wygraną spada z 50%, do około 25%. Po dodaniu kolejnych dwóch, nie jest to nawet już 15%. Dlatego też przed postawieniem tego rodzaju zakładu, zastanów się też, czy aby na pewno masz ochotę obstawiać zakłady ako u bukmachera.

1X2

Najpopularniejszym zakładem na piłkę nożną jest 1X2, w którym możemy wybrać trzy sposoby rozwiązania tego rodzaju zakładu. Jeden to wygrana gospodarzy, „X” to remis a ,,2” to wygrana gości.. Zakłady 1X2 są najczęściej spotykane w meczach piłki nożnej. W koszykówce są też one coraz popularniejsze, ale piłka nożna daje najwięcej okazji do przewidzenia wyniku meczu w zakładach 1X2.

Zakłady O/U

Te zakłady sportowe są oparte na wyniku oszacowania liczby trafień w danej grze. W przypadku piłki nożnej, hokeja lub piłki ręcznej stawiamy na bramkę. Ostatnio gracze coraz częściej stawiają ten rodzaj zakładów. Bukmacher ustala kursy indywidualnie dla danego wydarzenia. Gracz, który zdecyduje się postawić na ten typ zakładów, powinien również zapoznać się ze statystykami drużyny, na którą chce postawi.

Handicap

Z definicji jest to liczba bramek lub punktów, które bukmacher podnosi lub zmniejsza od uczestniczącej drużyny. Zadaniem tego rodzaju zakładu jest wyrównywanie szans gry każdej drużyny. Mówiąc prościej, pod hasłem „Handicap”, kryją się ,,fory” dla słabszej drużyny.

Na polskim rynku bukmacherskim handicapy europejskie często pojawiają się w ramach notowań bukmacherów, niekiedy pojawiają się też handicapy azjatyckie. Handicapy najlepiej obstawia się na piłkę nożną, jeśli masz odpowiednią wiedzę na temat swojej drużyny.

Kupony na zakłady bezpieczne

To jeden z kuponów, które w ostatnim czasie pojawiły się na polskim rynku zakładów sportowych. Możesz porównać to z jackpotem. Główną różnicą, którą należy opisać, jest to, że w przypadku bezpiecznych kuponów obstawiających obstawiający mają możliwość pomyłki. Jeśli zakład się nie powiedzie, to bukmacher po prostu wypłaca nam obstawioną kwotę na nasze konto.

Kupony na zakłady systemowe

Niektórzy gracze mogą kojarzyć kupony używane do zakładów systemowych. W tego typu zakładach zazwyczaj wybiera się kilka gier, a następnie tworzy z nich kombinację. Na przykład: jeśli trafimy 3 z 5 rozegranych gier, mimo wszystko otrzymamy nagrodę.

Zakłady systemowe znacznie ułatwiają wygrywanie pieniędzy u bukmachera. Należy jednak mieć świadomość, że wielu graczy stawiających zakłady zauważy wiele niedociągnięć tego rozwiązania. Największą wadą zakładów systemowych jest to, że maksymalna wygrana jest znacznie niższa niż ta, który można uzyskać za pomocą bardzo popularnego akumulatora.

Który rodzaj zakładów warto obstawia?

Tak naprawdę obstawianie twojego zakładu, zależy wyłącznie od ciebie. Musisz wziąć pod uwagę to, że przeanalizowanie danego zakładu powinno być twoim priorytetem, nie mówiąc o tym, że o każdym zdarzeniu, które chcesz obstawia, powinieneś wiedzieć jak najwięcej. Dlatego też zwróć uwagę na to, na co chcesz postawić swoje pieniądze, sprawdź kursy, aktualne trendy, bonusy na ten rodzaj zakładu, rankingi bukmacherskie, etc. Co prawda wygrywanie zakładów to sporo pracy, ale jeśli się przyłożysz, to na pewno uda ci się dobrać odpowiedni rodzaj zakładów, oraz wygrać z bukmacherem!

Materiał zlecony

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%